Fotografia w ogrodzie (porady)

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Herbi pisze: --------
I jeszcze zdjęcia Danusi. Są ciekawe, zwłaszcza te kropeczki na niebie czyli... ptaki. I wszystko było by O.K. gdybym ja te ptaki mógł dojrzeć :-( (czytaj: mógł powiększyć przez klikniecie na cały ekran monitora jak to ze zdjęciami robi np. Piotrek na Fotosiku).
Danuto pewnie wstawiasz zdjęcia bezposrednio na serwer naszego forum. Łatwiejsze to niż korzystanie z zewnętrznego hostingu plików (np. fotosik.pl, efotek.pl, fotoo.pl, iv.pl i inne) ale jak widzisz Danuto niektórym z nas (takim kretom jak ja :mrgreen: ) może sprawić duże trudności z oglądaniem. Dodam, że korzystam z hostingu na efotek.pl i wstawienie 5 zdjęć trwa krótko ;-) (dobra nie będę oszukiwał ok. 1/2 minuty :-D ). Przed wprowadzeniem fotki na hosting zmieniam jeszcze rozdzielczość zdjęcia do 1024x768 (pod Irfanem) aby dobrze oglądać je mogli właściciele monitorów mniejszych.
-----------
Krzysiu,znowu muszę Ci przyznać rację. Większość z nas wie jak wygląda sytuacja na "Fotosiku". Zdjęcia mam także umieszczone na "Picasa" ale nie umiem umieścić miniaturek na forum. Próbowałam i za każdym razem wkleja mi się tylko link albo jest nic nie znacząca pustka. Parę zdjęć umieściłam także na "Garnek" i niestety ale ta sama sytuacja. Chyba wymagam dodatkowego przeszkolenia. Chociaż czytałam instrukcję wklejania zdjęć z "Picasa" :idea: i dalej :roll:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danusiu proponuję żebyś spróbowała jeszcze raz z picasa - bo w tym przypadku mogę spróbować pomóc. Wklej proszę jakieś zdjęcie z picasa jeszcze raz - tutaj, później wykasuję post. Spróbujemy razem sprawdzić co jest nie tak :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kasiu,bardzo chetnie skorzystam z twojej pomocy ale w tej chwili jestem na wsi, a tu sieć działa baaaardzo wolno. Wiec chyba się umówimy,gdy już będę w mieście :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie ma sprawy ;-) Daj znać kiedy - najlepiej na pw, to się umówimy :-)
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Gdyby Danusiu nie udawało się nadal na Picasa to proponuje hosting efotek.pl
Nie trzeba się rejestrować, wystarczy wyszukać jednorazowo do 5 zdjęć na własnym dysku i kliknąć "Rozpocznij". Następnie do wyboru jest pozycja druga od dołu "Kod na fora" lub 1 od dołu "Kod miniaturki na fora". Klikamy lewym klawiszem myszy na kodzie, a nastepnie prawym wybierając "kopiuj" i następnie w naszym okienku forumowym, po kliknieciu "wklej" ten kod wprowadzamy do tekstu.

Gdybyś miała z tymi ostatnimi czynnościami problem to pisz na PW i sprawę rozwiążemy.

Pozdrawiam
Krzysiek
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Obrazek
Wkleiłam ale chyba jest za duże. :?: o kurczę udało się! Nie wybierałam opcji właściwości. Dzięki Kasiu :!: :mrgreen:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No i super :-) Cieszę się, że się udało :-D
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Nie umiem robić zdjęć,ale dla mnie to jest wyjątkowe.
Załączniki
3f9c7ed6be.jpg
3f9c7ed6be.jpg (43.04 KiB) Przejrzano 4690 razy
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

El-ka pisze:Nie umiem robić zdjęć,ale dla mnie to jest wyjątkowe.
Jak to nie umiesz :shock: A to co wstawiłaś wyżej to co to jest? :lol:
Naprawdę, dla nas nieprofesjonalistów to fajne zdjątko z motylem dużo znaczy. Główny obiekt czyli rusałka osetnik jest ostry i dobrze naświetlony. Kwiat ma wyraźnie za dużo światła.
Ela, robisz naprawdę ciekawe zdjęcia. Jedyne co mógłbym ci zaproponować (chodzi o zdjęcia roślin, kwiatów) to robić je po południu albo wybierać dzień z lekkim zachmurzeniem. Część twoich (kwiatów) jest prześwietlona, przypuszczam, że robisz jest w południe (słoneczne) albo...ustawiasz się źle względem słońca (o ogólnych zasadach pisaliśmy na początku tego wątku)
Ale jeszcze raz powiem, że to zdjęcie i wiele innych twoich jest wystarczająco dobrych (zresztą o swoich zdjęciach powiem nieskromnie to samo :-D ) aby ukazać piękno przyrody a przecież o to nam chodzi. :-)

P.S. Danusi zdjęcia nie mogę obejrzeć. Nie pomaga nawet zwykle skuteczne w takich sytuacjach odświeżenie strony :-(
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Dziękuje trochę mnie podbudowałeś,faktycznie robię zdjęcia rano lub w południe ponieważ większość ogrodu jest na wschodnopołudniowej stronie .Niestety póżniej dom i wielkie drzewa rzucają cień a ktoś mi powiedział,że nie robi się zdjęć w cieniu i w pochmurny dzień.Chyba stąd te błędy,a może też dlatego ,że to cyfrówka kiepskiej jakości. :lol: ,na coś trzeba zwalić :mrgreen:
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Herbi pisze:P.S. Danusi zdjęcia nie mogę obejrzeć. Nie pomaga nawet zwykle skuteczne w takich sytuacjach odświeżenie strony :-(
Herbi zobacz czy teraz widzisz?
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Te cyfrówki nie są najgorsze. A może masz wbudowanego flesza, to wtedy w takich trudnych warunkach oświetleniowych można go użyć.
Rzeczywiście tak jak opisujesz to po południu masz nie najlepiej. Ale próbuj :-D robić i tak. Zobaczymy jak wtedy będą wychodziły fotki. Ta zasada o której piszesz dotyczyła aparatów tradycyjnych. Teraz mamy lepsze obiektywy no i czuwa cała elektronika dobierając za nas parametry takie jak przysłona i migawka.

Pozdrawiam
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zdjęcie Eli jest dla mnie o tyle ciekawe, że pokazuje skrzydło motyla niczym witraż, przez który przenika silne światło słoneczne. W tym przypadku nadmiar światła nie przeszkadza, tym bardziej, że nadaje zdjęciu bardziej pastelowy wyraz i pewnie dlatego się podoba autorce i nie tylko. :-)

Kolejny raz okazuje się, że wynalazki człowieka bardzo często są po prostu naśladownictwem natury. Przypuszcza się jednak, że pierwowzorem sztuki witrażu były biznatyjskie mozaiki. Sztuka witrażu rozwijała się przez wieki i zastosowywana była w wielu stylach architektonicznych i dekoratorskich. Jednak najbardziej znane nazwisko związane z witrażownictwem dokoracyjnym (użytkowym) to słynnego Louisa Comfort Tiffany'ego, który swoje największe osiągnięcia i technikę doskonalił w okresie Art Nouveau, zwanym inaczej secesją. To on zastosował technikę witrażu dla zastosowań dekoracyjnych, takich jak np. słynne lampy. To w nich pojawiły się poza pięknymi elementami roślinnymi: liliami, fuksjami równie słynne - charakteryzujące jego styl, a także secesję - ważki.

Przyglądajmy się zatem przyrodzie! :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Herbi pisze:P.S. Kasiu, teraz widzę :-) Jak to zrobiłaś ;-)
Prawdopodobnie było jednak za duże ;-)

Danusiu, zmieniłam wielkość tego zdjęcia z s912 na s800 (pisałam ci o tym na pw).
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Odświeżam nieco zapomniany wątek aby porozmawiać o fotografii ptaków. Czas zimy to okres gdy częściej pojawiają się w pobliżu siedzib ludzkich i mozna je fotograficznie namierzać.
I tutaj pytanie do fachowców jak to robić.
Jedną z kwestii jaką w innym wątku poruszyła Lila jest sprzęt foto. Pojawiły się w sklepach aparaty z lunetami lecz na ile wykorzystać je można w fotografii amatorskiej tego nie wiem bo głębiej się tym nie interesowałem.

Może macie swoje własne doświadczenia i tutaj na forum podzielicie się z nami.
Na 30 i 31 stycznia wyznaczono tzw. Zimowe Ptakoliczenie 2010 Pisałem o tym w tym wątku
Uzbrojeni w fotoaparaty wykonamy z pewnością lepiej, te obrachunkowe zadania. ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
ODPOWIEDZ