Frania - mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Frania pisze: ten mój skalniak to też mam nadzieję że się rozrośnie chociaż jego rozmiar jest malutki. Jak zdobędę więcej kamieni to go powiększę.
Franiu....myślałam że tylko u mnie problem z kamieniami. :rotfl: . A pomyśleć że niektórzy mają go w nadmiarze. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zenia kamienie na skalniak to można sobie samemu zrobić i to takie jak sami zechcemy. Trzeba tylko cementu, piasku i torfu i ewentualnie jakiegoś barwnika.Jak będę mieć transport to zrobię odpowiednie zakupy i sama sobie zrobię.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Franiu , nie zawsze można zrobić takie , jakie się chce mieć - np moich by się nie dało odtworzyć , pozostaje jedynie zakup
Załączniki
pażdziernik 2010 057.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Musisz również wziąć pod uwagę , że niektóre roślinki wymagają kwaśnego a inne zasadowego podłoża i kamienie przy nich też powinny mieć taki odczyn , aby dobrze rosły
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

To fakt u nas kamieni jest dużo różnych i rzecznych(otoczaki) i polnych czerwonych lub białych, ale można też znaleźć sporo diabazu niebieskiego , zresztą nasze tereny słyną z różnorodnych minerałów.
Co bardzo mnie cieszy bo można tanim kosztem uzyskać fajny i trwały budulec np. na obwódki rabatek, użyłam naszego miejscowego kamienia do budowy: grilla, wodospadzika, oczka wodnego oj przydaje się bardzo. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Małgorzata124 pisze:u nas kamieni jest dużo różnych i rzecznych(otoczaki) i polnych czerwonych lub białych, ale można też znaleźć sporo diabazu niebieskiego , zresztą nasze tereny słyną z różnorodnych minerałów.
Widzisz Franiu...a nie mówiłam. ;) . To nie tak jak my . :cry: Inni mają od wyboru do koloru..Obrazek... :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Odpowiadam
Elżbieta M jeżeli gustujesz w dużych rozmiarach i masz na to kasę to dobrze.
Odczyn robionego przez siebie kamienia można uzyskać poprzez dodanie zamiast wody trochę octu.Jak widzisz zawsze jest wyjście.
Małgorzata 124 Ty to masz szczęście że możesz pozyskać odpowiedni budulec.
Zenia to prawda że jedni mają możliwości a drudzy pieniądze ważne że ten sam skutek a my sobie jakoś radzimy :lol:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ale masz fajnie Małgosiu. I takie piękne oczko z nich wybudowałaś!!!!!!!
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Elzbieta M pisze:Ale masz fajnie Małgosiu. I takie piękne oczko z nich wybudowałaś!!!!!!!
Elżbieta M chyba pomyliłaś wątki bo ja nie mam oczka
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Franiu , to dobrze , jak ma się takie pomysły i wiedzę , którą możesz wykorzystać. A z octem - fajny sposób , zaskoczyłaś mnie , że tak można :-D
A moja wypowiedż o oczku była do powyższego postu Małgosi
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Franiu...jak tam na twojej działeczce :?: . Pogoda ostatnio dość ładna, myślę że u ciebie podobnie. Może w końcu będzie można ruszyć do akcji, a pozimowego sprzątania co niemiara. To sprzątanie jednak przyjemne...wręcz nie mogę się doczekać. ;) Może dzisiaj... :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Elżbieta jak się nie ma za dużo kasy to musi się mieć pomysły :lol: dobrze że z tym samym skutkiem. Fajnie że nie musisz kombinować bo masz budulec w zasięgu ręki.

Zenia moja działka dzisiaj odpoczywa ode mnie bo zaraz idę na basen a później przychodzą goście.Może jutro zobaczę co się nowego wykluło to zrobię jakieś zdjęcia.
Ja też mam dużo sprzątania na działce i nie mogę się doczekać kiedy ociepli sie na dobre.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Franiu..a ja myślę że działeczka tęskni za tobą a ty za nią. No ale skoro basen i goście...to już siła wyższa. ;) . Mam nadzieję że taka rehabilitacja wodna dobrze na ciebie wpłynie po tej długiej zimie. :D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zenia działeczka tęskni za mną i odwiedzam ją tylko nic nie robię bo lepi się pod nogami.
W sobotę tylko rozgarnęłam kopczyki różom i pościągałam zbędne okrycia z niektórych roślin.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Franiu...u mnie podobnie. Nawet nie jeżdżę na działeczkę bo...Obrazek Straciłam całkowicie kontrolę nad moją wiosenką... :-( W domu kwiatków do wsadzenia przybywa, lodówka się zapełnia :rotfl: boję się że te moje nowe kwiatki nie zdążę na czas posadzić. :kwasny:
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ