gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Te oszronione obrazki ładnie wyglądają ale ja i tak widoku ich nie lubię... tylko na zdjęciu. ;) U mnie już przymrozki były, dlatego już wszystko wykopane. Zdjęć oszronionych tak pięknych nie zrobię. Czekam aż się trochę ociepli i dopiero jadę na działeczkę. Dziś posprawdzam czy aby o czymś nie zapomniałam co należy wykopać. Przygotuję także gałązki do okrycia... to już niedługo trzeba będzie zrobić. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Danusiu, chciałabym zapytać Cię, jakie rozmiary osiągnęła Twoja rozplenica (chodzi mi o szerokość i wysokość). Wygląda bardzo okazale :shock: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edyta_mi pisze:Danusiu, chciałabym zapytać Cię, jakie rozmiary osiągnęła Twoja rozplenica (chodzi mi o szerokość i wysokość). Wygląda bardzo okazale :shock: .
Edytko, pomimo przymrozku zmierzyłam :lol: wysokość około 80 cm, szerokość 130 cm :lol: Oczywiście taka rozłożona :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Już po mrozie, u mnie dzisiaj słoneczko ładnie świeci, nawet róże podnoszą pąki do góry i może jeszcze zakwitną. Też jak Zenia sprawdzam czy wszystko wykopane i zabezpieczone na zimę, a gałązki iglaków już leżą przygotowane...
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Dziękuję Danusiu, rozplenica jest piękna. Zapewne znajdzie się dla niej miejsce w moim ogrodzie ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

No to nieźle się rozrosła Rozplenica, a po jakim czasie? Moja nie ma takich rozmiarów jeszcze :D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Lol@ pisze:No to nieźle się rozrosła Rozplenica, a po jakim czasie? Moja nie ma takich rozmiarów jeszcze :D.
Kasiu, rośnie chyba około 4 lat. Tak się prezentowała w ubiegłym roku.

Obrazek
Poletko wrzosowo-wrzoścowe przybrało taki kształt. Ale będą jeszcze zmiany. Może uda się jeszcze w tym roku ;-)
Obrazek
Jedna z podwórkowych rabatek także trochę się zmieniła.
Obrazek
I trochę jesiennych kolorów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

To jeszcze trzy zimy będę czekać na takie gabaryty Rozplenicy :D.
Rabatka podwórkowa zmieniła się na lepsze :).
Ciekawie wygląda kontrast barw przy Chryzantemie tej ciemnoróżowej i z czarnym Konwalnikiem :D, wyszedł elegancko :).
A tak kępa Trzmieliny to ona od początku się tak pnie ku górze? Myślałam, że to tylko się płoży i wychodzi po podporach na wyższe partie... Próbowałam ze swoją, tak ją uformować, ale teraz jest marna po tym zeszłorocznym przesadzeniu... i do tego teraz na jesieni mija jej ósmy rok jak jest ze mną. Taką wysoką kolumnę chciałam z niej zrobić.
Wypatrzyłam u ciebie jeszcze Chryzantemy niskie w kształcie półkuli, bardzo intrygujące :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kasiu, dziękuję za słowa uznania. :rotfl:
Moje roślinki rosną w większości bez mojej ingerencji. Czasami je przycinam. Gdy osiągną zbyt duże gabaryty. Trzmieliny są różne. Ta zielono-żółta rośnie w górę. Mam biało-zieloną i ta tylko się płoży.
Kolorystyka tej bordo chryzantemy z białym ostrogowcem i konwalnikiem była przypadkowa. To sadziłam gdy jeszcze nie miałam pojęcia o doborze kolorów wśród kwiatów. Ponieważ wygląda dobrze, to zostaje.
Na początku rabata tak wyglądała. Ten duży zielony krzew na tle chryzantemy to trzmielina.
Obrazek
Lubię chryzantemy więc sadzę jakie tylko dostanę. I też rosną jak im natura każe ;-)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Danka pisze:Lubię chryzantemy więc sadzę jakie tylko dostanę. I też rosną jak im natura każe ;-)
Oj, pięknie rosną :roll: . Mi najbardziej podoba się ta morelowa koło trzmieliny (bo to chyba chryzantema?) ;)
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Piękne kuleczki z chryzantem, mam tylko wysokie, jedna bordowa jest średniej wielkości...
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edyta_mi pisze:
Danka pisze:Lubię chryzantemy więc sadzę jakie tylko dostanę. I też rosną jak im natura każe ;-)
Oj, pięknie rosną :roll: . Mi najbardziej podoba się ta morelowa koło trzmieliny (bo to chyba chryzantema?) ;)
Edytko, to chryzantema. Na drugi rok mogę Cię nią obdarować.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Danka pisze:Edytko, to chryzantema. Na drugi rok mogę Cię nią obdarować.
Super, będę zobowiązana :super: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu, czy z tymi kołami to jest ta nowa brama? Baaardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Danusiu, czy z tymi kołami to jest ta nowa brama? Baaardzo mi się podoba.
Nie Elu, to jest brama sąsiada. Kołki za chryzantemami po prawej stronie, to granica.
U mnie jest tylko takie koło.
Obrazek
A ogrodzenie musi zostać to co było, bo brak funduszy na nowe :-> Tylko trzeba będzie je odnowić :hyhy:
Zablokowany