Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.

Gdzie przechowujesz narzędzia ogrodnicze?

w garażu
6
21%
w piwnicy
2
7%
na strychu
0
Brak głosów
w altanie na działce
6
21%
w oddzielnym domku/szopie na narzędzia
11
38%
w innym miejscu (napisz post gdzie to jest)
4
14%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: rafaloku »

W poradniku w najbliższych dniach będziemy poruszać temat gdzie najwygodniej trzymać narzędzia ogrodnicze. Proszę o Wasze opinie - gdzie Wy trzymacie narzędzia ogrodnicze, jakie miejsca uważacie za najlepsze, kto ma specjalny domek/szopę na narzędzia i jak to się sprawdza? Chodzi mi zarówno o przechowywanie drobnego sprzętu, typu grabki, motyczki, jak i kosiarek czy innych maszyn. Proszę też o wypełnienie ankiety.
narzedzia-ogrodnicze-taczka.jpg
Rafał
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: Danka »

Ponieważ mój ogródek jest wsi więc jest stodoła, która pomieści różne przedmioty. Miedzy innymi i narzędzia ogrodnicze
Awatar użytkownika
qrystyna216
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2014-02-22, 22:37

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: qrystyna216 »

Staram się wszystkie narzędzia trzymać w magazynku i tak jest zimą.
Latem bywa różnie, moje gracki i łopatka wędrują po całej działce.
Znajduję je w różnych miejscach.
Ten większy sprzęt jak grabie, łopata, widły są codziennie odnoszone
do magazynku i tam wiszą na swoim miejscu.
pozdrawiam, qrystyna216
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: tadek »

Narzędzia i sprzęt najlepiej trzymać pod dachem, i pod kluczem, aby nie niszczyły ich warunki atmosferyczne, oraz żeby nie ukradli ich złodzieje.
Miejsce to musi być też pod ręką, aby nie trzeba było biegać za potrzebnymi narzędziami za daleko.

Ja mam narzędzia podzielone na dwa rodzaje: Lepsze, czyli takie które maja większą wartość, np. elektro - narzędzia, nożyce ręczne do żywopłotu, łopatę Fis kara, trzymam pod kluczem w piwnicy.
Natomiast w ogródku mam altankę, w której chowam kilka par grabi, zwykłych łopat, wideł... czyli takich narzędzi, które muszę mieć pod ręką do pielęgnacji ogrodu, a na które się nikt nie złakomi.

Idąc na ogródek mam niekiedy z góry zaplanowane co będę robić, wtedy jak będę potrzebować coś z mojego "lepszego" sprzętu, zabieram je ze sobą.

Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: Iga51 »

Do domu mam dobudowany tzw. schowek z wejściem z ogrodu (1,80 m x 4,00 m). Tam przechowuję cały sprzęt: kosiarkę, piłę, taczki, wszystkie narzędzia ogrodnicze, doniczki, agrowłókniny, ziemię do kwiatów, nawozy, środki ochrony roślin, węże do podlewania. Na drobny sprzęt mam regał, duże narzędzia (widły, grabie, łopaty, szpadle, motyki itp.) wiszą na ścianie. Po prostu wszystko, co jest potrzebne do ogrodu, przechowuję w tym "domku", zamykanym na klucz.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: malina »

Witam -nie mamy domku gospodarczego dlatego kosiarkę przechowujemy w garażu ,a narzędzia ogrodnicze i taczkę w drewutni na zimę osłonięte folią .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: tadek »

O kurcze, wygląda na to że tylko pięć osób na forum ma jakiekolwiek narzędzia ogrodnicze. :zdziwko:

Chyba pęknę z nie zaspokojonej ciekawości, jak radzą sobie z uprawą ogródka bez narzędzi osoby, które pokazują nam swoje ogródkowe wyczyny...
Hmmmy... może te osoby zatrudniają profesjonalne firmy? Malo ważne.

Ja w tym wątku napisałem już wcześniej gdzie trzymam narzędzie ogrodowe.
Teraz tylko uzupełniam mój wpis zdjęciami:

Cytuję:
Tadeusz napisał:
Ja mam narzędzia podzielone na dwa rodzaje: Lepsze, czyli takie które maja większą wartość, np. elektro - narzędzia, nożyce ręczne do żywopłotu, łopatę Fis kara, trzymam pod kluczem w piwnicy.
Natomiast w ogródku mam altankę, w której chowam kilka par grabi, zwykłych łopat, wideł... czyli takich narzędzi, które muszę mieć pod ręką do pielęgnacji ogrodu, a na które się nikt nie złakomi.
Moje podręczne narzędzia ogrodowe, te gorsze, schowane w ogródkowej altance.<br />Co ciekawe, w piwnicy na regale z przydasiami, mam dwa profesjonalne wieszaki, na których mógłbym pomieścić około dziesięć sztuk do tego typu narzędzi.<br />Wieszaki leżą już tam kilka lat, parę razy nawet brałem się za przykręcenie ich do ściany, ale zawsze było jakieś ale... <br />Przez to ale, przeleżą kolejny sezon, ponieważ jest to kolejny mój przydaś bez którego się obejdę, ale za nic nie mogę go wydać. <br />Bo nie wiem jeszcze, kiedy one do powieszenia narzędzi ogrodowych, przydadzą mi się.
Moje podręczne narzędzia ogrodowe, te gorsze, schowane w ogródkowej altance.
Co ciekawe, w piwnicy na regale z przydasiami, mam dwa profesjonalne wieszaki, na których mógłbym pomieścić około dziesięć sztuk do tego typu narzędzi.
Wieszaki leżą już tam kilka lat, parę razy nawet brałem się za przykręcenie ich do ściany, ale zawsze było jakieś ale...
Przez to ale, przeleżą kolejny sezon, ponieważ jest to kolejny mój przydaś bez którego się obejdę, ale za nic nie mogę go wydać.
Bo nie wiem jeszcze, kiedy one do powieszenia narzędzi ogrodowych, przydadzą mi się.
Moje dwie kosiarki elektryczne, zaparkowane w głębokiej piwnicy, za stalowymi drzwiami z grubą kłódką, i zamkiem z atestem - GERDA z dwoma zasuwami..<br />Po prawej - trzydziestoletnia kosiarka Ania z bocznym wyrzutem trawy, oraz po lewej, współczesna, mająca tylko dziesięć lat z hakiem, kosiarka elektryczna z koszem.<br />Po lewej stronie, w dolnym lewym rogu, widać stojący worek z nawozem - kurzeńcem.
Moje dwie kosiarki elektryczne, zaparkowane w głębokiej piwnicy, za stalowymi drzwiami z grubą kłódką, i zamkiem z atestem - GERDA z dwoma zasuwami..
Po prawej - trzydziestoletnia kosiarka Ania z bocznym wyrzutem trawy, oraz po lewej, współczesna, mająca tylko dziesięć lat z hakiem, kosiarka elektryczna z koszem.
Po lewej stronie, w dolnym lewym rogu, widać stojący worek z nawozem - kurzeńcem.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Katarzyna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2014-02-14, 08:27

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: Katarzyna »

A moje narzędzia wynoszą się same , przy pomocy 4-ech małych raczek, hi hi ja je chowam a one uparte wychodzą na działkę.
Załączniki
mój ogródek 006.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: Elzbieta M »

Iga51 pisze:Do domu mam dobudowany tzw. schowek z wejściem z ogrodu (1,80 m x 4,00 m). Tam przechowuję cały sprzęt: kosiarkę, piłę, taczki, wszystkie narzędzia ogrodnicze, doniczki, agrowłókniny, ziemię do kwiatów, nawozy, środki ochrony roślin, węże do podlewania. Na drobny sprzęt mam regał, duże narzędzia (widły, grabie, łopaty, szpadle, motyki itp.) wiszą na ścianie. Po prostu wszystko, co jest potrzebne do ogrodu, przechowuję w tym "domku", zamykanym na klucz.
Zacytuję Igę , bo mogłabym napisać dokładnie to samo , z tym ,że moja przybudówka nie jest zamykana na klucz :lol:
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: rafaloku »

Dziękuję bardzo za Wasze opinie i podzielenie się doświadczeniami w kwestii przechowywania narzędzi :padam:
Rafał
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: elza »

Ja mam w altanie osobne pomieszczenie z osobnym wejściem, które nazywam magazynkiem. Tam trzymam wszystkie narzędzia,węże,nawozy itp. Dzięki temu nie wnoszę brudu do domku, w którym czasem śpię oraz jest przygotowywane jedzonko na sezonowe grille.

Do Tadzia - piszesz Tadziu,że nikt się nie połasi na zwykłe narzędzia....no cóż,może u ciebie, u nas zimą szwendają się po działkach złodzieje-złomiarze. W ubiegłym roku okradli mnie i nie tylko mnie z absolutnie wszystkich narzędzi, nawet tych do majsterkowania, bo były metalowe. W tym roku muszę założyć drzwi antywłamaniowe z ryglami,bo wchodzą za pomocą łomu.
Pozdrawiam was cieplutko.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: tadek »

Masz racje Elizo, nie myślałem w tej kategorii.
U mnie również chodzą złodzieje złomiarze, patrzący na łatwą okazję.
Dla nich gratką były by moje stare narzędzia ogrodowe.

W zeszłym roku miałem złodziei na ogródku, szczęście że nie weszli do schowka ogrodowego na narzędzia.
Pech chciał ze wcześniej kosiłem trawę, i zapomniałem zabrać ze sobą 30 metrowy! Obrazekprzewód do kosiarki, który zostawiłem na trawniku...

Szkoda że w naszym pięknym kraju, cudze rzeczy nie są świętością, i że dla wielu muszą być (po przez kradzież) jedynym źródłem utrzymania.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: elza »

Niestety Tadziu. Masz szczęście,że ci nie weszli do schowka. Pech z tym przewodem,ale ja też miałam pecha ostatnio identycznego. Zawiozłam na działkę mój opryskiwacz Kwazara wart 150 zł. Wymieniłam w nim zakupione nowe elementy(wężyk + lancę= 50 zł), bo mi przeciekały i już byłam przygotowana do ratowania moich chorych drzewek.Nie opryskałam ze względu na pogodę.Zostawiłam go na działce-schowałam jak mogłam i.....były włamania.Ukradli!!!!
Znowu jestem do tyłu o większą kasę i musiałam kombinować skąd tu wziąć teraz duży opryskiwacz do ratowania drzewek,które mają zgniliznę brunatną,więc poważna sprawa.Jak ja nienawidzę tych drani !!!!!!!
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
dawidek112233
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-02-26, 12:30

Re: Gdzie przechowujecie narzędzia ogrodnicze?

Post autor: dawidek112233 »

Zakupilem niedawno nowy zestaw narzedzi z polskiej firmy cellfast i wszystkie trzymam w garazu :) Zrobilem dla nich specjalne miejsce aby nie denerwowac zonki :D
ODPOWIEDZ