Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - Pokłosie

Post autor: Danka »

Zimę niby miałam łagodniejszą ale na wiosnę chyba przyjdzie mi dłużej poczekać niż w innym rejonach Polski :-o
Ale na szczęście jest parę miejsc w których są wiosenne zwiastuny :mrgreen: Oprócz ciemierników oczy cieszą także wrzośce :-D
Obrazek
Ku ogromnej radości odkryłam, że przeżyły pąki kwiatowe kaliny Dawn :hyhy:
Obrazek
Dobrze, że ją okryłam i dobrze, że nie było dużych mrozów :rotfl: Teraz tylko muszę zdjąć włókninę. Na razie wstrzymywałam się, bo były jeszcze nocne przymrozki. Ale nadchodzące dni i noce już mają być w plusie. Więc może doczekam się pełnego kwitnięcia :D
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Ale się cieszę Danusiu, że uchowały się pąki kaliny. Już chciałabym zobaczyć jak się rozwijają.
Rabata wrzoścowa wygląda jakby w ogóle jej nie dotknęła zima.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Danusiu...to prawda, wrzośce wyglądają bardzo ładnie. U mnie także to zauważyłam. :-D Co do kaliny, właśnie ty mi o niej przypomniałaś. Nie okryłam jej. :roll: Cieszę się że u ciebie uchowały się pąki..oj będzie pięknie jak zakwitnie. :D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Petrus »

Ta pogoda to na prawdę jest szalona... :-) Wrzośce super.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Pogoda faktycznie jest szalona i wskutek tego złapało mnie przeziębienie. Zamiast porządkować ogródek musiałam grzecznie siedzieć w domu i się kurować. Raz udało mi się w słoneczne południe odwiedzić ogródek. A to co ujrzałam :mrgreen:
Kalina Dawn we włókninowej otulinie pięknie zakwitła. Gdy zdjęłam wierzchnie okrycie, poczułam wspaniały zapach :rotfl:
Obrazek
Bardzo ładnie prezentuje się także leszczyna
Obrazek
Nadchodzi wiosna, chyba już za drzwiami ;-)
mahonia
Obrazek
pigwowiec okazały, część wcześniejszych pąków obmarzła ale jest sporo następnych :-D
Obrazek
Myślę, że wawrzynek główkowy zaszczyci mnie obfitym kwitnięciem
Obrazek
kalina wczesna ma już sporo pąków, chociaż wyglądają tylko na liściowe
Obrazek
ciekawe co urośnie z pąków enkianta dzwonkowatego
Obrazek
w cieplejszych miejscach zakwitły już przebiśniegi
Obrazek
także kiełkują cebulice hiszpańskie, liczę, że w tym roku jednak ujrzę kwiatki :-D
Obrazek
Nie byłoby wpisu bez zdjęć ciemierników. Na pełen rozkwit i pokaz muszę jeszcze poczekać ale w tym przypadku brakuje mi cierpliwości. Za każdym razem sprawdzam jak się rozwijają. Prawie wszystkie mają pąki :rotfl:
Ciemiernik Black Beauty.
Obrazek
ciemiernik cuchnący
Obrazek
przywieziony z Anglii ale na razie jako NN, zginęła tabliczka :-o
Obrazek
Mam nadzieję, że te siewki to ciemierniki :mrgreen:
Obrazek
Musieliśmy zrobić osłonę przed naszymi pieskami, znalazły miejsce do wygrzewania się na słoneczku i do skracania sobie drogi. :przestraszony:
Obrazek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: wasilewska101 »

Pięknie zaczyna się u ciebie wiosna , u mnie tez już kilka kwiatów na wierzchu .. dzisiaj obcięłam miliny a z resztą poczekam jak będzie ciepło ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Ojej, Danusiu, jak pięknie. Właśnie chciałam Cię zapytać jak kalina Dawn i akurat zobaczyłam zdjęcia. W ciągu 5 dni jak się rozwinęła. Cudna. W ogóle u Ciebie wiosna na całego. Tyle piękności się już pokazało. No i jak zwykle wspaniałe zdjęcia. :padam: Oj, jak sobie oczy nacieszyłam.
Szybciutko się kuruj Danusiu, żebyś częściej mogła oglądać swoje roślinki. Co dzień coś się zmienia. A jak to się dusza raduje. Uch......
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: lilia0405 »

No i zrobiło się wiosennie :lol: od zachodu nadchodzi wiosna. Kalina zrobiła fajna niespodziankę, przykrycie widać spełniło swoja rolę. Przebiśniegi kwitnące lubię ten widok świadczy o tym, że niedługo będą kolejne piękności na działce.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Petrus »

Przy takiej pogodzie, ściągając okrycie rośliny mogą nas zaskoczyć :hyhy: kwiatami.
Ciemierniki super, mahonia również ma pąki kwiatowe.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Oznaki wiosny bardzo radują, tym bardziej że w tym roku nas mile zaskakuje. Już w lutym. :lol: Tylko się cieszyć na widok pięknie kwitnących przebiśniegów, ciemierników i z kaliny która zrobiła ci Danusiu miłą niespodziankę. :D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Zenia pisze:Oznaki wiosny bardzo radują, tym bardziej że w tym roku nas mile zaskakuje. Już w lutym. :lol:
Bardzo radują :hyhy: a tym razem raduję się fruwająco. Zdjęcia zrobiłam w tym samym czasie co kwitnącą kalinę i ciemierniki. Po raz pierwszy widziałam tyle gęsi. Mąż powiedział, że to nie było duże stado. Bo czasami leci ich dużo więcej :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia robiłam na wyczucie, słonce bardzo mnie oślepiało :-o
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: lilia0405 »

U mnie wczoraj nad działkami był klucz gęsi, ja swoim automatykiem to nawet już nie próbuje :-/
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Tobie Danusiu udały się zdjęcia. Widać gęsi. Ja próbowałam komórką, niestety nic z tego nie wyszło. U mnie nawet punkcików nie było widać. Albo za duże słońce, albo fotograf ze mnie jak z marchwi gwóźdź.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

lilia0405 pisze:U mnie wczoraj nad działkami był klucz gęsi, ja swoim automatykiem to nawet już nie próbuje :-/
Lilu, zdjęcia robiłam kompaktem. Niestety lustrzanki jeszcze nie mam z naprawy. Chcę dzisiaj przejść się do zakładu fotograficznego i zapytać. Bo nie mogę się dodzwonić do firmy naprawczej :cry: Gęsi leciały nad moją głową. Może dlatego udało się je uchwycić.
Iga, szukałam miejsca do zrobienia zdjęcia, bo w pewnym momencie miałam w aparacie wszystko czarne :shock:
I googlowska animacja ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Naprawdę świetnie Ci się udały te zdjęcia. Animacja fajna. A jakie niebo czyściutkie. Do 08 marca zapowiadają same plusowe temperatury.
ODPOWIEDZ