Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu , fajnie wygląda obrzeżenie rabaty z kwasolubami tymi duzymi kamieniami. Pisałaś , że niektóre rośliny chorowały - jak przeżyła zime azalia japońska Maruschka?
Kolorowe wrzosowisko - to chyba wrzośce tak pięknie kwitną?
Czy ta twoja piwonia jest taka sama , jak ta angielska? To córki?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Danusiu , fajnie wygląda obrzeżenie rabaty z kwasolubami tymi duzymi kamieniami. Pisałaś , że niektóre rośliny chorowały - jak przeżyła zime azalia japońska Maruschka?
Kolorowe wrzosowisko - to chyba wrzośce tak pięknie kwitną?
Czy ta twoja piwonia jest taka sama , jak ta angielska? To córki?
Elu, chorowały rośliny, które u mnie rosły od kilku lat. Dlatego w tym roku zrobiłam już oprysk. Maruschka jest widoczna. Ale czy przeżyły to się dopiero okaże, gdy zobaczę nabrzmiałe pąki.
Te kwitnące to wrzośce. W tym roku wyjątkowo obficie kwitną. Może dlatego,że rosną już kilka lat. A może także dlatego, że zima była łagodna :mrgreen:
Obrazek
Mam nadzieję, że to jest ta sama piwonia,bo taką zamawiałam. Piwonia rosła u sąsiadów na innej ulicy. I specjalnie poszłyśmy na spacer, żebym mogła zrobić zdjęcie. Na moje "nieszczęście" właściciele byli w domu więc nie mogłam podejść bliżej :luka:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Danusiu, naprawdę piękna ta piwonia. :super: U nas chyba rzadko spotykana, albo wcale.
Dziewczyny, a kiedy odkrywamy hortensje? :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: lilia0405 »

Piwonia naprawdę zjawiskowa. :shock:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: tadek »

Jestem tego samego zdania co Lila.

Danusiu, czyżby sąsiedzi gryźli? :lol:
Ja dla samej afery podszedł bym do drzwi, zadzwonił bym, i trzepocąc zalotnie powiekami, powiedział bym że chce się dowiedzieć coś na temat tej wspanialej pinowi...
Może po tym spotkaniu narodziła by się nowa przyjaźń sąsiedzka...

Ale na serio.
Prawdopodobnie cieszyli by się że ktoś się interesuje i chwali rosnącą piwonie, szczególnie widząc tak sympatyczną i kulturalną osobę jak Ty Danusiu. :zawstydzony:


Obrazek Piwonie - uprawa i najlepsze odmiany
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Iga51 pisze:Danusiu, naprawdę piękna ta piwonia. :super: U nas chyba rzadko spotykana, albo wcale.
Dziewczyny, a kiedy odkrywamy hortensje? :?: :?: :?:
Piwonię kupiłam w Polsce :mrgreen: Ale niestety nie zapisałam, w którym wysyłkowym. Kupiłam także piwonię Callie's Memory i Souvenir de Maxime Cornau. Mam tylko nadzieję, że to będą te odmiany ;-)
Swoje hortensje chcę odkryć w tym tygodniu.
tadek pisze: Danusiu, czyżby sąsiedzi gryźli? :lol:
Ja dla samej afery podszedł bym do drzwi, zadzwonił bym, i trzepocąc zalotnie powiekami, powiedział bym że chce się dowiedzieć coś na temat tej wspanialej pinowi...
Może po tym spotkaniu narodziła by się nowa przyjaźń sąsiedzka... Ale na serio.
Prawdopodobnie cieszyli by się że ktoś się interesuje i chwali rosnącą piwonie, szczególnie widząc tak sympatyczną i kulturalną osobę jak Ty Danusiu. :zawstydzony:
Tadku, może by się nawiązała przyjaźń ale z córką. Bo mój angielski to tylko podstawowe słownictwo :zawstydzony:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Elzbieta M »

Dopiero na tych zdjęciach widać , jaki to duży krzew . A kwiaty po prostu olbrzymie! Cudnie wygląda , choć kolory nie moje , ale przyznaję , że jest piękna :-D
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: katy222 »

Przyciąga wzrok, to pewne! Ciekawe czym zasilają taki krzew, że im tak pięknie wyrósł.
Zdjęcie mimo, że z odległości ukazuje wszystkie walory kwiatów :)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Danusiu, czy nie za wcześnie na odkrywanie hortensji? Od 11 marca zapowiadają niby jakieś większe ochłodzenie. W dzień -5. Tylko z tymi prognozami nigdy nic nie wiadomo. Oby nie było zimniej.
Czy znasz nazwę tej piwonii, czy po prostu zamawiałaś , bo widziałaś zdjęcia kwiatów w jakiejś szkółce wysyłkowej?
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Danusiu...ja także jeszcze niczego nie odkrywam, choć jeśli wierzyć naszej pogodynce Staszkowi przed chwilą właśnie czytałam ,, nie ma mowy o powrocie zimy z ujemnymi temperaturami w ciągu dnia.Oczywiście, ochłodzenia
spadki temperatur są mozliwe bo dopiero mamy 1 dekadę marca, ale idziemy w stronę wiosny ,,. Wychodzi na to że można by jednak odkrywać. :lol: Piwonia piękna, taką to bym chciała mieć. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Iga51 pisze:Danusiu, czy nie za wcześnie na odkrywanie hortensji? Od 11 marca zapowiadają niby jakieś większe ochłodzenie. W dzień -5. Tylko z tymi prognozami nigdy nic nie wiadomo. Oby nie było zimniej.
Czy znasz nazwę tej piwonii, czy po prostu zamawiałaś , bo widziałaś zdjęcia kwiatów w jakiejś szkółce wysyłkowej?
Nazwy piwonii szukałam na angielskich stronach i nazywa się Rock's Peony- Paeonia rockii. W Polsce znalazłam z nazwą Rock's Variety. Może nie będzie identyczna ale na zdjęciach jest podobna :-D
Swoje hortensje dzisiaj odkryłam, bo temperatury są powyżej 10 stopni. Mają osiągnąć nawet +15 stopni. Niektóre hortensje mają nabrzmiałe pąki, a nawet pokazują zielone listki. Chciałam umieścić zdjęcie ale jestem na wsi i sieć znowu działa bardzo słabo :-/
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

U nas jutro ma być też +10, więc poodkrywam swoje rośliny, chociaż w "mądrych" poradach w necie piszą, żeby odkrywać w połowie kwietnia.
Na żadnych zdjęciach nie znalazłam tej piwonii. Muszę się jej jeszcze raz przyjrzeć. Danusiu, możesz spojrzeć tu:
[linki do ofert na allegro są zabronione regulaminem forum - link usunięto]
Ona wyglada podobnie ale jest chyba biała.
Znalazłam za to trytomę Royal Castl. Czy to jest ta sama, co Ty miałaś? Już ją zamówiłam. Zamówiłam też hortensję ogrodową Deutschland. Pamiętam, że odradzano mi na forum ogrodowe, ale mnie się bardzo spodobał kolor. W ziemi zasadowej jest piękny, czerwony. Podobno wytrzymuje mrozy, tylko jak wszystkie musi być okryta.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Hortensje ogrodowe wymagają opieki ale nawet jeżeli pąki przemarzną to one wytrzymują niskie temperatury. Jedynie słabo kwitną ;-) Pomyślałam,że lepiej gdy teraz je odkryję, bo trochę się zahartują. A jeżeli stracą pąki kwiatowe to trudno. Jednej zimy też podmarzły ale mimo to kwitły. Może mniej bujnie ale trudno. ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

katy222 pisze:Przyciąga wzrok, to pewne! Ciekawe czym zasilają taki krzew, że im tak pięknie wyrósł.
Zdjęcie mimo, że z odległości ukazuje wszystkie walory kwiatów :)
Piwonie drzewiaste rosną do wysokości około 2 m.I nie przycina się ich, bo kwitną na pędach zeszłorocznych. Mam piwonię delavaya z własnego siewu. I kwitnie już od dwóch lat. Jednego roku zrobiłam błąd i ją przycięłam tak samo jak piwonie bylinowe. Zakwitła ale kwiatki były nisko przy ziemi. Zdjęcia z maja 2012 roku
Obrazek
Obrazek
Ponieważ tym razem kupiłam sadzonki liczę na wcześniejsze kwitnienie.
Niby już wiosna ale jeszcze mało kwitnących roślinek. U mnie w ogrodzie najwięcej kwitnie przebiśniegów. Same się rozsiały i je zostawiam :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Pokazały się także krokusy.
Obrazek
Zakwitła nawet jedna cebulica syberyjska. Drobno-cebulowe rozmnażają się gdzie im pasuje.
Obrazek
Forsycja Maluch także szykuje się do kwitnięcia :hyhy:
Obrazek
Obrazek
I oczywiście ciemierniki poczynają sobie coraz śmielej :mrgreen:
Rote Hybriden
Obrazek
cuchnący
Obrazek
przez mrozy trochę ucierpiał Pink Lady
Obrazek
w najgorszym stanie jest Washfield Queen. Ale widziałam jakieś pączki więc może ujrzę i kwiatki :-o Ale za to swoją urodę pokazała Gala Queen
Obrazek
I zauważyłam także pączki na innych ciemiernikach, późniejszych.Tzn. później przywiezionych z Anglii.
Na zakończenie pokażę moje hortensje ogrodowe, które były opatulone włókniną.
Obrazek
i nie opatulona
Obrazek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: wasilewska101 »

Piękna wiosna ,moje hortensje jeszcze opatulone pojedynczą włókniną nie zdejmuję bo w tamtym roku właśnie wiosenne przymrozki zniszczyły im pąki .. ciemierniki pięknie ci kwitną .. Ciekawa jestem czy można teraz przesadzić cuchnącego bo mój piesek się na niego uwziął i nie długo go wykopie a może i pogryzie ..
ODPOWIEDZ