gdzie rosło zboże i nie tylko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Widoczki ładne, ale i tak tęskno do wiosny ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: odwiedzinki

Post autor: Zenia »

smigu-s303 pisze:nie wiem co powiem za dwa lub trzy miesiące jak nam się już uprzykrzy ten śnieg i mróz.
Mnie już się uprzykrzyła, zwłaszcza jak dziś brnęłam w śniegu po kolana aby dotrzeć na działeczkę. :zly: . No ale cóż, siła wyższa ;) .
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Re: odwiedzinki

Post autor: użytkownik usunięty »

smigu-s303 pisze:Mnie też podoba się ta biała zima, ale nie wiem co powiem za dwa lub trzy miesiące jak nam się już uprzykrzy ten śnieg i mróz. Pozdrawiam Zdzisia
A prawda jest taka, że mamy jeszcze jesień :mrgreen: Zima będzie dopiero za tydzień.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piotrku...nie załamuj mnie. Coś z tym kalendarzem nie tak... :rotfl: . Biała jesień i takie mrozy. Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ja już dawno stwierdziłam że ktoś źle podzielił rok na kalendarzowe pory roku, ma być wiosna a upały jak w lecie, ma być lato we wrześniu a zimno jak jesienią, a chyba zimowy miesiąc grudzień należ do jesieni - jakoś to nie bardzo odpowiada meteorologicznym porom roku :zalamany: a co będzie w marcu - jeszcze zima czy już wiosna :?:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Co będzie w marcu to się dopiero okaże ;-) ale żeby nie było zbyt zimno i smutno przedstawię letni obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Wciąż z zazdrością patrzę na sadzawki i lilie wodne, ach czy się doczekam takiej u mnie :niepewny:
Te ostatnie zdjęcie to mak :?:

Majka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edulkot pisze:Wciąż z zazdrością patrzę na sadzawki i lilie wodne, ach czy się doczekam takiej u mnie :niepewny:
Te ostatnie zdjęcie to mak :?:

Majka
Maju,masz dużo miejsca i myślę,że z czasem i sadzawkę będziesz miała :-D To mak :)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Prędzej obsadzę wszystko różami niż się doczekam takiego stawu, moi panowie nie kwapią się do roboty a róże posadzić mogę sama :/ :D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu dlaczego nie widzę letniego obrazka, czy u mnie coś nie tak znowuż :hyhy:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Małgorzata124 pisze:Danusiu dlaczego nie widzę letniego obrazka, czy u mnie coś nie tak znowuż :hyhy:
Małgosiu,rzeczywiście nie ma :-o :kwasny: Zaraz wkleję na nowo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mam nadzieję,że tym razem nie uciekną :zalamany:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu , cudowne masz lilie. Czy to naturalny staw? Uroczo wygląda , nawet taki mały kawałeczek.
A ja przed chwilą oglądałam Twoje zdjęcia rozchodników , trafiłam na nie chyba w wątku Herbiego. Szukam takich zdjęć , które naprowadziły by mnie na nazwę rozchodnika , rosnącego u mnie. Ale :niepewny:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Właśnie Danusiu, możesz opisać jak zrobiliście ten staw, bo zaczynam powoli dojrzewać do tego stawiku a masz też piaski jak ja, więc pewnie technikę budowy muszę przyjąć podobną. Mam nadzieję że uda mi się jakoś nakłonić chłopaków do pomocy. :D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Już widzę są śliczne , bardzo podobają mi się lilie , kiedyś miałam też takie śliczne ale jak przenosiłam , mój ogródeczek to myślałam że nie będę miała już oczka wodnego bo tyle pracy aby go zbudować trzeba i materiału różnego rodzaju, nie chciałam nadwyrężać rodziny zwłaszcza chorego męża i młodego chłopaka szkoda było mi ich, wszystkie olbrzymie lilie juz paro letnie oddałam koleżance. ;)
Przyszedł czas że syn wyrósł i zbudował razem z mężem nowe :-D , brakowało mi tych roślinek, koleżanka już nie miała, bo sprzedała dom z roślinkami, kupiłam w markecie jakąś różową która bardzo ładnie mi się rozrasta, na drugi rok już będzie kwitła z pewnością, w tym roku dostałam jeszcze białą, już przekwitniętą z naszych zbiorników wodnych od znajomej, która miała jej nadmiar tak się jej rozrosła , a od innej znajomej dostałam porządne kłącze żółtej, myślę ze też w niedługim czasie zakwitnie.
Teraz zaczynam się zastanawiać czy nie za dużo mam ich w oczku zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju, mąż bardzo mocno narozrabiał :ups: i żeby załagodzić sytuację wykopał dziurę :P , o której mówiłam od jakiegoś czasu. Oczywiście nie zrobił tego sam ale "wynajął" małą koparkę :zdziwko: I tak powstała sadzawka :rotfl:
Małgosiu, życie nas zaskakuje :D Na początek sadzimy różne kwiaty,bo jest ich mało, a gdy się rozrosną :roll: :) W tej chwili największa jest lilia Marliacea Rosea ale mam ją od kilku lat, też niecierpliwie czekałam na pierwszego kwiatka :-) . W tym roku wzbogaciłam się o czysto białą(przywiozłam od córki z Anglii :lol: ) i kupiłam czerwoną ale w tej chwili nie pamiętam nazwy :zalamany:. Z początku sadzawka wydawała się pusta, a teraz ma nadmiar roślinności. Przy dobrej pogodzie mąż kosi "wodę" :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a to biała
Obrazek
sadzawkowe "róbta co chceta" :hyhy:
Obrazek
Obrazek
Zablokowany