Frania - mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ale masz kolekcję :szok: co jedna to piękniejsza. Jak wstawisz kilka zdjęć jednej róży i ją opiszesz jaka ona jest to wspólnymi siłami może uda się odnaleźć imiona dla Twoich różyczek. A jeszcze lepiej załóż osobny wątek ze swoimi różami w dziale Róże. Tam wszyscy trafią i na pewno pomogą w identyfikacji. :D

Majka
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Witaj Franui :-)
Masz dużo pięknych roślin. Róży - super! Piwoni - cudo! :-) Zaciekawiła mi żółta piwonia. Nie widziałam takiej.
A jeszcze mi bardzo zaciekawiła Twója dynia Hokaido. Bardzo lubię dynie, zwłaszcza smaczni :mrgreen:
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Olga dynia hokaido jest naprawdę smaczna i jak otworzę to będzie dużo nasion.Jedną już skonsumowałam ale nasionka coś mi spleśniały Dlatego z tej już odpowiednio podsuszę i mogę się nimi dzielić.Jak jesteś chętna to adres na PW

Moja żółta piwonia to krzewiasta Sadzi się ją inaczej niż nasze bylinowe.Kwiaty tej piwonii są ogromne i piękne ale krótko kwitną.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Franiu ale masz dużą kolekcję róż, piwonii. I bardzo spodobało mi się ukorzenianie róż. :D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Franiu , piękne masz piwonie - żółta , biała i ta z dwojakiego rodzaju płatkami - jasno i ciemnoróżowymi! Sliczne. A odnośnie róż , to ciekawa jestem , jaki procent się ukorzenia?
U Zeni ukorzeniło się 100% , :-D , no ale zrobiła to 1 raz! :hyhy:
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Dziękuję, Franio :-)
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Fajne wspomnienie różano- piwoniowe. Ale moje oczy zawisły na żółtej piwonii, bo co żółte :super:
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

lilia0405 pisze: Ale moje oczy zawisły na żółtej piwonii, bo co żółte :super:
potwierdzam -fantastyczna
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny mojego ogrodu i pochwały.Jest mi bardzo miło.

Eldukot - chętnie byłm założyła swój wątek różany ale mam taki bałagan w zdjęciach że trudno mi je zebrać w jedną całość a ja nie jestem taka biegła w obsłudze komputera W miarę moich umiejętności będę się starać.

Elżbieta moje róże niektóre ukorzeniają się w 100 % a niektóre w 90 %.Widocznie zależy od stanu gałązki jaką pozyskam.Najgorzej wychodzi mi z różami białymi
Danka - zabawa w ukorzenianie to świetna zabawa-warto spróbować
Lilia i Aniątko - ja to dopiero cieszę z moich piwonii krzewiastych .Żólta jest śliczna a ta różowa to prześliczna.Kwiat wielkości talerza.W tym roku nie nacieszyłam się bo deszcze zniszczyły Mam je dopiero drugi rok.Zakupiłam na Al
Załączniki
IMG_4628.JPG
piwonia przerkwita.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Franiu , w takim razie i ja spróbuję pobawić sie w ukorzenianie róż. Ukorzeniałam juz tuję , cisy, azalię japońską , więc i z różami dam sobie radę , skoro taki duży procent się ukorzenia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

A pro po ukorzeniania to mnie sama tak przez przypadek ukorzeniła się jakaś róża w kompoście i nawet kwitła w zeszłym roku. Musiała się gdzieś zapodziać jakaś gałązka różana w kompoście bo wiosną odkryłam puszczający korzonki i listeczki kawałek pędu różanego, zakopałam go w kompost i zakwitła, potem wsadziłam ją do wiadra i nadal rośnie, ciekawe jak przezimuje. A oto ona

Obrazek
to chyba pochodzi z jakiejś mojej róży ale nie wiem z której. :zdziwko:
Chyba też pokuszę się i spróbuję coś ukorzenić, może świadomie też się uda. :hyhy:

Majka
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

eldukot - no to trafił ci się ładny bonusik
Elżbieta - jak sama widzisz ukorzenianie to sama radość i satysfakcja- prawda ?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, jak fajnie wygląda - taka malizna, a kwiat taki okazały :roll:
Fajnie, można ukorzeniać a potem się wymieniać :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przez przypadek Maju, może odkryłaś ciekawy sposób na rozmnażanie roślin - na kompostowniku :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

No nie wiem czy to dobry pomysł bo można nadziać się przez przypadek na kolce a nie jest to zbyt przyjemne ale efekt rzeczywiście imponujący i ciekawy bo nie wiadomo co to za róża ;)

Majka
ODPOWIEDZ