Gąsienica? dżdżownica w doniczce

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Gąsienica? dżdżownica w doniczce

Post autor: DiAbLuSiA »

Witajcie Dziewczyny,
dziś zakupiłam 6 storczyków z przeceny... w jednym z nich zauważyłam.. coś dziwnego co nie przypomina żadnego ze znajomych mi szkodników a mianowicie jakąś dżdżownice? czy coś innego takiego podobnego.. w doniczce pełzającego niestety nie mam dziś podłoża zakupię je dopiero jutro.. czy ktoś może z was spotkał się z czymś takim? Co to jak z tym walczyć:)?Czy to w ogóle jest szkodliwe?
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
użytkownik usunięty

Re: Gąsienica? dżdżownica w doniczce

Post autor: użytkownik usunięty »

Dla pewności postaraj się jak najszybciej robaka wyciągnąć i zutylizować. Może nie ma potrzeby zaraz środkami chemicznymi zwalczać, ale z pewnością to żaden przyjaciel dla storczyka nie jest. Jeśli można ręcznie szkodniki zebrać, to zawsze należy skorzystać z tej metody.
Możliwe że szkodnik dostał się w markecie z innych roślin - pasażer na gapę słowem. :-)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Gąsienica? dżdżownica w doniczce

Post autor: DiAbLuSiA »

Jutro wyjmę storczyka z doniczki i zobaczę co tam siedzi ale moje pytanie takie czy storczyka można włożyć do tego samego podłoża czy lepiej do nowego?

-- Ostatnio dodano 20 mar 2012, o 19:50 --

Obstawiam że to krocionóg....
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
użytkownik usunięty

Re: Gąsienica? dżdżownica w doniczce

Post autor: użytkownik usunięty »

Bezpieczniej jest zastosować nowe podłoże, nie wiadomo czy tam jeszcze pozostanie. Może wystarczyć termiczne odkażenie w piekarniku, ale trudno mieć pewność.
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Gąsienica? dżdżownica w doniczce

Post autor: DiAbLuSiA »

Dziękuję Ci Danielo za odpowiedź. Właśnie jestem w trakcie przesadzania - czekam aż korzenie wyschną by obsypać je podłożem. Znalazłam tylko jednego krocionoga... okropne z wyglądu to było.. małe śliskie z wieloma nogami jak małe rzęski:) Został on zutylizowany - ale nie zabiłam go został wrzucony do śmietnika zawinięty w gazetę wraz z podłożem:)
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
ODPOWIEDZ