Frania - mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Nutka właśnie dlatego przeglądam zdjęcia żeby jakoś sobie umilić te zimowe dni.
Aniątko mam 3 rodzaje kann ale nie wiem jak która się nazywa.Tą którą pokazałam to mam dopiero pierwszy rok i jest malutka.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

A mnie bardzo podoba się liatria. Także ją mam...tylko moja jeszcze mała kępka. Posadzona bez przemyślenia. :roll: Teraz główkuję aby znaleźć jej odpowiedniejsze miejsce. Tylko jakie i z czym ją posadzić :?: Z kanami nie mam dobrego doświadczenia. Marnie mi kwitły...namyślam się czy je jeszcze wsadzać. Jeśli oczywiście dobrze przezimowały. U ciebie Franiu tak ładnie kwitną. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Piękna jeżówka biała, bardzo rozrośnięta, różyczki też bardzo ładne, bardzo je lubię ale u mnie marnie rosną i do tego chorują , ziemia chyba za ciężka , ale i tak je hoduję.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zenia liatrie mam w 2-ch miejscach ,ale tylko w jednym ładnie rośnie.U mnie w ogrodzie nie ma takiego uporządkowania co z czym posadzić żeby pasowało tylko poprzez eksperyment szukam miejsca żeby roślince było dobrze. Zgrupowane mam tylko róże , hortensje liliowce ciemierniki i funkie bo one muszą mieć odpowiednią ziemię lub cień.

Małgorzata jeżówka biała rośnie już 3 sezony to trochę się rozrosła ale coś jej tam nie pasuje bo jak już rozkwitnie to brązowieją jej końcówki płatków kwiatowych.Pewnie coś jej w tym miejscu nie pasuje dlatego na wiosnę kawałek jej posadzę w innym miejscu.
Moje róże też chorują i jak czytam to wszyscy narzekają na tą zarazę którą je dopada.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Frania pisze:Zenia liatrie mam w 2-ch miejscach ,ale tylko w jednym ładnie rośnie.U mnie w ogrodzie nie ma takiego uporządkowania co z czym posadzić żeby pasowało
Franiu...u mnie podobnie, troszkę tych kwiatków się nazbierało bądź same się wysiały. Trudno aby jeszcze kolorami dobierać. ;) . Jeśli już to miałam na myśli odpowiednie stanowisko. No i także wysokość roślinki. Na to staram się zwracać uwagę...choć czasem także wyrośnie jakiś kwiatek nieodpowiedniej wielkości... :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zenia no właśnie najbardziej kolorowo wygląda taki troszkę nieuporządkowany busz,zawsze coś kwitnie.
Załączniki
busz.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Dzięki Franiu za zdjęcie swojego pięknego buszu. :mrgreen: . W tym roku nastawiłam się na zakup wielu, wielu roślinek...jak to wszystko wsadzę będzie podobnie. Ale najpierw muszę kupić te co są na mojej liście. Czy mi się uda...zobaczymy. Pomalutku zaczyna w sklepach pojawiać się już co nieco. Na razie poluję na brunnery. Tych niestety jeszcze nie spotkałam. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Fajny te busz, też takie klimaty lubię :rotfl:
Liatra rozsiewa się wszędzie i mam jej pełno, jeszcze trochę i będzie jak chwast a dobrze wygląda na każdym stanowisku i każdym kwiatkiem. :D
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zeniu chociaż mam bardzo dużo różnych kwiatów to brunery nie mam i trzeba się będzie za nią rozejrzeć wśród działkowiczów i wymienić.
Eldukot a ja nawet nie zwróciłam uwagi czy liatria się wysiewa.Na pewno wyrywam myśląc że to trawka.Teraz i ja zwrócę na to uwagę.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Moja liatria się nie rozsiewa...być może tak jak Frania nawet nie wiem i wyrywam jako chwast :-( . Szkoda...chciała bym mieć jej więcej. :-D

Franiu...jedną brunnere już zamówiłam. Przyjdzie razem z żurawkami..będzie jeden koszt za przesyłkę. Inne liczę także na to że może się z kimś wymienię. :)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Mnie się tez rozsiewa. A ponieważ liatria rośnie mi w rządku , tworząc żywopłocik przy grządkach z warzywami , to jest widoczna, jak w warzywach zacznie rosnąć Podobna do trawki , ale zakończona cebulką
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedzinki

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Franiu :-D ja też nie oparłam się zakupom no i mam też w nowościach taką kannę kropkowaną moja nazywa się Confetti, zobaczymy czy będzie podobna, bo te zakupy nie raz są rozczarowaniem Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zenia jak się czyta i ogląda roślinki w innych ogrodach to od razu chce się mieć.Ostatnio coś zaczynam sama sobie tłumaczyć że mam już tyle różności że może wystarczy tego chciejstwa ale jak coś się trafi to nie odmawiam :lol:
A na siewki liatrii to zanim wyrwiemy to trzeba zobaczyć czy mają cebulek jak pisze Elżbieta
smigu-s Dzięki że odwiedziłaś mój ogród i za nazwę mojej kanny - Confetti. bardzo ładna.Jak Twoja zakwitnie to koniecznie pokaż. Moja nie jest wysoka
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Frania pisze:Zenia jak się czyta i ogląda roślinki w innych ogrodach to od razu chce się mieć.
Franiu..to święta prawda. ;) . Także sobie tłumaczę, ale na nic to. Zatracam nawet rozsądek. Właśnie zamówiłam następną brunerę :) . A wszystko przez to forum...bez którego nie mogę się obejść. :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

Witam Franiu ogród masz śliczny a róże boskie i kwieciem całe obsypane z utęsknieniem czekam na wiosnę i jej pierwsze oznaki pozdrawiam cieplutko
ODPOWIEDZ