Fiołkowo...

Kącik miłośników fiołków
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Petrus pisze: A nawozisz go nawozem do roślin kwitnących? Może to stanowi problem ;-)
Ja swoich fiołków nie nawoziłam i nie nawożę,nie ma to znaczenia .Moje wszystkie fiołki wyglądają tak jak na zdjęciach.Trzeba je tylko podlewać na podstawek i nie przedobrzyć z wodą bo zgniją i tyle :lol: Ten fiołek fioletowy w paseczki jest młodziutki i też pięknie kwitnie.
Załączniki
wiosna 807.jpg
wiosna 807.jpg (58.05 KiB) Przejrzano 4177 razy
wiosna 806.jpg
wiosna.jpg
wiosna.jpg (58.29 KiB) Przejrzano 4173 razy
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

O rany Ela miej litość. Chciałabym mieć takie dwukolorowe. Prześliczne są.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Elu...piękne są twoje fiołeczki i tak obficie kwitną...zwłaszcza że bez nawożenia. Moim hobby zrobiły się fiołeczki zwłaszcza te o pstrych listkach. To jeszcze młodziaki, ale wyczytałam że powinno się nawozić. Więc nawożę. :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Zeniu ale piękne,dla samych liści warto je trzymać.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Elu...a może się na takie skusisz :?: , a może już masz.........Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

El-ka pisze:Zeniu ale piękne,dla samych liści warto je trzymać.
też tak myślę
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Petrus pisze:A jaki masz kolorek? Teraz w sprzedaży jest tyle odmian, że nie wiadomo co wybrać jak się kupuje :lol:
No i chyba tez muszę przestawić doniczkę na inne okno, bo mój fiołeczek również nie chce kwitnąć :roll:
A nawozisz go nawozem do roślin kwitnących? Może to stanowi problem ;-)
Petrus Fiołek jest koloru różowego. Ja nie wiem jaka to odmiana bo się nie znam, a nawet nie kupowałam go sama ale dostałam w prezencie ;-) Jeśli chodzi o nawóz, to faktycznie nie nawoziłam go, a podlewam zawsze do podstawki.
Załączniki
21052010865.jpg
21052010865.jpg (47.15 KiB) Przejrzano 4134 razy
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Nutka przecież ten fiołek jest zdrowy i pięknie wygląda daj mu tylko czas ,zaglądnij delikatnie pod listki może już ma pączki.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

El-ka pisze:Nutka przecież ten fiołek jest zdrowy i pięknie wygląda daj mu tylko czas, zaglądnij delikatnie pod listki może już ma pączki.
El-ka ale przecież ja nie twierdze, że mój fiołeczek choruje ;-) Może faktycznie za młody jest i trzeba dać mu jeszcze czas. Kupię jednak nawóz do kwiatów kwitnących i troszkę go odżywię. Postawiłam go teraz na wschodnim oknie, ma tu więcej światła. Może w końcu zdecyduje się pokazać swoje różowe kwiatuszki :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Elu, ale kolorki, Zeniu super listeczki teraz tylko czekać na kwiat, pewnie równie piękny. Małgosiu zakwitnie tylko daj mu czas, podżywisz go troszkę i obejrzymy jego różowe kwiatki.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam wszystkich, troszkę sobie poczytałem waszych wypowiedzi :-D Zeniu bardzo zainteresowały mnie te odmiany z biało-zielonymi liśćmi :shock: Kwitną Ci? Bo chciałbym sobie zakupić taką odmianę, a z tego co wiem to często te coraz bardziej wymyślne odmiany fiołka są bardzo niestabilne. Nutka fiołek wygląda na zdrowego. Tak jak mówi Ela wystarczy poczekać :lol:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piotrku...moje fiołeczki to w większości jeszcze młodziaki, hodowane od listka. Mam na myśli te o pstrych listkach. Kwitł mi dopiero jeden. Czy te wymyślne odmiany są niestabilne..trudno powiedzieć. Ja bym to ujęła inaczej. Na moje oko, wymagają większej opieki. Listkiem do ukorzenienia zawsze służę. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

To, gdy tylko zakwitną musisz natychmiast wkleić zdjęcia. Już nie mogę się doczekać :->
Dokładnie tak jak mówisz potrzebują więcej uwagi i delikatnej pielęgnacji. Z listka bardzo bym się ucieszył, wytrzymają w przesyłce, nie uschną? Chętnie podzieliłbym się też swoimi w zamian :-D Pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Petrus pisze: Z listka bardzo bym się ucieszył, wytrzymają w przesyłce, nie uschną?
Jak się odpowiednio zabezpieczy to nie mają prawa. :mrgreen: . Podaj mi adres na PW...podeślę. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Zeniu
Ten na 2 fotce jest bezbłędny. Wszystkie są fajne ale ten drugi :shock: Nie dość, że fiołki same są niesamowite to te nawet z liści zdobią. No nie mogę rewelacja.
ODPOWIEDZ