Foto wyszukiwarka - Co to za kwiaty doniczkowe

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
Zablokowany
TheMikia24
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-13, 09:04

Pomoc w rozpoznaniu rośliny.

Post autor: TheMikia24 »

Witam.
W zeszłym roku kupiłam tę roślinę na giełdzie. Nie podano mi wówczas jej nazwy. Całą zimę była w domu i teraz, nagle uschła (nie wiem dlaczego) :( . Dlatego chciałam znowu ją kupić. Lecz nigdzie nie mogę jej znaleźć. (Dodatkowym utrudnieniem jest to że nie znam jej nazwy.) Jeśli ktoś z Was miałby jakieś informacje o ten roślinie, to bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję. :)

Odp. Zaślaz, Klonik (Abutilon megapotamicum)
Załączniki
DSC00118.JPG
Kozak_K
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-14, 06:59

Prośba o potwierdzenie. Czy to filodendron?

Post autor: Kozak_K »

Witam. Zgodnie z tematem zadam pytanie odnośnie jedynych roślin które chcą u mnie rosnąć. :lol: Nie jestem pasjonatem ale kiedyś wetknąłem w doniczkę kawałek rośliny i teraz zrobiła się z tego mała dżungla. Wychodzi mi z poszukiwań że jest to jakaś odmiana filodendrona, ale chciałbym to z kimś skonsultować . Może ktoś z szanownych forumowiczów potwierdzi lub jeśli nie trafiłem to poda nazwę mojej roślinki ?
Pozdrawiam

Odp. Filodendron Ucho Słonia (Philodendron hastatum)
Załączniki
20110314428.jpg
20110314427.jpg
20110314426.jpg
monika15993
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-21, 19:47

Post autor: monika15993 »

Witam ;) Też mam podobny problem. dostałam tą roślinkę na urodziny i niestety nie było przy niej nazwy. Nie wiem w jakich warunkach byłoby dobrze jej rosnąć, co ile podlewać itd. Bardzo proszę o pomoc ;) z góry dziękuje ;))

Odp. Fitonia (Fittonia)
Załączniki
DSC00825.JPG
DSC00820.JPG
skoti
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-21, 20:29

Co to za roślinka? Proszę o pomoc

Post autor: skoti »

Witam, jakiś czas temu na wakacjach we Francji kupiłem małą roślinkę. Kupiłem ją od ogrodniczki na targu, gdy spytałem o nazwę powiedziała mi że jet to "papuzie drzewko". Podjąłem wiele prób odnalezienia jej w internecie i dowiedzenia się jakich warunków do pielęgnacji potrzebuje ale nic nie znalazłem. Z moich obserwacji (mam ją już około 2 lat) bardzo łatwo można ją rozmnożyć przez odcięcie kawałka rośliny i wsadzenia do wody, poza tym kwitnie niemal bez przerwy, wymaga dużo wody i nawożenia. Jeże ktoś rozpozna jej nazwę będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Odp. niecierpek papuzi (Impatiens niamniamensis/Impatiens Parrot)
Załączniki
IMG_9698.JPG
IMG_9699.JPG
IMG_9701.JPG
IMG_9703.JPG
Nivellen
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-22, 11:22

Czym jest ten czerwony kwiat??

Post autor: Nivellen »

Dostałem tę oto ładną roślinkę, ale niestety nie znam jego nazwy.
Przez to nie wiem do końca jak go pielęgnować, żeby rósł sobie u mnie jak najdłużej.

Obrazek

Odp. Frizea (Vriesea)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Mój podobny do porzedniego

Post autor: Elzbieta M »

To i ja zdecydowałam prosić o identyfikację. Starszy okaz ma kilkanaście lat , a jak w ubiegłym roku zaczęły sie pokazywać młode szczepki - kilka ukorzeniłam.

Odp. Fatsia japońska Fatsia japonica
Załączniki
26 marzec 2011 011.jpg
26 marzec 2011 050.jpg
26 marzec 2011 048.jpg
Zablokowany