GardenSpot - ciekawy pomysł na ściany ;)

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
amaru44
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-16, 11:15

GardenSpot - ciekawy pomysł na ściany ;)

Post autor: amaru44 »

Cześć i czołem! :evil: :evil:
Ostatnio natknąłem się na świetny pomysł wnętrzarski tj. zielone ściany GardenSpot (tzw. wertykalne).
Tutaj zdjęcie i pytanie - Obrazek
Widział ktoś coś takiego na żywo i czy faktycznie daje to taki świetny efekt?
Dodatkowo może ktoś orientuje się w kosztach montażu i utrzymania? Sam nie wiem... nawet gdzie się zgłosić tzn. do kogo by coś takiego zrobić.
Liczę na pomoc, pozdrawiam! :padam: :padam:
Awatar użytkownika
Joanna Sadowska
Ekspert
Posty: 97
Rejestracja: 2016-01-28, 20:54

Re: GardenSpot - ciekawy pomysł na ściany ;)

Post autor: Joanna Sadowska »

Witaj,
zielone ściany w Europie znane są już od dłuższego czasu, w Polsce aranżacje tego typu są coraz częściej stosowane zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Oczywiście koszty całego założenia są różne w zależności od wielkości, konstrukcji nośnej i wykorzystywanych roślin. Dodatkowo projektując zieloną ścianę we wnętrzu trzeba pamiętać o doświetlaniu roślin oraz systemie automatycznego nawadniania.
Niestety konkretnych kosztów oraz firm nie jestem w stanie podać, ale w przybliżeniu można założyć iż koszty materiałów wahają się w granicach 450 zł/m2, do tego należy doliczyć koszty wykonania i transportu.

Jednak jedno jest pewne efekt gotowej zielonej ściany jest bardzo efektowny! Jeśli ma się środki oraz możliwości wykonania tego typu aranżacji gorąco polecam!
mgr inż. Joanna Sadowska
ODPOWIEDZ