gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ja gdzieś w domku mam nasiona białej Niezapominajki, i tak leżą, leżą nie ma kiedy posiać, pewnie już dawno są przeterminowane :-) Co do Serduszki to ja w tym roku ją kupiłam, tylko odwrotnie, bo miałam białą, a kupiłam różową :rotfl: ... Teraz są na rabacie koło siebie :-) Zobaczymy jakie z nich biskupie serca :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

Jakie zakupy :mrgreen:
Ale będzie oglądania :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zeniu,przylaszczki lubią zasadową ziemię , cień lub półcień. Dobrze opisano przylaszczkę w Wikipedii- http://pl.wikipedia.org/wiki/Przylaszczka_pospolita Swoim będę musiała zaserwować takie stanowisko. Bo robią się coraz słabsze a były dość ładne kępki.
Lola wysiej białą niezapominajkę to się przekonasz czy nasionka jeszcze mają siłę kiełkowania. A ile będzie przy tym radości. Bo bardzo rzadko spotyka się białą niezapominajkę. Ja po raz pierwszy o niej usłyszałam w tym roku :shock: i jeszcze jej nie widziałam :(
Janinko, życzę Ci, żeby epimedia zdrowo rosły i ślicznie kwitły. Bo to bardzo ładne kwiaty.
Stasiu dziękuję za wizytę :mrgreen:
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedzinki

Post autor: smigu-s303 »

Danusiu :lol: jakie miłe są te nasze ciągotki w stronę sklepu ogrodniczego, lepsze to niż do inne, Gratuluję Ci zakupów, będziemy podziwiać jak rosną Ci te nowości. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

wasilewska101 pisze: .. a z ogrodniczymi też mam tak że nogi same do nich niosą i jakoś zawsze są po drodze ... ale dopóki mam gdzie sadzić i mam okazję kupować to miło wejść do ogrodnika i popatrzeć na te cudeńka które pokazują ....
Dokładnie zgadzam się :/ tylko koszty są spore ale nie ma co narzekać ;)
Danusiu widzę że też poczułaś zakupowe szaleństwo:)

Super niezapominajka :) u mnie tylko niebieskie są
Pozdrawiam Mikusia
Ogródek Mikusi:)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

A tak spróbuje ją wysiać, ale chyba w czerwcu się, dwuletnie rośliny sieje? No to trochę jeszcze czasu mam. Jeśli w ogóle wykiełkuje :-) Jak zakwitnie to dopiero będzie :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Szaleństwo zakupowe również u Ciebie, ależ będzie pięknie. Serduszka białą to dobry zakup, moja pięknie przezimowała, zaczyna się zielenić. :-D
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

No,no super zakupki :lol:
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dziewczyny dziękuję za pochwały :mrgreen:
A teraz moje niespodzianki. Ciemierniki kwitną u mnie po raz pierwszy. Więc oprócz ciemiernikowych zachwytów także zaskoczenie, bo z jednej sadzonki dwa kolorki :mrgreen:
Obrazek
i następne ciemierniki
Obrazek
Obrazek
wreszcie kwitną i inne kwiaty :mrgreen:
mini narcyz
Obrazek
nadszedł czas także na hiacynty
Obrazek
moje rośliny w ogrodzie zaskakują mnie :roll: bo już nie pamiętam co mam posadzone i jakie kolory :-D
Obrazek
zakwitł narcyz przywieziony z UK, wykopany w nieodpowiedniej porze i w nieodpowiednim czasie posadzony :lol:
Obrazek
puszkina
Obrazek
i trochę cebulowego bałaganu, bo same się posiały i tak rosną :lol:
Obrazek
nie znam nazwy tych żółtych kwiatków,a mam ich coraz więcej w ogrodzie. Bo znajduję w różnych miejscach kwitnące
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Tak się napatrzyłam na wasze kwitnące ciemierniki że zamówiłam sobie aż 5 kolorów u Ismeny , może i u mnie na drugi rok będą miały kwiatki ..
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ślicznie kwitną Ci ciemierniki, a i narcyzy już w rozkwicie, moje chyba wcięło razem z hiacyntami. :D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danusiu...miłe zaskoczenie ciemiernikowe. To jest to na co czekamy najbardziej, na te niespodzianki. ;) . U mnie także ciemiernikowo, niestety na kwitnienie hiacyntów muszę jeszcze troszkę poczekać. Widzę że u ciebie szybsza ta wiosna. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Ja też jestem zaskoczony hiacyntami :roll: tym bardziej że u mnie dopiero niedawno wygramoliły się z ziemi
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Danka pisze:.
i trochę cebulowego bałaganu, bo same się posiały i tak rosną :lol:
Obrazek
nie znam nazwy tych żółtych kwiatków,a mam ich coraz więcej w ogrodzie. Bo znajduję w różnych miejscach kwitnące
Mnie też ciekawią te nieznane żółte kwiatki, też już je gdzieś, kiedyś, widziałam ale nie wiem co one zacz :roll:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Władziu, odpowiedź znalazłam w Jacka- Foxa ogrodzie. To złoć żółta /Gagea Lutea/. Na razie nie będę jej tępiła dość ładnie się prezentuje :lol:
Do kwitnięcia gotowa także szachownica cesarska.
Obrazek
i kokorycz pusta już zaczyna kwitnąć, było 5 cebulek,wykiełkowały 3 :-( :mrgreen:
Obrazek
kwitnie coraz więcej narcyzów, Baby Moon
Obrazek
Już pisałam, że tegoroczne prace ogródkowe przebiegają pod znakiem piły i sekatora. Zaprezentuję zdjęcie przedstawiające jedno z miejsc po wiosennych porządkach.
Obrazek
I z przykrością muszę napisać, że moją sadzawkę zalały ścieki :] Wskutek tego zdechły chyba wszystkie ryby. Parę postów wcześniej pokazywałam stan sadzawki i żyjące rybki. Później okazało się, że biało-mętna woda to skutek zanieczyszczeń, które dostały się z wodą podskórną. W zimie przepompownia ścieków miała awarię. Zepsuła się pompa i ścieki wydobywały się z kanalizacji na ogród sąsiada. Zgłaszali problem ale zanim firma przysłała beczkowóz ścieki wsiąkły w ziemię i tak przesączyły się do naszej sadzawki :cry: Przyjechali także do nas, żeby wypompować wodę. I tak zrobili :roll: ale reszta została a wcześniej padły ryby. I teraz sadzawka to obraz nędzy i rozpaczy. :kwasny: Wymaga dokończenia prac porządkowych, bo jest szlam, który trzeba usunąć i zeschnięte trawy. A tu już budzi się nowe życie i co niektóre roślinki wystawiają łebki na powierzchnię :niepewny: :lol:
Zablokowany