Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: katy222 »

Miałam kiedyś hortensje, pięknie kwitła na niebiesko i wszyscy ją podziwiali. Ale załatwiłam ją nie okrywając na zimę, a że była mroźna.. cóż.
Moje forsycje jeszcze śpią. Nie spieszy im się do wiosny :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

wasilewska101 pisze:Piękna wiosna ,moje hortensje jeszcze opatulone pojedynczą włókniną nie zdejmuję bo w tamtym roku właśnie wiosenne przymrozki zniszczyły im pąki .. ciemierniki pięknie ci kwitną .. Ciekawa jestem czy można teraz przesadzić cuchnącego bo mój piesek się na niego uwziął i nie długo go wykopie a może i pogryzie ..
Janinko, ja bym ciemiernika przesadziła. Bo potem może być już po ciemierniku :kwasny:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Danusiu.. ciemierniki pięknie u ciebie kwitną, ale Gala Queen zachwyca. Cudo.. :padam: . Dziś także byłam na swojej działce i także zaskoczył mnie ciemierniczek w kropeczki. Pozostałe mają pąki, nie widzę tylko bordowego. Chyba przepadł. ;-) . Co do hortensji ciągle się boję zdjąć im całkowicie okrycie. Zdjęłam ale tylko troszeczkę. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Dziękuję za zaproszenie

Post autor: Edyta1203 »

Witam Danusiu i cieszę się, że mnie tu na forum zaprosiłaś. Jak porobię zdjęcia to Ci wyślę. Ale mój ogród przy Twoich areałach to ociupinka maleńka :(
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Dzisiaj wróciłam ze wsi :-D Dobrze, że przez tych kilka dni była prawie letnia pogoda więc mogła trochę popracować na Polu. Do końca prac porządkowych daleka droga ale co nie co zrobione ;-) Dzisiaj, zima prognoza się sprawdziła i wieje wiatr. Dobrze, że w nocy podało. Bo wczoraj przesadziłam kępę niskich irysów. Bo jak wiadomo, z biegiem czasu trzeba zmienić wygląd niektórych rabat. I tak zrobiłam. Gdy kwiatuszki zaczną się lepiej prezentować to zrobię zdjęcia, bo sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało :-o A teraz muszę pochwalić się nowymi zakupami, które przyszły parę dni temu. Ale jeszcze są w doniczkach. Czekam na cieplejsze dni i więcej deszczu :hyhy:
Pieris japoński Mountain Fire. Sadzonkę kupiłam za 5 zł więc nie mogłam oprzeć się pokusie :lol:
Obrazek
Myślałam o kupnie innego pierisa.Ale ponieważ sadzonek tamtego nie było w tak niskich cenach to kupiłam innego. I mam nadzieję, że będzie mnie zachwycał tak samo jak Forest Flame. Zdjęcia z Anglii.
Obrazek
Obrazek
Ponieważ mam już parę kwiatuszków z imionami moich wnuczek to musiałam również kupić azalię Annabella :-D
Obrazek
Doszła także następna azalia- omszona AppleBlossom. Nie dorasta do 1 metra wysokości. A takiej potrzebowałam i podobno mocno pachnie.
Obrazek
Kupiłam jeszcze następną azalię ale ta rośnie wysoko i też takiej chciałam. Podobno dorasta do 4 metrów wysokości. Mam nadzieję, że w moim ogrodzie osiągnie podobną wysokość.
Obrazek
Następny okazyjny zakup za 5 zł. Ostrokrzew Silver Queen. Już kiedyś zamówiłam odmianę o żółto obrzeżonych liściach, a rośnie cały zielony. :shock:
Obrazek
I mój wymarzeniec. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek kupię tego ostrokrzewa. Po raz pierwszy ujrzałam go w angielskiej roślinnej encyklopedii. Szukałam go nawet w tamtejszych szkółkach ale bezskutecznie. Aż ... znalazłam go w Polsce :lol: Ostrokrzew kolczasty Ferox Argeneta. Ale na początek będę musiała go na zimę zabezpieczać, bo lubi przemarzać. A przez mroźną zimę już straciłam jeden okaz ostrokrzewu Golden King :cry:
Obrazek
Obrazek
Ostokrzew Golden King, przywiozłam z Anglii i po zimie 2011/2012 nic z niego nie zostało :zalamany:
Obrazek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: wasilewska101 »

Ja w tym roku zapędziłam się w hortensje , kupiłam patyczki od Krystyny z drugiego forum . jak na razie wszystkie ładnie rosną ale na korzonki to chyba jeszcze poczeka do lata .. Moje ostrokrzewy też ładnie rosną ale dopiero za tujami , przedtem kilka straciłam .. Azalie moje maja ładne pąki tez jeszcze kilka kupię bo mam jeszcze kilka ciepłych miejsc ..
Ciekawe gdzie były pierisy po 5 zł za taką cenę to i ja bym sobie jeszcze jednego dokupiła ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

wasilewska101 pisze:Ja w tym roku zapędziłam się w hortensje , kupiłam patyczki od Krystyny z drugiego forum . jak na razie wszystkie ładnie rosną ale na korzonki to chyba jeszcze poczeka do lata .. Moje ostrokrzewy też ładnie rosną ale dopiero za tujami , przedtem kilka straciłam .. Azalie moje maja ładne pąki tez jeszcze kilka kupię bo mam jeszcze kilka ciepłych miejsc ..
Ciekawe gdzie były pierisy po 5 zł za taką cenę to i ja bym sobie jeszcze jednego dokupiła ..
Hortensje kupiłam ubiegłej jesieni ale tylko dwie sztuki i czekam z niecierpliwością na oznaki życia. Na razie ich nie widać :-> Pierisa kupowałam na allegro -pysia 2004 ale sprzedaż już zakończona. Możesz jej poszukać, bo prezentowane roślinki w tej szkółce kupiłam.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Danusiu, mowę mi odjęło. Jakie cuda pokupowałaś. Pieris japoński (też mam zapisany do kupienia), azalie piękne. Nie wiedziałam, że azalia może dorastać do 2 m. No i te przepiękne ostrokrzewy. Świetne zakupy. U Ciebie już jest mnóstwo roślin, a dojdą jeszcze takie wspaniałe okazy. Ależ lato będzie u Ciebie śliczne.
Mnie się marzą azalie, ale nie wiem, czy w tym sezonie dam jeszcze radę kupić.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: malina »

Danusiu ,będzie pięknie w Twoim ogrodzie,niech Ci cudnie rośnie,pozdrawiam Halina :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Doxepine »

Danusiu, mnie pieris totalnie zafascynował. I, podobnie jak Iga, zapisałem go sobie do listy moich "chciejstw". Ma cudnie przebarwione przyrosty, że o urodzie kwiatów nie wspomnę. No, po prostu miłość od pierwszego wejrzenia :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Doxepine pisze:Danusiu, mnie pieris totalnie zafascynował. I, podobnie jak Iga, zapisałem go sobie do listy moich "chciejstw". Ma cudnie przebarwione przyrosty, że o urodzie kwiatów nie wspomnę. No, po prostu miłość od pierwszego wejrzenia :)
To podobnie jak mnie :lol: Szkoda, że w tak niskich cenach nie było Forest Flame. Ale Mountian Fire wygląda równie zachwycająco, tylko nie ma tych kolorowych przyrostów. Podobną miłość przeżyłam także do ostrokrzewu kolczastego Ferox Argentea ;-) I nie spodziewałam się, że go kiedyś kupię :rotfl:
Wszystkim odwiedzającym dziękuję za odwiedziny i zachwyty :mrgreen: Miło łaskoczą serduszko :hyhy:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Elzbieta M »

Zakupy wspaniałe , ale widzę , że wśród tych piękności każdy ma swojego faworyta - mnie poraził urok ostrokrzewu kolczastego Ferox Argeneta. Alez wypięknieje twój ogród , jak to wszystko znajdzie w nim swoje miejsce
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

Danusiu,czy na ostatnim zdjęciu we wpisie z 15.03 jest opisywana przez Irka martensja płożąca ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Danusiu,czy na ostatnim zdjęciu we wpisie z 15.03 jest opisywana przez Irka martensja płożąca ?
Nie Marysiu to jest tojeść rozesłana. Mertensję miałam ale po zimie 2009/2010 zginęła. Chyba dlatego, że rosła w zbyt wilgotnym miejscu.


A to tojeść
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Danusiu...ależ wspaniałe zakupy, szczęściara. :lol: . Pieris bardzo ładny, mój niestety którejś zimy zmarzł. Zachwycają także ostrokrzewy, mam jakiegoś tylko nie znam odmiany. Muszę mu zrobić zdjęcie i dać do identyfikacji. ;) . Najważniejsze że ładnie przezimował i im większy tym szybciej rośnie. :hyhy: Ależ będzie pięknie u ciebie, tyle nowych roślinek. :D
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ