gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Serdecznie witam wszystkich w nowej części swojego wątku :mrgreen: Obiecałam,że z nadejściem wiosny rozpocznę nową część, dla lepszego oglądania przemian zachodzących w moich ogrodzie. I tak czynię. Początki wiosny pokazałam już w starej części ale zacznę od prezentacji śnieżycy.
Obrazek
po raz pierwszy zakwitły ciemierniki i od razu zainteresowały się nimi pszczoły
Obrazek
Obrazek
jeszcze jeden czeka na kwitnięcie. Mrozy miały bardzo duży wpływ na ich rozwój ale na szczęście za bardzo nie ucierpiały :lol: Ale ucierpiał konwalnik. Po raz pierwszy od kilku lat tak wygląda po zimie.
Obrazek
Nie okryłam go i gdy przyszły bezśnieżne mrozy zmroziły go :(
Ale chyba wreszcie bukszpan zacznie rosnąć
Obrazek
i mój ulubiony żywotnik w żywopłocie
Obrazek
Przymierzałam się do odmłodzenia jałowca Pfizeriana ale nie myślałam, że zrobimy to natychmiast :zdziwko:
Obrazek
jeszcze w sobotę z rana tak wyglądał
Obrazek
a po południu już tylko tyle z niego było
Obrazek
przy okazji "oberwało" się cisom i bluszczowi :hyhy:
to zdjęcie z 2008 roku
Obrazek
po tegorocznej zimie bluszcz niestety nie był taki atrakcyjny :kwasny:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danusiu jeśli pozwolisz jako pierwsza zostawię swój ślad w nowym wątku. ;) Bardzo ładnie zaczęta druga część, widzę, że prace wiosenne już u Ciebie w pełnym toku. Wypatrzyłam u Ciebie jałowiec 'Pfizeriana', od dłuższego czasu poszukuję nazwy dla swojego jałowca i wydaje mi się że to taki jak Twój. Później zrobię zdjęcie i zamieszczę w swoim wątku z prośbą byś na niego zerknęła, może uda mi się go w końcu zidentyfikować.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Danusiu w nowym wątku..Obrazek Zrobiłaś bardzo korzystne zmiany...odmłodzony jałowiec wygląda super, będzie bardziej przejrzyście . Bardzo ładny bukszpan...zapewne variegata. ;) . Jest na mojej liście chciejstw. Ciemierniki w tym roku oberwały...u mnie pewnie jeszcze gorzej wyglądają. Za konwalnik trzymam kciuki. Miejmy nadzieję że wydobrzeje. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Witam miłych gości :rotfl:
Gosiu, postaram się Ci pomóc. Chociaż też długo szukałam nazwy dla swojego jałowca.
Zeniu, bukszpany vareigata rosną bardzo wolno i są jakby bardziej wymagające od zwykłych. Na zdjęciu z moim ulubionym żywotnikiem widać różnicę. A wszystkie były razem sadzone. I są z własnej rozsady. Mróz wyrządził trochę szkód i także bardzo przymroził bluszcze. Mam nadzieję, że przy cieplejszych dniach szybko się zregenerują. Bo widziałam od dołu normalne listki. Liczę, że twoja odłożona sadzonka będzie nadawała się do wysyłki już w kwietniu i może też chryzantema obudzi się życia.
Awatar użytkownika
KasiaBMJ
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2011-01-20, 21:44

Post autor: KasiaBMJ »

Super odmiana żywotnika :-D na dłuższą mete na pewno wyjdzie mu to na zdrowie :-) .
Jestem pod wrażeniem Twoich prac ogrodowych. Od niedawna podglądam to forum ale z przyjemnością przejrzałam sobie pierwsza część. Teraz będę na bieżąco z drugą, tym bardziej że już u Was wiosna na całego u mnie dopiero na parapecie. ;-)
Pozdrawiam miłośników ogrodnictwa.
Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Danusiu :-D
Ja również pospieszyłam do nowego wątku , aby "towarzyszyć Ci" w wiosennych pracach. :-D Ty sie namęczyłaś , ja tylko pooglądałam. :lol: Zazdroszczę , bo zaczęłaś już porządki , działeczka pięknie przygotowana do wiosennego przebudzenia. Zyczę ciepełka i sił , aby ogród nabierał blasku - jak i w poprzednim wątku :-D
Awatar użytkownika
silan
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-09, 22:27

Post autor: silan »

Ja tez chcialabym sobie zaznaczyc, ze teraz jestes tutaj- bardzo ciekawie "oglada" sie Twoj ogrodek!
Niestety nie mam polskich znakow. Obiecano mi to wybaczac ;)

moj balagan
Betty
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-01-17, 16:49

Post autor: Betty »

...o matko ,człowiek ma tylko balkon to nie widzi jak przyroda budzi się do życia ...mało spacerów w plener też przyćmiewa oczy ...
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No bardzo ładnie :-D Wiosenne prace w pełni i jak widzę, przybyło dzięki cięciu bardzo dużo wolnego miejsca :mrgreen:
Awatar użytkownika
StaLesz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-05, 11:36

Post autor: StaLesz »

Zawitałem i ja do Twojego ogrodu. I muszę powiedzieć że Twoje Swojskie Klimaty oglądałem kilka razy.
Przypomniały mi się lata dzieciństwa gdy w każde wakacje wyjeżdżaliśmy do dziadków na wieś. To prawda dziś już nie ma strzech krytych słomą. Twój naturalny ogród przywraca mi moje piękne wspomnienia z tamtych lat. Twój ogród to jest to, co ja uwielbiam.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dziękuję za miłe odwiedziny w nowym wątku :rotfl: Było parę ciepłych wiosennych dni, to z przyjemnością pracowaliśmy w ogrodzie. Teraz znowu nastał chłód więc jeszcze jedno zimowe zdjęcie. Tym razem kiścień w zimowym przebraniu.
Obrazek
StaLesz bardzo radują mnie twoje słowa :mrgreen: dziękuję
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo mi się podoba w nowym Twoim wątku, Danusiu. Jak zresztą i w poprzednim. :-)

Wiosenne porządki, aż miło patrzeć! Bardzo ładnie wygląda jałowiec po przycięciu. Stał się chyba jeszcze bardziej dekoracyjny, powiedziałabym prawdziwy soliter. A i jeszcze ile miejsca na "scenie" pozostało Ci dla drugoplanowych i chóralnych ról. ;-)

Już się nie mogę doczekać dalszego ciągu...
Tadek_N
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-06, 10:32

Post autor: Tadek_N »

Witam Danusiu :!: Cieszę się :-) ,że porządki wiosenne idą pełną parą,a iglaczki przybierają inny kształt.Też muszę co nieco poprzycinać,ale trochę popsuła się pogoda,na razie tylko wycięty został najstarszy srebrny świerk,oczywiście z zezwoleniem przez Urząd Gminy.Bukszpany dwukolorowe też mam,sam sobie ukorzeniłem,ale masz rację, strasznie powoli rosną.Moje są już chyba z 5 lat,a są wysokie trochę ponad 20cm,a zwykłe posadzone w tym samym czasie już przycinam :-) .Ciekawy jestem :shock: Danusiu,czy znajdzie się dla mnie ta sadzonka,tego dużego powojnika :?:
Pozdrawiam-Tadek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Tadziu, gdy się pokażą, dam znać. Na razie większość roślin jeszcze śpi :)
Witaj Danielo, miło,że mnie odwiedziłaś :-D
azalia74
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2011-02-23, 19:36

Post autor: azalia74 »

Danusiu ,dokonujesz wspaniałych przemian na swojej działce. Będę z niecierpliwością czekała na ciąg dalszy Twojego ogrodu.A jałowiec wygląda wspaniale. :-D ;-)
ala
Zablokowany