Fotografia w ogrodzie (porady)

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładne kompozycje, w pierwszym zdjęciu szczególnie podoba mi się gra światła, drugie ma fajny pomysł, wygląda na to jakby kwiat przeglądał się w lustrze.
:-)
fox

Post autor: fox »

Danielo bo tak jest, on faktycznie przegląda się w lustrze, tylko trochę ostrość w odbiciu jest beeeee, ale niestety lusterko musiałem trzymać jedną ęką a aparat w drugiej :(
A to już ze statywem :)

Obrazek
Obrazek

W tym martwym okresie ogródkowym, głupoty człowiekowi do głowy przychodzą, ale może to i dobrze, ponieważ złapie trochę praktyki w fotografii :)
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Mam nawet tytuł do kalendarza - "Rok bliźniąt" :mrgreen: albo "Ja czy On?"
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Hm ,byłam pewna ,że jest to odbicie lustrzane.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Czyżbyśmy przestali fotografować? Wątek lekko zapomniany. ;-)

Ponieważ zbliżają się dni gdy będziemy uwieczniać nasze ogrodowe skarby,
mam 2 pomysły.
1. Dotyczy zebrania w całość tych naszych porad dla początkujących, w jednym miejscu. Może na początku tego topiku? Albo założyć można by pokrewny wątek, który byłby po wpisaniu tych kilku czy kilkunastu zasad, "zakłódkowany".
Co wy na to? Sam mogę podać (wyodrębnić z różnych miejsc) kilka zasad. Gdyby każdy coś dodał byłaby to praktyczna wskazówka-przypomnienie dla wszystkich.

2. To pomysł na wstawianie tutaj, jednego naszego zdjęcia w miesiącu które uważamy za udane, cenne, wyjątkowe itp. Można by się w tym przypadku obejść bez ocen, kwalifikowania itp.
Moim zdaniem dobrze by było gdyby zdjęcia tematycznie związane były z naszym forum i poza tym wystarczy wstawić (w wysokiej rozdzielczości najlepiej) fotkę i już.

O 1 punkcie porozmawiamy, a drugi otwieram autorytarnie i samozwańczo :lol:
Jeszcze kilka słów tylko o tym zdjęciu. Uzasadniał nie będę dlaczego to zdjęcie akurat ale właśnie to wstawiłem na tapetę windowsową, wybierając najpierw w Irfanie opcje: Obraz->Zmień rozmiar obrazka i zaznaczyłem opcję Rozmiar ekranu.
A dalej to już wiadomo.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Herbi - punkt 1 - jestem jak najbardziej za tym, aby stworzyć poradnik początkującego fotografa :-D
Pozdrawiam Ewa
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ewo takie poradniki znajdziesz na forach fotograficznych, tematyką tego forum jest ogrodnictwo i tego się trzymajmy ;-) :lol: .
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

No trudno, ale masz rację
Pozdrawiam Ewa
użytkownik usunięty

Mój mikrokosmos

Post autor: użytkownik usunięty »

Lubię czasem rzeczy obejrzeć z bardzo bliska, oto efekty wczorajszego oglądania.

Obrazek Zawciąg nadmorski

Obrazek Włoski trzykrotki

Obrazek Ostrogowiec purpurowy

Obrazek Jabłuszka

Obrazek Zwierzęca natura rojnika
użytkownik usunięty

cz. 2

Post autor: użytkownik usunięty »

Obrazek Co tygrysy lubią najbardziej - pręgi

Obrazek Polny mak - stacja międzygwiezdna czy zwierzak?

Obrazek Zwierzęca natura - irys biały

Obrazek Żóltość, słoneczność, optymizm - irys żółty

Obrazek Pąki smotrawy
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zbliżenia czasami pokazują coś czego się nie spodziewamy ale są interesujące.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Danielo, wyprzedziłaś mnie ;-) Bardzo ciekawe ujęcia pokazujesz. Lubie pooglądać z bliska fakturę płatków kwiatowych czy czułka maleńkich owadów.
Zbierałem się właśnie do tradycyjnego zamieszczenia mojego zdjęcia miesiąca spośród ponad 300 zrobionych w maju. Jak zwykle wyszło kilkanaście zdjęć ciekawych i wartych zaprezentowania.
Może to zbieg okoliczności , a może nie ale wczoraj właśnie :lol: fotografowałem 3 kwiaty z I cz. wpisu Danieli a także wspaniałe papierowe kwiaty maka orientalnego.

Drugie zdjęcie zatytułowałem mikrokosmos. To tyle ale jako, że jest to wątek fotograficzny "ponarzekam" trochę. Ma to związek z zamieszczonymi tu zbliżeniami różnych obiektów w ogrodzie. Tego mamy tu dostatek.
Brakuje natomiast zdjęć ogólnych z większej perspektywy. Oczywiście wniosek ten kieruję do "starszych" ogrodników (w tym do siebie samego :lol: ) bo założenie w ciągu kilku lat większych grup roślin, które tworzą kompozycję nie jest takie proste.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Herbi,
przyznaję się bez bicia, że w moim młodym ogrodzie nie zawsze są spektakularne rzeczy do pokazania, wtedy właśnie sięgam do ujęć pojedynczych roślin. Wiadomo, że chcę je pokazać i zapamiętać tym samym jak najkorzystniej. Widoczki powstają z czasem, ale postulat Twój uznaję za bardzo istotny.

Pokazujmy charakter ogrodów tak, jakbyśmy sobie je wyobrażali np. w folderze reklamowym.

Przypomniałeś mi tym piwoniowym pąkiem, że zapomniałam też swoje sfotografować.
;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Chciałem pokazać moich kilka zdjęć „z bliska”.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu świerszcz na sparksisie, zdjęcia wyszły super
Obrazek
Obrazek

A tu więcej zdjęć świerszcza.
http://fotoamator333.fotosik.pl/albumy/644197.html
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Piotrek,piękne zdjęcia. A świerszcz... zielony w kropki na różowym.... :mrgreen:
ODPOWIEDZ