gdzie rosło zboże i nie tylko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Danusiu zazdroszczę ci przestrzeni! mój ogródek z trzech stron ma ściany i wielkość ok 200m a u ciebie :shock: ten salon pod orzechem w upały musi być tam cudownie ech...
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Gosiu!
ze współczesną wsią jest tak jak z Cyganami w piosence Maryli Rodowicz"Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma." Jest ona już inna,nie ma zapachu obornika i gnojówki. Budynki też już są poprawiane. Dobre to,bo inaczej wieś byłaby ciągle "zapadłą dziurą" U mnie
są nie duże zmiany,bo nie wszystko zależy ode mnie. Ma to dobre i złe strony.
Elu!
przestrzeni rzeczywiście jest dużo,ale też jest dużo pracy. I nie ze wszystkim zdążam na czas. A do tego obowiązki zawodowe. Marzy mi się podobny ogród jak u Tengela w Przelewicach,ale nie mam takiego areału. Jednak to chyba dobrze,bo gdy będę na emeryturze to bym się "zakopała" w ogródku. A już zdrowie nie dopisuje. Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

połowa lipca,a już zaczęła kwitnąć chryzantema
Załączniki
i kwietnik dla rozchodnika Bertram Andreson
i kwietnik dla rozchodnika Bertram Andreson
293.jpg
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Danusiu sorki że dopiero piszę ale nie było nas w domu.A o glicyni przede wszystkim chciałabym wiedzieć gdzie i kiedy najlepiej kupić sadzonkę żeby dość szybko zakwitła bo wiem że na kwiat siewki trzeba czekać ok 10 lat,jakiej potrzebuje ziemi,przy jakich roślinach może rosnąć i jak okrywać ją na zimę?
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

ELU,
jeżeli chcesz glicynię, to mogę Ci zaproponować od siebie. Paru osobom dałam sadzonki i pięknie u nich kwitną. Glicynia wymaga żyznej ziemi.U siebie posadziłam ją pod ścianą domu,od strony południowej.Bo jest rośliną ciepłolubną. Na zimę,możesz ją okryć,chociaż ja swojej nie okrywałam,a zimy były mroźniejsze.Może zrobiłam nieco większy kopczyk ziemi,żeby korzenie nie przemarzły.Glicynia wypuszcza od korzenia dużo młodych odrostów. A gdy jest już bardzo dojrzała,konary ma jak drzewo. Wymaga przycinania. Wiosenne bardzo słabe,tylko przemarznięte gałązki. A mocne,po przekwitnięciu.Słyszałam,że najlepiej w lipcu. Chociaż w tym roku zrobiła mi niespodziankę i ponownie zakwitła właśnie w lipcu. Kwiaty są dużo mniejsze,ale są.Ponownie , zawsze kwitła po przycięciu około września. Przycinając zostawia się 3 oczka na gałązce(można więcej,ale pędy będą bardzo długie)bo wówczas zawiązują się kwiaty.Acha,kwiaty glicynii są bardzo wrażliwe na wiosenne przymrozki,
szczególnie majowe,bo wówczas są już widoczne,długie baźki glicynii. Daj znać,gdy się zdecydujesz na moją sadzonkę.
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Pochodziłam po Twoim gospodarstwie.. :-) Ślicznie u Ciebie, podziwiam Twój nakład pracy. Mam na wsi rodzinę, wiem, że mimo unowocześnień nie jest wcale lekko. Zwłaszcza kobietom. Jeszcze się tu deko pokręcę.. Mam nadzieję, że nie poszczujesz psami szwędającej się baby ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Chciałam pokazać jak ładnie przebarwia się chryzantema. W słońcu mienie się kolorem żółtym i czerwienią.Bardzo ładnie to wygląda,zdjęcie nie oddaje tego uroku. I perowskia też bardzo ładnie się rozwinęła.
Załączniki
344.jpg
345.jpg
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

To ja się dziś na działce zdziwiłam, że mi jedna chryzantema kwitnie (tą kwitnącą dostałam na wiosne od jednej pani), mi zawsze kwitły na jesieni, a tu widzę, że nie tylko u mnie. Danko piękne ma kwiaty, na zdjęciu wygląda jak by miała co jeden kwiatek w innym kolorze. Szkoda, że nie można w rzeczywistości jej zobaczyć.
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Ależ one piękne zwłaszcza... perowskia :roll: :roll: ile ma lat?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

dopiero rośnie u mnie 2 rok,a kupiłam ją, bo nie boi się suszy.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Posłuchałam rady Moniki68 i ułożyłam koło host kamienie.Może i ja doczekam się takich okazów jakie rosną u niej.
Ten rok obfituje w ogrodowe niespodzianki.
Załączniki
w ubiegłym roku chryzantema była bordowa,a w tym kwitnie na blado różowo.Chyba słońce ją "wybarwiło"
w ubiegłym roku chryzantema była bordowa,a w tym kwitnie na blado różowo.Chyba słońce ją "wybarwiło"
trochę dziwacznie zakwitł goździk brodaty
trochę dziwacznie zakwitł goździk brodaty
hosty w towarzystwie kamieni.
hosty w towarzystwie kamieni.
Monia68

Post autor: Monia68 »

Danusiu, te dwie hosty, które ostatnio pokazywałam, rosną u mnie na kamieniach z boku skalniaka. Sądzę, że obłożenie ich kamieniami też spełni swoją rolę :-) One po prostu lubią wilgoć, więc im bardziej słoneczne stanowisko, tym obficiej należy podlewać. wszystkie funkie jesienią nawożę kompostem, wczesną wiosną obornikiem (w granulkach), mniej więcej pod koniec czerwca azofoską.

O trawach nie wypowiadam się, bo ich nie uprawiam :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Moniu,dzięki za radę. Może chociaż trochę kamienie zatrzymają wilgoć.Bo przez ten gorący rok bardzo się osłabiły.Posadziłam je w ubiegłym roku jesienią.To wiadomo,że kolosami nie będą.Ale smutno mi było :-( ,że nie miały wystarczająco wilgoci.Też je nawoziłam i trochę im to pomogło.Ale najważniejsza to woda,woda,woda! Musiałabym je cały czas podlewać, a to też nie dobrze. Mam nadzieję,że jednak urosną i będę mogła się nimi chwalić a Wy zachwycać,tak jak ja Twoimi.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A teraz pokaz rozchodników,niestety nie znam wszystkich nazw.Ale te które znam podpiszę.
Obrazek
rozrasta się Bertram Anderson
Obrazek
może ktoś wie jak się nazywa,bo chyba nie Matrona?
Obrazek
Frosty Morn
Obrazek
i chyba rozchodnik okazały.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

tym razem zamiast kwiatów pokazuję hubę,która wyrosła na starej gruszy.
Obrazek
i powiększoną sąsiedzką kozią rodzinę
Obrazek
tak było w lipcu,a teraz jest tak
Obrazek
Obrazek
przyjemnego oglądania
Zablokowany