gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Tylu odwiedzających :rotfl: i do tego miłe słowa :mrgreen: bardzo dziękuję :!:
Prezentacja nowo przybyłych roślin.
Obrazek
zapomniałam o przywrotniku ostroklapowym :-o
na tym zdjęciu więcej etykiet niż roślin, bo nie były ulistnione
Obrazek
Obrazek
większość już posadzona.
I pierwsza uprzątnięta rabata. Widać miniaturowe iglaczki
Obrazek
i jeszcze zimowy wystrój trzmieliny
Obrazek
nieśmiało pokazują się wymizerowane przylaszczki
Obrazek
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Danusiu, a teraz będzie wielka przyjemnosc w komponowaniu razem tych roślinek. :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Piękne przylaszczki ,, nieśmiało wychylają się do słońca ,jeszcze ich nie mam ale są na liście .. Swoją trzmielinę przycinam aby robiła się gęściejsza a zakupy spore , też czekam na swoje ale ja zamówiłam na kwiecień ...
Awatar użytkownika
halszka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 108
Rejestracja: 2008-09-21, 21:04

Post autor: halszka »

Piękne i bardzo dorodne sadzonki, ale będzie pięknie :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dziękuję za wizytę :mrgreen: Mam nadzieję, że nowe nabytki pokażą na co je stać. Ten rok w moim ogrodzie jest pod znakiem piły i sekatora. Wszystko co się nadaje do cięcia to jest cięte. Trzmieliny także, tą na zdjęciu też to czeka. Ale na razie zachwycałam się jej piękną zimową barwą :lol:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danusiu...zaszalałaś z zakupami :mrgreen: . Nasza radość to te nowości zakupowe...ty już je masz. Cieszę się, będę podglądać jak rosną, na pewno będzie ładnie. Na swoje zakupy muszę jeszcze sporo poczekać. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Ale poszalałaś z zakupami.Sadzenie to przyjemność Teraz tylko czekać żeby sie przyjęły i pięknie zakwitły. Będzie na co popatrzeć.
Ja mam kilka różnych trzmielin ale ich jeszcze nie przycinałam.Muszę spróbować.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie ma to jak wiosenne zakupy :mrgreen: I znowu przylaszczka :-D widzę, że rośnie pod prymulką, nie przeszkadza jej takie bliskie sąsiedztwo?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Tak, znowu zaszalałam z zakupami ale wina ogrodowych przemian :hyhy:

Franiu, trzmielina bardzo dobrze znosi przycinanie. W tym roku musiałam kilka trzmielin ogołocić. Na podwórkowej rabacie, bo zostały przysypane gruzem. Bliżej rozbiórki to nawet zaczęła usychać. Więc konieczne było odgruzowanie i odmłodzenie. Pozostałe, żeby odmłodzić. Bo wewnątrz były stare konary :zdziwko:
Piotrek, myślę, że trochę przeszkadza. Ale ta rabata także wymaga radykalnych przemian, bo zrobił się tam roślinny bałagan. Wcześniej przylaszczka była ładniejsza. Jest jeszcze jedna w innym miejscu ale będę musiała znaleźć odpowiednie miejsce i posadzić je razem.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Ale roślinek , pięknie będzie jak się wszystko posadzi, ja czekam wciąż na świat cebul i już nie mogę się doczekać bo tak długo trwa prawie miesiąc :zly: :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Małgosiu, ja się nie mogę doczekać dostawy z sadowniczego :-?
Na zakupowe roślinne szaleństwo powinno być jakieś lekarstwo :niepewny: Sama nie wiem czy się kiedyś opamiętam :zdziwko: Gdy jestem przed komputerem korci, żeby zaglądnąć do internetowych sklepów. A gdy wyjdę na miasto, jakoś dziwnie mi po drodze do ogrodniczych. I skutek moich roślinnych ciągot jest taki:
Obrazek
jak nie kupić różowej niezapominajki :orany: mama coś mówiła, że kiedyś widziała też białe :shock: ale ja jeszcze takich nie spotkałam :zdziwko:
ale za to kupiłam białą serduszkę
Obrazek
tym razem rozum wziął górę na :serce: i na tym poprzestałam :]
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Piękna niezapominajka!
Ja też - jak wychodzę na zakupy , to muszę podejść do ogrodniczego . Nawet jeśli nie mam nic w planie - to i tak wchodzę.Głupio mi , bo pewnie sprzedawczynie już mnie znają z widzenia z tego wchodzenia. Czasem coś kupię , czasem nie , ale zobaczyc trzeba!!! I właśnie w tym sęk , że jak się ZOBACZY , to się najczęściej KUPI .
Teraz zaglądam na plac , czy pojawili się ogrodnicy - ale jeszcze nie :-( . Ciekawe , co u nich wypatrzę... :lol:
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Nowy wątek i nowe rośliny, trudno i darmo, ale tak musi być :hyhy:

Te przylaszczki Ci zazdroszczę mnie się nie udają.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Widzę Danusiu że zakupowe szaleństwo trwa. ;) . Przybyło kilka bardzo ładnych nowości.Widziałam pięknie kwitnącą przylaszczkę u Frani, teraz u ciebie i następne chciejstwo gotowe. Wyczytałam że są bezproblemowe a jednak u niektórych się nie udają. Jak to z nimi jest. :?:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Mnie już przyszła paczka ze Świata cebul ale na razie wszystko leży w szklarni i czeka na posadzenie od razu na rabatce .. a z ogrodniczymi też mam tak że nogi same do nich niosą i jakoś zawsze są po drodze ... ale dopóki mam gdzie sadzić i mam okazję kupować to miło wejść do ogrodnika i popatrzeć na te cudeńka które pokazują .. przyszły mi epimedia . ,kupiłam trzy nawet ładnie wypuszczają pączki .. jestem ciekawa jak u mnie będą kwitły ..
Zablokowany