Frania - mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zenia jak czytam to Ty jesteś lepsza ode mnie w ilości odmian liliowców.Ja też mam około 10
Elzbieta to dylemat bo jedne i drugie sa prześliczne i cieszą oko.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Frania pisze:Zenia jak czytam to Ty jesteś lepsza ode mnie w ilości odmian liliowców.Ja też mam około 10
Franiu...to mamy tak samo. :rotfl: W tym roku dam sobie z nimi spokój, choć mnie bardzo korci. Zobaczę jak zakwitną te moje NN...wtedy ewentualnie następne. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ja na razie zamawiam 5 odmian , to pierwsze liliowce u mnie. Mam nadzieję ,że w tym roku zobaczę jak kwitną , bo ...już nie mogę się doczekać :lol:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witaj Franiu. Gratuluję. :!:
Pospacerowałam dość długo po Twojej działce, jak na tak krótki okres użytkowania, zagospodarowana wspaniale i bogato. Piękne nasadzenia, sporo ciekawych odmian, cudowne piwonie, róże, jeszcze troszkę, a zabraknie miejsca do sadzenia. Pozdrawiam ciepło. :-D
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zenia ja tez już na razie nie będę powiększać kolekcji .No chyba żeby coś mi wpało niespodzianie.
Elżbieta Przekonasz się że warto mieć liliowce jak na razie te Twoje 5 odmian to pewnie jakieś wyszukane.
Majka cieszę się że poświęciłaś swój czas na spacer po moim ogrodzie. Ja bardzo lubię nowości i staram się kupować w miarę zasobności portfela.
Dzisiaj kupiłam cebulki mieczyków bo były na wagę po 5,90 za kg. co wyszło mi po 20 groszy za sztukę.No i jak tu się oprzeć takiej pokusie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Franiu , dobrze wiedzieć , jak zakup wychodzi na wagę. Jeszcze się z tym nie spotkałam. Okazyjnie na pewno. Ciekawe , jakie będziesz miała kolory.
Do naszego ogrodniczego miały dzisiaj" przyjść" cebule mieczyków , ciekawe , po ile...
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Elżbieta w naszym Carrfurze co roku jest taka akcja.Dobrze trafić na pierwszy czy drugi dzień bo wtedy jeszcze wiadomo jakie kolory są w skrzynkach.Póżniej to ludzie sami już wymieszają. Ja kupiłam czerwone ,różowe i łososiowe bo tylko takie kolory były.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Franiu widzę że zaczynasz przygodę z mieczykami, jeśli masz dużo miejsca do ich wysadzania, chętnie się z Tobą podzielę, dość dużo wykopałam jesienią, wszystkich nie wysadzę, jak również kroksomię, czy białą ismenę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Franiu , do Carrefura mi za daleko , ale TESCO mam" pod nosem". Pojawiły sie tam cebulki mieczyków , ale 6 szt kosztuję więcej niż ty zapłaciłas za 1 kg :!:
Zamówiłam sobie mieczyki , kilka odmian , muszę je wcisnąć...może między lilie św Józefa? Nie mam za wiele miejsca :-(
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Franiu pospacerowałam z przyjemnością po Twoim ogrodzie ileż tu pięknych roślinek ;rożnorodność róż ,cudne piwonie{zaciekawióła mnie żółta i dwukolorowa}.Bardzo ładne masz liliowce {kusi mnie aby coś wsadzić u siebie ,do tej pory bardziej widziałam lilie}...ogólnie bardzo sympatyczny zakątek ,będę tu częstym gościem-pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Majka bardzo dziękuję za cebulki.U mnie mieczyki nie chcą rosnąć ale uparłam się żeby co roku wsadzić kilka.Dopada je jakieś choróbsko pomimo oprysków.
Elżbietko w Tesco to stwierdziłam że wszystkie roślinki są drogie Dzisiaj patrzyłam na nasiona i cebulowe to zrezygnowałam z zakupów..
haliso dziękuję że pospacerowałaś po moim ogrodzie. Skuś się koniecznie na liliowce są niewymagające a dosyć długo zdobią ogród, chociaż do bukietu się nie nadają.
Ta żółta piwonia i różowa to krzewiaste mają ogromne kwiaty ale dość krótko kwitną
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Przypomnę troszkę lata
Załączniki
ahinacea biała.jpg
funkia.jpg
kamelina.jpg
kanna.jpg
liatria.jpg
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

c.d.
Załączniki
przy pergoli.jpg
Przy  furtce.jpg
anemon bialy.jpg
pachnaca.jpg
Jaka róża.jpg
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Franiu śliczne to lato u Ciebie. Takie fotki dają przeżyć tą zimę, i doczekać do wiosny :D Oby ona szybko nadeszła i Twój ogród znowu cieszył oko :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Zwróciłam uwagę na kannę, piękna u Ciebie Franiu, dużo ich masz?ja dopiero zaczynam przygodę z nimi-właśnie nasionka zaczynają kiełkować.
ODPOWIEDZ