gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Wpadłam też do nowego żeby był ślad zostawiony na wiosennej ziemi. :rotfl:
Porządki porobione i miejsce się zrobiło na nowe roślinki.
Szkoda że konwalnik słabo jakoś wychodzi z zimy ale pewnie będzie rósł dalej. :D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Witaj azalio 74 :D
Wiosna trochę nas połechtała słoneczkiem i ciepłem a teraz znowu chłodno i pada. Ale już w następnym tygodniu ma być cieplej. I bardzo dobrze, bo ma przyjść następna dostawa zamówionych roślinek. W tym hortensja ANNABELLE. Wczoraj w ogrodniczym kupiłam mieczyka drobnokwiatowego CLAUDIA :mrgreen: Wnuczki będą blisko mnie :super:
Elżbieta M, bardzo dziękuję za podpowiedzi o kwiatkach z imieniem CLAUDIA :mrgreen:
I pokaz stawowego życia.
Obrazek
Niestety ale mrozy tuż po odwilży uśmierciły trochę ryb. W tym i kolorowe. Mam nadzieję, że chociaż parę zostało, bo na razie nie wypływały na światło dzienne :->
Także jestem dobrej myśli o "polnych" roślinach. Po styczniowym zalaniu miałam duże obawy o ich przetrwanie. Bałam się o ostrokrzewa. Bo nie okryłam go na zimę, a do tego woda :evil: Ale obecne oznaki życia są dobre.
Obrazek
Tak więc pełna nadziei i optymizmu czekam na ładniejszą pogodę, żeby móc pełną parą zacząć sezon ogródkowy :rotfl:
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Danusiu w nowym wątku! :D Widzę,że ostro zabrałaś się za wiosenne porządki :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Szkoda rybek Danusiu..niestety tak to jest w przyrodzie. Życzę ci aby nie było już więcej strat w rybkach ani roślinkach. No i oczywiście słonka które towarzyszyć ci będzie przy sadzeniu następnych kwiatków. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zal rybek. Oczko masz przecież wystarczająco głębokie , być może że zginęły przez to , że sie ociepliło , wypłynęły a póżniej ścisnął mróz. Cieszę się ,że Ci się udało kupić Claudię , jesienią szukaj tulipanka. I to już będzie trzecia Klaudia :lol:
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Nowa szata iglaków zaskakująca. Ja generalnie nie przycinam tych roślin, które tego nie wymagają, lubię jak sobie tak "naturalnie " rosną, ale chyba będę zmuszona "ostrzyc" tuję.
Miała być niewysoka , 2-2,5 m. Ma już co najmniej 3,5 m i zasłania okno. To, że zasłania nie przekonałoby mnie do jej obcięcia, ale całkowicie przesłania widok na furtkę . I mąż powiedział, że albo ja poprzycinam albo trzeba będzie ją ściąć. Co to, to nie :zly: .
Najpierw wpadłam na pomysł, żeby obciąć czubek na pożądanej wysokości. Ale wczoraj przyszedł mi do głowy inny pomysł - poobcinać gałęzie od dołu, zostawić Samą górę (już powyżej okna- rośnie jak szalona), a przy pniu posadzić jakieś pnące roślinki. Mam jeszcze kilka dni do namysłu, bo na razie zrobiło się zimno. A przed godziną zaczął padać śnieg, zrobiło się całkiem biało. Wcale mi się to nie podoba, już chcę ciepła i słońca!!!!!
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Rybek żal ale takie jest życie :kwasny:
Jolu, swojego jałowca byłam zmuszona przyciąć, bo w środku był suchy. Także lubię gdy rośliny rosną jak im natura każe ale czasami trzeba sięgnąć po ostre narzędzia i ciąć. Lepsze to niż wycinanie całego drzewa. A w tym roku musieliśmy to zrobić ze świerkami. Bo w ubiegłym roku posłużyły jako karma dla sąsiedzkich koni. :zalamany: Ale za to mam teraz nowe możliwości :zdziwko:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Bardzo ciekawy pomysł, żeby mieć blisko rodzinę w ogrodzie :-) Dosyć dużo tych rybek w stawie masz :-D Też oczekuje rozpoczęcia sezonu ogródkowego.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Odnośnie rodziny w ogrodzie , to ja zastanawiam się , czy nie kupić róży Agnieszki. Podoba mi się , tylko nie wiem , jak z jej zdrowotnością. A sosenkę Mops mam już na działce ( Mopsik to piesek mojej Agnieszki :hyhy: )
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

Dwa dni słoneczka i połowę ogródka przetrzebiona :mrgreen:
Co będzie jak wiosna na dobre się zadomowi :niepewny:
Nie ma to jak rodzina w ogrodzie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu Witaj w nowym wątku :super: :padam: , ładnie Ogołociłaś tego jałowca możesz go ładnie uformować jeszcze np końcówki w kuleczki, mam podobnego i właśnie tak go jakość mój mąż poprzycinał, może będzie to jeszcze jakiś pomysł na jeszcze co innego :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zgodnie z porzekadłem: z rodziną tylko na zdjęciu się dobrze wychodzi, to posadzę tylko imienniczki wnuczek :mrgreen:
Małgosiu, jeszcze pomyślę czy dalej go ciąć, bo o ile dobrze pamiętam to zostały tylko 2 konary. I obawiam się,że przy większym cięciu nie byłyby taki atrakcyjny. ;)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Ja też przywędrowałam aby popatrzeć jak pracujesz w ogrodzie bo ja na razie mogę najwyżej popatrzeć na ogród z okna , jałowiec wyszedł śliczny i miejsce pod nim okazałe na nowe nasadzenia ,, U mnie pada śnieg z deszczem , mokro zimno prawie jesiennie , a tak chciałabym już wyjść na ogród ,, Mój -twój konwalnik nawet ładnie przezimował .. Czekam na obiecane ciepło po niedzieli aby zacząć cieszyć się i swoim ogrodem ..
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witam Danusiu w nowym wątku. Jak na wiosenny ogród przystało wszystko pięknie zaczyna się budzić ze snu, a te porządki, które pokazujesz to kawał dobrej roboty, po przycięciu jałowiec wygląda uroczo, dodatkowe miejsce na nowe nasadzenia. Słoneczka i dalszego zapału do pracy życzę. :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Danusiu i Małgosiu, podobają mi się wasze przystrzyżone iglaczki :super: - może pomyślę o czymś takim u siebie :lol: .
Pozdrawiam Edyta
Zablokowany