Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

Piękna była ta martensja szkoda,że zginęła :rozpacz:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: lilia0405 »

Danusia jak zwykle szokuje nas zakupami :shock:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Bettiw »

I zaczynają się wiosenne szaleństwa, ostrokrzewy faktycznie mocno urodziwe, aż strach oglądać, żeby pokusy nie było. Zresztą co tam inni chodzą do kina a ja do sklepu ogrodniczego chociaż popatrzeć bo to sama przyjemność.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Oj tak Beatko, to sama przyjemność. Jest tam co oglądać. Moja obstawa prawie siłą musi mnie z Centrum Ogrodniczego wyciągać.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

A ja posadziłam swoje nowości na stałe miejsce ;-) I ku mojej radości pada deszcz. :mrgreen: Powolutku pokazują się następne kwiatki ale zdjęcia później ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Narzekam na net na wsi, a tym razem i w mieście płata mi figle :/ Napisałam się i teraz muszę od nowa :kwasny:
A więc od początku. Ciągle kwitnące :mrgreen:
W tym roku wrzośce są niezastąpione :rotfl:
Obrazek
ciemierniki także nie ustępują, na podwórku
Obrazek
i na Polu
Obrazek
ciekawa jestem kwitnięcia Washfield Queen
Obrazek
rabata w pełnym słońcu, z dzisiaj
Obrazek
przedogródek z kwitnącą forsycją Maluch
Obrazek
Przybyła nam nowa doniczka w nieco innym wydaniu niż tradycyjne. Dostaliśmy stary chlebak i postanowiliśmy wykorzystać go na posadzenie Plektranthusa
Obrazek
Od jakiegoś czasu marzyłam o juce na pniu. I marzenie się spełniło :-o w nieco innym wydaniu niż marzyłam ale prezentuje się okazale. :D
Obrazek
Ale niestety nie wszystko tak okazale się prezentuje :-/ Pole się zieleni ale nie od rozwoju kwiatów ale chwastów.
Obrazek
A tu zrobiło się biało. Co roku wiosną, w tym miejscu mam tą samą sytuację. W ubiegłym roku myślałam, że usunęłam białaski. Ale tylko tak myślałam :przestraszony:
Obrazek
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Danusiu, a jak będziesz u siebie likwidowała chwaściki? Czy haczką (motyką) czy każde zdziebełko ręcznie na kolanach? Bo ja na moim polu do końca nie zagospodarowanym też mam tak zielono. Na rabatach robię to właśnie na kolanach, ale zastanawiam się, czy na polu nie spróbować motyką.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też już robi się zielono i gdy tylko słonko świeci wydziobuję zielsko a słonko go suszy , Chociaż nie wszędzie mogę używać dziabki ,tam gdzie sporo cebulek wyrywam i poruszam ziemię ręcznie .. Ja mam ogród przy domu to co dzień robię obchód i usuwam chwasty ,najgorzej jest na wiosnę bo są wszędzie .
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Chwaściki przeważnie idą pod haczkę. Czasami nawet łopata jest używana. Jeżeli byliny są przerośnięte perzem bez łopaty ani rusz. Ręcznie usuwam tylko przy macierzance i przy samych cebulowych. Chociaż zdarza się, że i tam muszę użyć ostrzejszego narzędzia.
Iga, zrób listę moich obiecanek :-D Gdy tylko zobaczę co jest co zrobię wysyłkę. Pisz na pw.
Ku mojej radości wiśnia Kojou-no-Mai ma sporo pączków i to kwiatowych :-o :rotfl:
Obrazek
Już nie mogę doczekać się kwitnięcia ;-) Cieszę się także, że przeżyła trzmielina Bravo. Zimowała na dworze ale pod okryciem. Gdy wyjmowałam doniczkę z ziemi, marnie to wyglądało :-( Ale potem zabrałam ją do domu i zaczęła wypuszczać listki :hurra:
Obrazek
Już się cieszę, że odczekam się takiego okazu.
Obrazek
Ale niestety zimy nie przeżyła kalina od córki. :-/ Szkoda, bo wcześnie kwitła i powtarzała kwitnienie ale mam posadzoną naszą polską sadzonkę kaliny wczesnej. Ta przeżyła ale na razie nie zauważyłam pąków kwiatowych.
Skusiłam się na zakup rozmarynu :hyhy: Będę miała następną doniczkową roślinę ale przez lato będzie żyć w ogrodzie. Może zakwitnie :-o
Obrazek
Za rozmarynem jest szałwia otwarta Cambridge Blue salvia patens
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: wasilewska101 »

Rozmaryn u mnie wypadł a kuzynka mówiła abym na niego uważała bo szybko się rozłazi ale chyba nie na moich piaskach .. Dzisiaj przycięłam trzmielinę przy drodze , prowadzę ja jako mały żywopłot ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Jak ja lubię oglądać Twoje zdjęcia Danusiu. W poprzedniej części zdjęć, doniczka z chlebaka z Plektranthusem - wspaniały pomysł. I przepiękna jukka na pniu. Świetnie wygląda. Rabata wrzosowa również piękna.
Wiśnia chyba już niedługo rozkwitnie.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

Danusiu,czy trzecie zdjęcie jest z Twojego terenu ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Janinko, rozmaryn chcę przechowywać w doniczce. Bo wiem, że w ogrodzie nie przeżyje naszych zim. A kuzynka gdzie mieszka?
Iga, dziękuję. Na pomysł z wykorzystaniem chlebaka wpadł mąż. A teraz wymyśliłam, że chyba go ozdobię ;-) Z jukki jestem bardzo zadowolona. W pierwszej chwili nie mogłam uwierzyć, że jest żywa :-o Też myślę, że wiśnia niedługo będzie w kwiatkach. :-D
mmmm5 pisze:Danusiu,czy trzecie zdjęcie jest z Twojego terenu ?
Marysiu, to zdjęcie jest z angielskiego sklepu ogrodniczego.
Zapraszam do przeglądnięcia albumu Angielskie Rośliny i Roślinne Szkółki
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: lilia0405 »

Dzisiaj wzięłam się za truskawki i maliny, ale się napieliłam i motyczką i łapakami i na kolankach też, u mnie kupa zielka o rozetowym układzie liści, zeszłym roku wypieliłam a tego znowu kupa.

To bedziemy podziwiać taka piękna trzmielinę. Trzmielina "Bravo" i brawo :hurra: dla niej, że nie dała się zimie.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Danusiu..pomysł z chlebakiem :super: . Trzmielinie także należy się pochwała, niech pięknie rośnie. Cieszę się że spełniło się twoje marzenie juccowe :lol: , nie dziwię się piękny okaz. :D
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ