gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Z jednej strony budząca się wiosna z pięknymi kwiatami sprawia radość, a z drugiej straty i zniszczenia po zimie która wydawała się nie taka straszna ale jej skutki widać na każdym kroku.
Współczuję Ci tych strat w związku z sadzawką, tyle pracy, pieniędzy i serca poszło w g...o :!: I trzeba zaczynać od nowa a pewnie nie ma pewności że to się nie powtórzy. :D
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Ciekaw jestem czy można kogoś pociągnąć do odpowiedzialności za taki stan rzeczy :(
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Fox. pisze:Ciekaw jestem czy można kogoś pociągnąć do odpowiedzialności za taki stan rzeczy :(
Jacku, na razie "wieś" jest bezbronna. Muszą zamieszkać nowi ludzie, z jakimś wykształceniem i wtedy będzie można walczyć. Bo na razie jest "sielsko". Nawet gdy upominają się, to są trochę lekceważeni. Ale to także wina samych mieszkańców. Bo sąsiad, z którego posesji ścieki się przesączały udowadniał, że powinny się oczyścić po przejściu przez ziemię :-/ Nie wziął pod uwagę, że chemiczne zanieczyszczenia w ten sposób się nie oczyszczą.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Danusiu i ja Ci współczuję zniszczeń i strat które poniosłaś.Niestety znów trzeba zaczynać od nowa.Za to pięknie kwitną Ci ciemierniki, jest wiosna i wszystkie roślinki budzą się do życia. :mrgreen:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Bardzo Ci współczuje Danusiu z powodu tej sadzawki. Nie do pomyślenia jak można było tak bagatelizować sprawę
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu szkoda :zalamany: ,że tak się stało tyle rybek było :zly: , sąsiedzi okropni jak nic nie rozumieją ale tacy artyści trafiają się wszędzie :zly:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Danusiu, tak to jest. Nikt nie przejmie się sprawą dopóki jego to nie dotyczy :roll: I mi przykro, że Twoja sadzawka tak ucierpiała. No ale mamy wiosnę, wszystko budzi się do życia, a my do pracy ;) Nowa sadzawka pewnie będzie jeszcze piękniejsza :-D Twój ogródek coraz bardziej kolorowy, pięknie...nie ważne, że po zimie są straty...dasz rade i szybko wyrównasz braki :hyhy:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wszystkim dziękuję za słowa pocieszenia. Najbardziej ucierpiały ryby. Rośliny pomału budzą się do życia.
Muszę poinformować wszystkie osoby, którym obiecałam rośliny, że wysyłka nastąpi dopiero w czerwcu. Po moim powrocie od wnuczek. Pomimo, że zrobiło się cieplej ale jeszcze nie wszystkie kwiatuszki są silne. Szczególnie chryzantemy. Nawet obawiam się, że bardzo ucierpiały podczas tegorocznej zimy.
ZENI jestem winna roślinki ale też musi poczekać :-( Bluszcze w tym roku bardzo ucierpiały. Nawet ta mała odkładka.
MAJU, dla Ciebie też robiłam odkład z bzu. Ale co ja go przysypałam ziemią mąż odkopywał :-o Aż wreszcie zabroniłam ruszać :!: Mam nadzieję, że się ukorzeni. Ale okazało się, że i on ucierpiał podczas mrozów, bo cały czubek jest suchy. Jedynie dolne gałęzie wypuszczają liście i od korzenia widać czarne odrosty.
Cieszy mnie fakt, że hortensje o których pisałam, że nie dają znaku życia jednak ożyły. Hortensje drzewiaste także mają się dobrze. Ale już wiem na pewno, że zgniła przylaszczka siedmiogrodzka. Niektóre krzewy, posadzone w ubiegłym roku, też na razie nic nie pokazują :roll: Ale budleja Sungold ma już młode listki. :rotfl:
Miałam nadzieję, że dzisiaj trochę popracuję na ogródku ale wiatr taki, że głowę chce urwać. I przyszłam do domu, bo lepiej, żeby głowa została na miejscu :P
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Nic nie szkodzi Danusiu, lepiej niech sobie podrosną i zmężnieją przed przeprowadzką. A ja na tego bza mogę poczekać do jesieni, jeżeli coś z niego będzie. :D
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Danko, nie zazdroszczę osobie która będzie czyścić tę sadzawkę.

Wyborne, że Ci budleja dobrze przeżyła, ja miałam zamówione budleje, ale właśnie przed chwilę dostałam wiadomość że źłe przezimowały i z wysyłki nici.
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Danusiu a jaki bez masz na wydaniu ? jakiś zagrameniczny czy krajowy i kolorek, dubeltowy czy pojedynczy ? ja póki co mam tylko biały dubeltowy i to z odrostów korzeniowych. Ale maluszki jeszcze chociaż w zeszłym roku jeden krzaczek zakwitł :)
Ale Ty to pewnie bez koralowy tak pieścisz :)
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Miałam nadzieję, że dzisiaj trochę popracuję na ogródku ale wiatr taki, że głowę chce urwać. I przyszłam do domu, bo lepiej, żeby głowa została na miejscu :P
Ja tam się nie boje -złego diabli nie biorą :mrgreen:
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Adżacha pisze:
Miałam nadzieję, że dzisiaj trochę popracuję na ogródku ale wiatr taki, że głowę chce urwać. I przyszłam do domu, bo lepiej, żeby głowa została na miejscu :P
Ja tam się nie boje -złego diabli nie biorą :mrgreen:
Będziesz miał trochę wiecej latek i będziesz trochę mądrzejszy to będziesz szanował Swoje zdrowie :P
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Fox. pisze:Danusiu a jaki bez masz na wydaniu ? jakiś zagrameniczny czy krajowy i kolorek, dubeltowy czy pojedynczy ? ja póki co mam tylko biały dubeltowy i to z odrostów korzeniowych. Ale maluszki jeszcze chociaż w zeszłym roku jeden krzaczek zakwitł :)
Ale Ty to pewnie bez koralowy tak pieścisz :)
Jacku, mam taki bez czarny "Gerda Black Beauty", tak wyglądał w ubiegłym roku
Obrazek
a to jego obecny wygląd
Obrazek
Jeżeli ukorzeni się gałązka dla Mai, to będziemy mogli pogadać o wymianie.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Danusiu, wierzę, że w sadzawce obudzisz nowe życie, ale spróbuj wykorzystać EMy, czyli efektywne mikroogranizmy. Nie wiem, czy słyszałaś coś na ten temat? Jeśli nie, to służę pomocą. Może warto na ten temat założyć nowy wątek?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Zablokowany