gdzie rosło zboże i nie tylko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Czyli nie jest wyłożona żadną folią i trzyma wodę, aż dziwię się bo ja mam dół ale wody to nawet po ulewach tam nie uświadczysz, wszystko wsiąka. :/
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

edulkot pisze:Czyli nie jest wyłożona żadną folią i trzyma wodę, aż dziwię się bo ja mam dół ale wody to nawet po ulewach tam nie uświadczysz, wszystko wsiąka. :/
Trzeba wyłożyc folią , Maju. Ja mam pod folią dodatkowo wybetonowane , żeby jakiejś nornicy nie zachciało sie dziurawic folii od spodu :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:
edulkot pisze:Czyli nie jest wyłożona żadną folią i trzyma wodę, aż dziwię się bo ja mam dół ale wody to nawet po ulewach tam nie uświadczysz, wszystko wsiąka. :/
Trzeba wyłożyc folią , Maju. Ja mam pod folią dodatkowo wybetonowane , żeby jakiejś nornicy nie zachciało sie dziurawic folii od spodu :lol:
Elu, nie ma żadnej foli ani betonu :shock: Jest sama natura :!: Na początku była kurzawka i dno było niestabilne. Po kilku latach jest twarde jak beton. A gdy się ukorzeniły rośliny, co widać na załączonych zdjęciach, nie ma żadnego problemu. W tym roku jedyny problem był z dużą ilością wody. Już pisałam,że takiego stanu jeszcze nigdy nie było. :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

To masz fajnie Danusiu , bo masz naturalny zbiornik wodny! Odpada problem z zamaskowaniem brzegów , nad czym ja sie głowiłam ! I te roślinki maja u Ciebie naturalne środowisko. Pozazdrościć :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ale u Majki , jak wsiąka woda , to folia konieczna :kwasny:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Ale u Majki , jak wsiąka woda , to folia konieczna :kwasny:
Gdy dno się ustabilizuje nie będzie przesiąkać. Ale upłynie trochę czasu :zly: U mnie też tak się stało po kilku latach :-)
Taki stan wody był w 2008r
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Widać :roll: jaka różnica!
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Ale śliczne zdjęcie sadzawki z widoczkiem na całość.Zimą też może być ładnie tylko dlaczego ona trwa tak długo ?
Bardzo ładny masz ogród
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Franiu dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :mrgreen:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu jakoś nie wierzę żebym naturalnie utrzymała wodę w tych piachach :/ a tak jak pisze Elżbieta folię trzeba jakoś zamaskować i powoli zaczynam mieć koszmary nocne z tą sadzawką, myślę i myślę i jak na razie wymyśliłam tylko jeden bok z drewnianym, pomostem do moczenia nóg w czasie upałów :hyhy:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju, sama znasz najlepiej swoją glebę. Ja mogę tylko powiedzieć,że gdy wspomniałam mężowi o oczku ;) to wszystko było na nie. Także,że pod spodem jest piasek i woda się nie utrzyma :kwasny: Ale gdy dziura już powstała i okazało się,że w najgorętsze lato,a "trochę" wody się utrzymywało, to już było dobrze. Fakt,że nasza dziura jest głęboka, na chyba 2 m. Mi się wydaje,że to dużo ale nie mam rozeznania na jakie głębokości są robione oczka :|
Możesz zrobić coś do moczenia nóg i wówczas zobaczysz co się będzie działo. W każdym razie życzę powodzenia :D
zdjęcie z 2007 roku
Obrazek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Nie do moczenia nóg tylko dość głęboka, tak min. 1,3m i pow. około 20m2, ale nie mam zielonego pojęcia jak ją zagospodarować żeby nie było widać folii i żeby wyglądała naturalnie. Dziurę już mam tylko wody w niej brakuje bo nie chce się w niej utrzymać dlatego musi być folia. Do wiosny daleko to może coś wymyślę. :/ :D
A Twój staw jest wspaniały :zdziwko:

Majka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edulkot pisze:Nie do moczenia nóg tylko dość głęboka, tak min. 1,3m i pow. około 20m2, ale nie mam zielonego pojęcia jak ją zagospodarować żeby nie było widać folii i żeby wyglądała naturalnie. Dziurę już mam tylko wody w niej brakuje bo nie chce się w niej utrzymać dlatego musi być folia. Do wiosny daleko to może coś wymyślę. :/ :D
A Twój staw jest wspaniały :zdziwko:

Majka
to dość duża dziura :mrgreen: rewelacyjnych pomysłów :shock:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Maju spróbuj uszczelnić dno gliną.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Rozgadanej koleżance gratuluję. :!: :!: Pozdrawiam.
Zablokowany