gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: halszka31 »

Szkoda. że ta kolorowa jesień już odchodzi. :( Jest tak pięknie...
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Trawki dają czadu, jest pięknie, a chwastów nie widać.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Merghen »

Danusiu, nie wiem gdzie widzisz chwasty, może używasz lupy :?: , ja jedynie widzę pięknie rozrośnięte rośliny w cudownych kubraczkach jesieni. :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Zenia »

Nie przesadzaj Danusiu... masz piękną, złotą jesień. Kto by teraz patrzył na chwasty... o tej porze wszystko dozwolone. Nawet one. ;) Trawki piękne... zwłaszcza te niebieskie (nie wiem czy dobrze napisałam). Moja kępka coś nie jest tak pięknie wybarwiona, pewnie ją na wiosnę przesadzę aby dać jej więcej słonka. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Dziękuję za pocieszenie :-D Faktycznie chwasty o tej porze roku to nie przerażająca sprawa :shock:, ale psująca widok :)
Ciąg dalszy jesiennych widoków. Tym razem podwórkowych.
Obrazek
Nowo-powstająca rabata ciemiernikowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tutaj będę musiała wprowadzić parę zmian.
Obrazek
Ta też do przeróbki ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Ładnie się prezentuje ta rabata z kamieniami. A jak się rojniczki rozpychają wśród kamyków - super :-D
Rozumiem, że byłaś (jesteś) na wsi - a zdjęcia żurawkom robiłaś? Lubię oglądać te kolory. Przypuszczam, że Twoja sosenka Oko Smoka jest teraz "ładnie dwukolorowa", bo moja właśnie jesienią, nie wiosną, zyskuje te dwubarwne igły.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Elu, jutro jadę. Zdjęcia są z ubiegłego tygodnia ;-) Mam nadzieję, że zdążę zrobić nowe zdjęcia :)
Awatar użytkownika
tatsu
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 48
Rejestracja: 2012-10-20, 08:54

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: tatsu »

Śliczne widoki jesienne i bardzo ładnie urządzony plac wokół domu. Na wsiach właśnie tego brakuje. Przynajmniej tam, gdzie jeżdżę na wieś, to podwórka są opanowane przez ptactwo i pozostały inwentarz, a nie przez rośliny.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Tatsu dziękuję :-D
Nasze podwórko dopiero od paru lat jest tak zazielenione :mrgreen: Było bardzo podobne do pozostałych wiejskich podwórek. Zmiany zaczęłam wprowadzać od 2005 roku. Zaczęło się od zamiany gnojownika w rabatę. Teściowa z dużym oporem akceptowała zmiany ;-) Ale wolno, z roku na rok, nie zawsze z jej przyzwoleniem, robiłam swoje.
Przemieniony gnojownik, zdjęcie z grudnia 2007 roku.
Obrazek
Stan obecny czyli październik 2012 rok.
Obrazek
Podobnie było z polem. W 2007 roku tak było.
Obrazek
Istniała tylko sadzawka, która także powstała w 2005 roku. Fragmenty są widoczne po prawej stronie zdjęcia.
Obecny widok na pole od strony warzywnika. A właściwe miejsca, w którym był.
Obrazek
Część ozdobna pola tak się prezentuje. Oczywiście z chwastami :hyhy:
Obrazek
Elzbieta M pisze:Przypuszczam, że Twoja sosenka Oko Smoka jest teraz "ładnie dwukolorowa", bo moja właśnie jesienią, nie wiosną, zyskuje te dwubarwne igły.
Elu, aktualne zdjęcie sosny Smocze Oko, w towarzystwie nowo posadzonej trawy. Wczoraj tj. 26.10 posadziłam przy niej siewki turzycy Buchanana. Podczas minionej zimy trawa wymarzła ale znalazłam sporo siewek. Tylko jeszcze nie wiem czy wszystkie są tego samego gatunku, czy buchananii i turzycy włosistej Bronze From. Ale to się okaże następnego roku :lol:
Obrazek
Żurawkom nie zrobiłam zdjęcia wczoraj, bo nie zdążyłam. Za to dzisiaj ładnie prezentują się w pierwszych śnieżnych płatkach.
Obrazek
Obrazek
Uzupełniłam rabatę goździkową o nowe sadzonki.
Obrazek
A wiosenne zawilce powędrowały w puste miejsce za astrami. Mam nadzieję, że upiększą to miejsce zanim zakwitną jesienią astry. Z przodu jest widoczny buk Rohanii.
Obrazek
I trochę "starych" nasadzeń.
Obrazek
Chwasty rosnące wokół wrzosowiska podsunęły mi pomysł obsadzenia jej macierzanką. Jest tam sucho, więc sobie poradzi i będzie mniej zielska :hyhy:
Obrazek
Spojrzenie ze środka pola.
Obrazek
I początki zimy tej jesieni.
Obrazek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: lilia0405 »

Danuś polatałam po Twoim polu, tylko szkoda, że już kozaki trzeba było nałożyć :-( Fajnie się ogląda jak pokazujesz fotki porównawcze jak było i jak jest, to dopiero widać ogrom prac jakie włożyłaś.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Zenia »

Ojej... pierwszy śnieżek. Co to się porobiło, chyba trochę za wcześnie. Bardzo podoba mi się rabatka z niebieskimi trawkami. Właściwie się przyznam... coś chyba od ciebie odgapię. :rotfl: Tylko najpierw muszę poczytać jak te trawki rozmnożyć... jak do tej pory nigdy tego nie robiłam. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: halszka31 »

Ogrom pracy, talentu i pasji. To widać.
Dzisiejsza wieś zmienia się- często jest tylko sypialnią, miejscem wypoczynku i realizowania swojego hobby.
Teraz częściej obserwuje się zjawisko napływu ludności miejskiej na wieś niż odwrotnie, a to ma swoje konsekwencje.
U mnie na wsi nie kupię jajka u gospodarza, ale mogę podziwiać zmieniające się otoczenie i rośliny. :-)
Inna rzecz, że kiedy przeniosłam się z Wrocławia na wieś wzięłam się za hodowlę na swoje potrzeby. Wydzielone miejsce na ptactwo: perliczki, indyki, kaczki francuskie, kozy, dwie świnki, konie, za oknami dzika zwierzyna i ogród, który musiałam przed nimi chronić. Okres ten uważam za najszczęśliwszy w moim życiu. Teraz na emeryturze został mi tylko ogród - miejsce wypoczynku, ruchu, wybiegu, realizowania jakichś celów.
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
tatsu
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 48
Rejestracja: 2012-10-20, 08:54

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: tatsu »

Kurczę, mnie wciąż ciągnie na wieś. Z całym bagażem konsekwencji, jakie taka przeprowadzka by niosła. I to najlepiej gdzieś, gdzie nie ma widocznej cywilizacji. Gdzieś w Bieszczady... a może Beskidy... mieć kurek trochę, może perliczki (uwielbiam te zadziory), jakiegoś konika i pod siodło, i do pługa, kawał pola na coś do zjedzenia i do wyprzędu (np. len, bo na konopie, to trzeba pozwolenie mieć), może jeszcze owieczek parę, by było trochę wełny do przędzenia i tkania i mnóstwo, mnóstwo spokoju...

Pięknie się zmienia obejście wokół Twojego domu Danko. Mam nadzieję, że teściowa mocno nie sarka na nie, a w konsekwencji spodoba jej się ogrom ozdobnej zieleni, w którym będzie mogła odpocząć. Bo taki ogród, to skarb. W każdym wieku i w każdej chwili. Oby roślinki ładnie przeżyły zimę, wtedy, na wiosnę wszystko będzie wyglądało znów kolorowo i cudownie :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu jeszcze całkiem ładnie, rabaty podwórkowe super, a ta niebieska trawa jednak bardzo ładnie wygląda w dużej grupie. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Dziękuję za wizytę w moim wątkowym ogrodzie. Ponieważ na rodzinę spadły choroby jak grom z jasnego nieba, to i moje samopoczucie legło gruzach. Ogród także musiał poczekać na lepsze czasy. Ale mam parę zdjęć więc co nieco zaprezentuję. Pokażę krzewy. Nowe i stare.
Krzewuszka Monet
Obrazek
fotergilla
Obrazek
Obrazek
trzmielina oskrzydlona Compactus wśród kostrzewy sinej
Obrazek
berberys Coronita i dereń świdwa Compressa
Obrazek
budleja Sungold i berberys Erecta
Obrazek
forsycja Aureomarginata
Obrazek
krzewuszka, w tej chwili bez nazwy. Ale podobna do Victoria.
Obrazek
także krzewuszka NN
Obrazek
rośliny przywieziony z UK w lutym. Tylko te dwie się ukorzeniły. A różnych gałązek było więcej :(
Obrazek
bez czarny Gerda Black Beauty
Obrazek
bukszpan Aureovariegata
Obrazek
pęcherznica od Małgorzaty124
Obrazek
reszta pęcherznic będzie miała pokaz w następnym roku
kalina hordowina Aureovariegata
Obrazek
hortensje Annabelle White i Pink czyli biała i różowa
Obrazek
I posadzony jesienią, przed wyjazdem dereń rozłogowy Kelseyi
Obrazek
Na jednorazowe chwalenie się to chyba aż nadto. :-)
Zenia pisze: Bardzo podoba mi się rabatka z niebieskimi trawkami. Właściwie się przyznam... coś chyba od ciebie odgapię. :rotfl: Tylko najpierw muszę poczytać jak te trawki rozmnożyć... jak do tej pory nigdy tego nie robiłam. :-D
Jeżeli myślisz o kostrzewie to ona nie powinna sprawić żadnego kłopotu z rozmnożeniem z siewu. W tym roku cięłam wszystkie kłosy, bo w ubiegłym miałam kostrzewę gdzie się tylko dało :-o
Zablokowany