gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusi bardzo podoba mi się ta ściana z cegły z rabatą u podnóża, piękna ta cegła dodaje charakteru całej kompozycji :)
Danusiu napisałam do Ciebie nie wiem czy doszło ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Zenia »

Danusiu...bardzo podobają mi się te pasiaste juki. :-D . Jedną już mam, choć to dopiero maleństwo...ale o dziwo wytrzymałe na mrozy. Tyle innych wymarzło, juka dzielnie przetrzymała zimę. Niestety u mnie bardzo wolno rośnie. ;-) Dziś obejrzę swojego pigwowca..ciekawe czy mój ma pąki kwiatowe.
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Małgorzata124 pisze:Danusi bardzo podoba mi się ta ściana z cegły z rabatą u podnóża, piękna ta cegła dodaje charakteru całej kompozycji :)
Danusiu napisałam do Ciebie nie wiem czy doszło ;)
Małgosiu, dziękuję. Ale po tej zimie zrobiło się tam...goło i nie wesoło. Czekam na ożywienie roślinne. Nie otrzymałam żadnej wiadomości. Napisałam Ci także pw.

Zeniu, juki faktycznie są roślinami dla naszego klimatu. Wytrzymują suszę, u mnie przeżyły pożar na ulicy i nasze mrozy. Znalazłam inne odmiany ale czekam na "mannę z nieba" :-D ,bo 3 odmianowe sadzonki kosztują ponad 100 zł :shock: :cry: Szkoda twoich żurawek ale może jeszcze coś z nich będzie.

Jeszcze przed świętami zrobiliśmy małe co nieco na polu. Ale wówczas pogoda nie sprzyjała więc reszta została. Do następnego tygodnia. :-| Ponieważ mój "chłoporobotnik" nie wyobraża sobie żadnych kamieni lub cegły na polu zmuszona jestem wymyślać inne kompozycje. Trawę turzycę włosistą -carex comans "Frosted Curls" posadziłam przy trzmielinie oskrzydlonej Compactus. Bo wydawało mi się, że razem będą ładnie się prezentowały. Tymczasem okazało się, że turzyca utworzyła ładne kępki i zaczęła zasłaniać trzmielinę. Bo to niska odmiana i na razie niewiele wyższa od turzycy. Więc powstał nowy plan. Nie wiem jak to będzie później wyglądało, bo na razie na zdjęciach nie wygląda efektownie, a w realu nie mogłam podziwiać, bo było zbyt zimno i szybko sadziłam :lol:
Zdjęcia- turzyca z trzmieliną - jesienią.
Obrazek
W tym roku po zimie.
Obrazek
Nowe miejsce przed posadzeniem turzycy.
Obrazek
I po
Obrazek
Obrazek
Na razie przypomina to chaos. Może gdy się przyjmie i nabierze kształtów kępek to pokaże się mój plan ;-) I jak widać na zdjęciu mam już za sobą pierwsze pielenie :-) Inaczej chwasty zasłoniłyby moje kwiatuszki.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Agnes »

Ciekawa jestem, co to za plan :-> z tych turzyc. Nie bedę ciągnąć za język. Jak wszystko się ukorzeni, zrobisz fotki to się okaże. Jestem na forum krótko, włażę w różne wątki, ale jest tego tyle, że na razie nie ogarniam. Ale powoli sukcesywnie, wszystko obejrzę, bo jest co podziwiać :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Widać Danusiu, że już zaczęłaś ostro- ani chwaścika nie widać, a przestrzeń niemała.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

Ja też nie wiem o co chodzi z Turzycą na polu... jak dla mnie, to trawka wygląda jak konie zakopane w ziemi i... zostały na wierzchu im tylko ogony :P.
Ale tyle pola i już chwastów nie ma... to dopiero kawał roboty :D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: klamber »

Danka, bombowo wyglądają Twoje turzyce, mam podobne skojarzenia co Kasia. :lol: Twoje trawy rosną, tyko ta największa jeszcze nic nie puściła.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

A jej się na wiosnę nie przycina jak inne trawy? Moje też już zaczynają się zielenić.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

wasilewska101 pisze:A jej się na wiosnę nie przycina jak inne trawy? Moje też już zaczynają się zielenić.
Janinko, swoją przycinam tylko wtedy gdy widać zniszczenia.
Obrazek
a tak wyglądała we wrześniu ubiegłego roku
Obrazek

Robert, bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że jednak wszystkie trawki zrobią się zielone.
Lol@ pisze:Ja też nie wiem o co chodzi z Turzycą na polu... jak dla mnie, to trawka wygląda jak konie zakopane w ziemi i... zostały na wierzchu im tylko ogony :P.
Ale tyle pola i już chwastów nie ma... to dopiero kawał roboty :D.
Kasiu, twoje spostrzeżenie bardzo mi się spodobało :lol: Zastanawiałam się, z czym to się kojarzy ;) Teraz już wiem.
Chciałam turzycą oddzielić różne krzewy i rośliny płożące rosnące przy nich. Czyli zrobić małe różniące się między sobą rabatki. Ale niektóre kępki turzycy podzieliłam na większe kępki i trochę zabrakło na wykonanie pełnego planu ;-)
Sama jestem ciekawa jak to wygląda w dwa tygodnie po posadzeniu. Bo od chwili posadzenia jeszcze tego nie widziałam :luka:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

Też bym była ciekawa, tego uzyskanego efektu swojej pracy :).
A Turzyca włosista jest miła w dotyku?
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: lilia0405 »

Danka pisze: Nie wiem jak to będzie później wyglądało, bo na razie na zdjęciach nie wygląda efektownie,
Ja już jestem u siebie po pierwszych nasadzeniach, niestety nie wiem jak to wyjdzie . Nie mam takiej wyobraźni :-( , żeby poukładać suche badylki i widzieć oczami wyobraźni jak to będzie wyglądać ;) . Dopiero jak to urośnie to, zakwitnie to ja widzę czy to mi tu pasuje.Teraz przy sadzeniu kierowałam się głównie zasadą według wzrostu :lol:


Wszystko ładnie będzie tylko niech się ładnie rozrośnie, ciepełko konkretne niech przyjdzie i słoneczko zaświeci to też zupełnie te rabaty inaczej wyglądają :-P
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Lilu ja także nie nadaję się na architekta krajobrazu :-D Przy sadzeniu narobiłam dość dużo błędów i teraz co się da przesadzić to przesadzam albo dostosowuję resztę do rośliny już rosnącej :lol:
I teraz w miejsce turzycy posadziłam goździki. Teraz bardziej mi się podoba ale znowu brakuje mi sadzonek na zapełnienie całości. Ale wysiałam nasionka ;-) Oto nowa kompozycja.
Obrazek
Dosadziłam jeszcze tawułę Crispy
Obrazek
Zaglądam także za nowymi siewkami kostrzewy sinej, żeby dosadzić do rzędu. I pozostało czekać na kwitnięcie. ;-)
A tak wygląda kwitnąca sesleria skalna.
Obrazek
I spojrzenie na pole. Na pierwszym planie bez czarny Gerda Black Beauty.
Obrazek
Pole w porannym słońcu.
Obrazek
Trochę wiosennych kolorów.
Obrazek
Muszę dosadzić białą sasankę. Muszę zebrać nasiona i wysiać.
Tulipany zaczynają swój pokaz.
Obrazek
Obrazek
A te rosną osłonięte domem.
Obrazek
Słabo rosną hiacynty. Większość narcyz jakby zginęła, a te które już wyszły są przymrożone. I niestety znowu zmarzły kwiaty glicynii :-( Ale zakwitła żółta korona cesarska. Reszty szachownic nie widać. Niektóre nawet nie kiełkują :-(
Obrazek
Po tegorocznej zimie tak prezentuje się konwalnik.
Obrazek
Na szczęście kiełkują czosnki więc zapełnią miejsce przy konwalniku.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Merghen »

Danusiu, sasanki śliczne a tulipanki - miodzio, dodają kolorów rabatom. U mnie podobnie z narcyzami, jakby się pod ziemię zapadły a było ich sporo :/ Trawki wyglądają uroczo a konwalnik może odbije?

I jak zawsze podziwiam Twoje hektary i Twój zapał :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu nowa kompozycja obiecująca, śliczne sasanki jakie wielkie krzaczki :orany: :shock: , pięknie wyglądają na polu, bardzo ładne trawy pięknie rozrośnięte :)
Tawułę mam dla Ciebie wykopaną, tylko nie mam w czym ją zapakować bo ma długie kwitnące pędy, zastanawiam się czy ją przyciąć, ale straci na wielkości, nie wiem co mam zrobić, poradź , bo nie mam jak wysłać :/
A jeżeli chodzi o hiacynty to u mnie też tak marnie w tym roku kwitną , chyba taki rok bo u mojej bratowej to samo. ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: harwi »

Danusiu niesamowite masz te areały. Obsadzić taki kawał ziemi to niezłe wyzwanie a wyrywać chwaściorki to... :padam:
Piękne sasaneczki i korona już kwitnie-moje nawet się nie pokazały :-( Podoba mi się też ta juka pasiasta super. Pewnie masz tą zwykła ale jakby co to... ja też mam :hyhy: Rabata trawiasta będzie przepiękna.
Zablokowany