Foto z mojego ogrodu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jerryk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-31, 14:50

Foto z mojego ogrodu

Post autor: jerryk »

Witam
Mieszkam w Lublinie. Ostatnio pasjonuje mnie begonia semperflorens. Dzisiaj właśnie będę wysiewał te drobinki-białą Barbarę i szkarłatną Hexe. Hodowla na parapecie okiennym, a w kwietniu do niskiego tuneliku na ogrodzie.
Hexe wysiewam po raz pierwszy - czy może ktoś z forumowiczów zna tą odmianę? Czy jet podobnie silna jak Barbara?

Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: Danka »

Witaj Jurku w sowim ogrodzie :-D Bardzo ładnie urządzony ogród ale mnie zachwyciły rzeźby. Kto je wykonywał? I z czego są zrobione ? Z betonu ?
Awatar użytkownika
jerryk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-31, 14:50

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: jerryk »

Witaj Danusia,masz piękny z ogromnym potencjałem rozwojowym ogród.Istny ogród botaniczny-skąd bierzesz czas na wszystko ? Rzeźby wykonałem sam gdzieś ok.15 lat temu .Zbrojony beton.
Begonijki już wysiałem i...czytam forum-fajna lektura,fajne ogrody i fajni forumowicze
hey ;-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Jurku :-D . I ja wpadłam w odwiedziny. Piękny , zadbany masz ogród. Barwne plamy kwiatów - zachwycają ale i pracy wymagają. Uroku dodają rzeźby - ależ jesteś uzdolniony!
Popróbuj wkleic jakieś zdjęcia bezpośrednio w wątku.
Zmykam i ...do zobaczenia :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: Danka »

jerryk pisze:Witaj Danusia,masz piękny z ogromnym potencjałem rozwojowym ogród.Istny ogród botaniczny-skąd bierzesz czas na wszystko ? Rzeźby wykonałem sam gdzieś ok.15 lat temu .Zbrojony beton.
Begonijki już wysiałem i...czytam forum-fajna lektura,fajne ogrody i fajni forumowicze
hey ;-)
Dziękuję za uznanie :mrgreen: A ja podziwiam twoje zdolności rzeźbiarskie. Gratuluję. :padam:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: Iga51 »

Witaj Jurku. I ja z przyjemnością pospacerowałam po Twoim ogrodzie. Piękny i taki nietypowy. Czy jesteś artystą? Rzeźby wspaniałe. :padam:
Ale i rabaty skomponowane ciekawie. Te begoniowe dywany są zachwycające, łan z szałwi również. :hurra: Zainteresowały mnie skrzynki z siewkami. Ileż Ty tego wysiewasz? I gdzie trzymasz takie duże ilości zasiewów i rozsad, zanim posadzisz je w gruncie?
Czy co roku robisz kolorowe dywany z roślin jednorocznych?
Działeczka cudownie się prezentuje. :super:
Awatar użytkownika
jerryk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-31, 14:50

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: jerryk »

Witaj Iga51
A,troszkę manualne zdolności są.Rzeżby wykonałem dla 7 letniego syna 15 lat temu.ten dzik jest to Pumba
z filmu" Król Lew". Smoka syn wyrysował i częściowo wzorowałem się na wilczurze sąsiada-który przeskakiwał przez płot
i z dyszejącym jęzorem kładł się koło nas.Smoczek jest to Miluś z soku owocowo-warzywnego dla dzieci.Inne rzeźby
to moja koncepcja.Pewnie w tym roku jeszcze jakąś wykonam/pomysł jest/
Z duża ilością rozsad nie ma problemu.Np szałwię sieję 15 marca-nasiona rozkładam punktowo co 2 cm
w jednej skrzynce z warzywniaka po pomarańczach mam ok 400 szt.Potem rozpikowuję to do 5 skrzynek.
W kwietniu/maju wystawiam na słońce w ogrodzie ,a na noc jedną na drugiej ustawiam w ganku lub kuchni.
Praktycznie rozsada wyhodowana jest w pełnym słońcu-zahartowana i przy podlewaniu wodą z płynnym florowitem
silna i wykarmiona.Sposób skuteczny i tani-stosuję go również do begonii,aksamitek itp
Pozdrawiam,jerryk
ps.zapraszam na moją stronkę rowerową polecając poznawanie świata roślin z pozycji siodełka.
http://jurek.strefa.pl
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: Iga51 »

Jurku, troszkę manualne zdolności? Żartujesz chyba. Te rzeźby są z najwyższej półki. Gratuluję takich złotych rączek.
Czy wszystko u Ciebie jest tak bardzo profesjonalnie wykonane? Bo przecież Twoje zasiewy też jawią się , jak z najbardziej profesjonalnej firmy ogrodniczej. Cieszę się, że tak obrazowo wyjaśniłeś krok po kroku, jak postępujesz od nasionka do rozsady. Nie jedną osobę na forum to zainteresuje.
Wycieczkę rowerową również obejrzałam. Z pewnością to wspaniały, czynny wypoczynek i ciekawe plenery.
I mieliście piękną pogodę. U mnie niestety cały czas zalega sporo śniegu.
Awatar użytkownika
jerryk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-31, 14:50

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: jerryk »

Begonijki 2014 na dole galerii-link:
https://picasaweb.google.com/1084427214 ... jaMojOgrod
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: Iga51 »

Wow, ale pięknie. Jurku, ogród cudowny. :padam: Twoje begonie wspaniale wyglądają. Fantastycznie posadzone. Te wzory - cudo. Widać, że ogród to Twoja pasja, że poświęcasz mu sporo czasu i uwagi. Gratuluję. :hurra:
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Foto z mojego ogrodu

Post autor: goskamaja »

Dołączam się do poprzedników, piękny ogród, dywaniki kwiatowe prze- pię- kne:) figury bardzo oryginalne, wszystkie mają coś w sobie ale mnie najbardziej urzekł mały smok ze skrzydełkami, prześliczny. Aha i jeszcze bardzo pomysłowa szklarenka przy ogrodzeniu, proste a jakie przydatne, Pozdrawiam Gośka
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
ODPOWIEDZ