gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Małgosiu , a jaki to jałowiec tak ładnie dał sie uformować?
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ale się dzieje nadeszła wiosna mamy też nowy wątek super! Szkoda konwalnika uwielbiam tą niby trawkę. Szkoda też rybek oby jednak jakieś kolorki ocalały. Świetny Małgosiu ten iglak.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu ciąć,nie bo szkoda tylko formować , ja też miałam podobnego, wstawię zdjęcia w moim wątku żeby Ci nie zaśmiecać, Zobaczysz jak to mniej więcej wyglądało :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dotarałam na wieś i po wstępnych oględzinach stwierdziłam, że niektóre jesienne nasadzenia nie przetrwały zimy :( na resztę muszę poczekać, bo roślinki zaczynają budzić się do życia. Zaskoczyła mnie forsycja MALUCH, bo niespodziewałam się tak szybkiego kwitnięcia a już są pączki
Obrazek
rośnie na stronie południowej ale tak szybko :mrgreen:
i szybki pierwiosnek
Obrazek
oraz następna niespodzianka IRYS GRZEBIENIASTY
Obrazek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Danuś ale fajne wiosenne niespodzianki :shock: zachodnie Polska jednak dużo cieplejsza u mnie jeszcze daleko do takich widoczków ;)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu Danusiu też mi się wydaje że u nas jakoś cieplej w tym roku :) , ale zaskoczona jestem tą forsycją i iryskiem :shock: tak szybko to chyba nie było jeszcze, ale muszę Wam powiedzieć że dzisiaj widziałam u mnie pączki przylaszczki, tylko nie ma jeszcze listeczków, też dla mnie szok myślałam że mi wymarzła a tu proszę myślę że za parę dni zakwitnie :shock:
U mnie też wymarzło troszeczkę bylin, czekam aż coś będzie lepiej widać może odbiją, róże też w nie najlepszej kondycji chociaż okryte były stroiszem, pewnie wszystko się okaże końcem kwietnia jak coś porządnie ruszy, wymarzł mi zupełnie miniaturowy biały irysek, bo liści brak więc go na pewno nie ma bo inne mają listeczki :zly: , ale cóż takie są uroki naszych zim,zawsze coś się zmarnuje ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

A ja jadę jutro na działeczkę. Ciekawe , co tam zastanę...Danusiu , co Ci nie przetrwało zimy? :-(
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Zaskoczenie taką maleńką forsycją i mnie dopadło, u mnie dopiero nabrzmiewają pąki, iryski też kwitną ale pierwiosnki nawet nie zamierzają, jakieś takie zmarznięte i wysuszone.
Szkoda tych roślinek które nie przeżyły, cóż takie są uroki naszych zim. :D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

W ubiegłym roku o tej porze nie było mnie w ogrodzie więc nie wiem co kwitło. Może fosycja kwitnie tak wcześnie :-D Ciekawa jestem całościowego widoku :roll:
W tej chwili nie dają znaku życia: hortensja Masja i malutka sadzonka białej od Janinki. Ale może później wypuszczą od korzenia. Obok jest posadzona zwykła hortensja ogrodowa i ona jest zieloniutka. A wszystkie 3 były jednakowo okryte. Szukałam także ubiegłorocznej paproci. Aż zrobiłam spory dołek, żeby sprawdzić czy są korzenie :niepewny: są. Więc potrzebna jest cierpliwość.
MAŁGOSIU, wczoraj zrobiłam przegląd jałowcowi i stwierdziłam,że jednak zostanie taki grzybek. Bo jeżeli mają rosnąć pod nim hortensje to trochę je osłoni od słońca. I cały czas mam dyletmat co tam jeszcze posadzić. Bo jeden wrzos jest okazały a drugi kiepski i podobnie jest z dabecją. A także były okryte.
MAJU,widziałam ,że otrzymałaś nowe sadzonki. Nie mogłam ich dokładnie obejrzeć, no bo na wsi sieć działa jakby chciała ale...... :zalamany:
Wczoraj otrzymałam zamówione krzewy i dzisiaj ma przyjść następna przesyłka. W najbliższym czasie powinna dojść jeszcze jedna. Wczoraj co nieco sporządkowałam ale jeszcze dużo przede mną. Dobrze, że do końca tygodnia ma być dość ciepło :D
Życzę miłej i spokojnej pracy w ogrodzie :mrgreen: [/i]
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Witaj Danusiu :-D
Bardzo mi miło znowu zawitać do twego ogrodu. Widzę że pierwsze ogrodowe tomisko tak się rozrosło, że rozpoczęłaś nową księgę. Życzę ci, aby była jeszcze wspanialsza od wspaniałej poprzedniej.
Z radością dostrzegłam przejawy wiosny w twoim ogrodzie. Największe zaskoczenie dla mnie to ten mały irysek :lol: Wiem, że do mnie wiosna też zawita :lol:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Aż poszłam obejrzeć swoje forsycję ale moje nie mają jeszcze takich pączków , ledwie ich widać , chyba to inny gatunek.. U mnie dzisiaj pochmurno ,wieje i popaduje więc nic nie da się zrobić w ogrodzie ..,trzeba znowu czekać na słoneczko ..
Awatar użytkownika
silan
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-09, 22:27

Post autor: silan »

Danusiu, u nas forsycje juz ze dwa tygodnie w pelnym rozkwicie, wiec wg moich wyliczen w Polsce powinny byc calkowicie rozwiniete za 2 tygodnie ;)
Prognoza na weekend paskudna, ale po tym szykujcie sie na wiosne!
Niestety nie mam polskich znakow. Obiecano mi to wybaczac ;)

moj balagan
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedzinki

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Danusiu :lol: jak to dobrze, że mijają już te zimowe dni, i będziemy częściej chwalić się swoimi roślinkami, pierwiosnki dobrze przeziomowały ja też czekam na swoje nowości, Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Widzę Danusiu, że u Ciebie też już śliczna wiosna :-) A jak przyjdą wszystkie Twoje przesyłki, to dopiero będzie się działo w ogrodzie ;-) :mrgreen: Będę uważnie obserwować co za nowości u Ciebie się pojawia :lol:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

witam w nowym wątku oglądam te wasze ogrody i dostaję zawrotu głowy wszystkie takie piękne i zadbane aż wam zazdroszczę Twój ogród też mi się bardzo podoba pozdrawiam
Zablokowany