Frania - mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Franiu....piękne , różnorodne kwiatki posiadasz. Nie wspomnę o żółtej piwonii. Nie wiem jak to się stało, nie widziałam dotąd takiej. Dziś u mnie tak szaro i buro...na osłodę może pokażesz troszkę kolorku ze swojej działeczki. ;) . Bardzo lubię powspominać i oglądać. Nie mogę także doczekać się twojego różanego wątku....myślę że powstanie. :-D :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
dawidbanan
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2010-11-25, 19:07

Post autor: dawidbanan »

Przepiękna kolekcja piwoni :shock:
"Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha"
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zenia - wątek różany to może powstanie latem sukcesywnie jak będą kwitnąć.Zdjęcia obecne mam pozapisywane w różnych miejscach i nie mam cierpliwości ich wyszukiwać i katalogować.
Dawidbanan -piwonii bylinowych mam 10 sztuk i 2 sztuki krzewiastej żółtą i różową

Mam też iglaczki .Bidulki jeszcze w śniegu
Załączniki
jałowiec.jpg
tuja 7.I.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Przynajmniej jest trochę zieleni na tle białego śniegu- i to cieszy zimą :-)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Frania pisze:-piwonii bylinowych mam 10 sztuk i 2 sztuki krzewiastej żółtą i różową
O rany...aż tyle. Ja tylko dwie i to takie co nie za bardzo chcą kwitnąć. ;) Obie w tym samym kolorze. :kwasny:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Ja niestety nie mam łapki do piwonii :( nie chcą kwitnąć i już.
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Fox. pisze:Ja niestety nie mam łapki do piwonii :( nie chcą kwitnąć i już.
Zenia. pisze: Ja tylko dwie i to takie co nie za bardzo chcą kwitnąć.
Widzę Jacku że możemy podać sobie te łapki :rotfl: Ja ze swoimi będę jeszcze próbowała przesadzić w inne miejsce. Jak to nie pomoże wywalę...szkoda miejsca. :kwasny:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Zeniu, nie wywalaj :) Też tak kiedyś miałem, że nie chciały kwitnąć, a okazało się że były posadzone za głęboko :)

Franiu, a Twoje piwonie są przepiękne. :-)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To samo pomyślałam Zeniu, może masz za głęboko posadzone swoje piwonie. :->
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Za głęboko chyba nie..słyszałam o tym i wsadziłam płyciej. Nie pomogło. :-( . Jedynie może to miejsce im nie służy...sama już nie wiem. Nawoziłam także...a może jeszcze zbyt mało. Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Z tych moich 10 dwie nie zakwitły dlatego jesienią posadziłam je trochę płycej i zobaczę czy to pomogło a może były po prosu za młode.
Pasją do piwonii zaraziłam się od koleżanki która w swoim ogrodzie założyła całe poletko piwoniowe .Koleżanka ścina wszystkie kwiaty do bukietów i w rezultacie to nie ma się czym cieszyć na działce.Ale to już jest jej takie dziwactwo. :lol:

Zenia --Tangel i Gosia mają rację, chyba masz posadzone za głęboko.Jak Ci nie zakwitną to posadż je na taką głębokość aby te pąki wychodzące z karpy zasypane były tylko 5-cio centymetrową warstwą ziemi a na pewno się uda.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Oj, mówicie, że piwonie sadzi się tak głęboko? :zdziwko:
Ja kupiłam w zeszłym roku kilka sztuk i naczytawszy się o konieczności płytkiego sadzenia umieściłam je w ziemi na takiej głębokości, że widać pąki ponad powierzchnią :-( .
Może w takim razie powinnam przysypać je trochę? :-?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Ja powiedziałbym raczej, że głębokość sadzenia to max 4 - 5 cm. Moje też są tuż pod powierzchnią i pączki są widoczne, a kwitną bezproblemowo co roku. Głębiej sadzi się chyba tylko piwonie krzewiaste - ok. 10 cm.

Drugą sprawą przy piwonii to żarłoczność :) Dla ładnych kwiatów trzeba ją "odpowiednio karmić" ;)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Frania pisze:
Zenia --Tangel i Gosia mają rację, chyba masz posadzone za głęboko.Jak Ci nie zakwitną to posadż je na taką głębokość aby te pąki wychodzące z karpy zasypane były tylko 5-cio centymetrową warstwą ziemi a na pewno się uda.
Dzięki. W takim razie dam im ostatnią szansę ( chociaż już taka była ). Może faktycznie jeszcze za głęboko wsadziłam. ;) . Teraz pewnie posadzę z centymetrem w ręku... :rotfl: i jeszcze postraszę. Wiadomo czym. :hyhy:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ja bym też powiedziała że nie mam łapki do piwonii bo miałam kiedyś bardzo dawno temu, dostałam od znajomej, rozdzieliłam na kilka bo to było wielkie krzaczysko i oprócz kilku listków nie było nic i doczekały się eksmisji. A może to była właśnie zła głębokość sadzenia. :niepewny:
ODPOWIEDZ