Fiołek alpejski

Kącik miłośników fiołków
ODPOWIEDZ
monika 123
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-02, 11:01

Fiołek alpejski

Post autor: monika 123 »

zakupiłam fiołek alpejski miał małą doniczke przesadziłam go do większej .Niestety zwiędnął.mi kwiatki się położyły.Co robic .Chyba przeczekac.Może się zregeneruje.Monika 123
monia
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Nalej wody do miseczki i wstaw fiołka,napewno podniesie się.
pozdrawiam Elżbieta
monika 123
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-02, 11:01

dziękuje

Post autor: monika 123 »

EL-KA dzięki za porade
monia
monika 123
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-02, 11:01

fiołek alpejski

Post autor: monika 123 »

EL-KA fiołek jest jak nowy.dzięki za pomoc.
monia
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Cieszę się :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Aga1229
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-03, 13:44

Pomocy

Post autor: Aga1229 »

Witam może możecie mi pomóc :( dostałam niedawno ślicznego fiołka alpejskiego pięknie rozkwitniętego tyle tylko że owinięty był ozdobną folią, kiedy go podlałam woda spłyneła do foli i nie zauważyłam że zalegała tam. Kwiatek wygląda jakby przegnił, chyba za dużo wody dostał, zżółkły mu liście i zwiędły kwiaty, od jakiegoś czasu go nie podlewam ale widzę ze usycha. co zrobić???
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli bulwa zaczęła gnić to niestety trudno go będzie uratować, zeszłego roku ta sztuka mi się nie udała. Ja dostałem zmarnowanego fiołka i próbowałem go ratować, ale bulwa była zbyt mocno nadgnita. Jeśli chcesz mieć pewność że bulwa jest zdrowa wyjmij ją delikatnie z doniczki i oczyść z ziemi. sprawdź czy nie ma na bulwie objawów gnicia. Jeśli nie ma a bulw jest mokra możesz ją przez chwilę zostawić bez ziemi by obeschła a potem posadzić do wilgotnej ziemi i pamiętać by podlewają do spodka, bulwa nie lubi mieć mokro ale wilgotno.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

rozmnażanie fiołka alpejskiego

Post autor: elakrztuk »

Kupiłam ostatnio ładnego fiołka w biedronce i jestem ciekawa jak najprościej można go rozmnażać. :-)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Re: rozmnażanie fiołka alpejskiego

Post autor: El-ka »

elakrztuk pisze:Kupiłam ostatnio ładnego fiołka w biedronce i jestem ciekawa jak najprościej można go rozmnażać. :-)
Nigdy nie rozmnażałam cyklamena, ale myślę, że można go wysiewać. Nie wiem czy Ci się to uda. Ja wolę kupić to nie są drogie kwiaty za to efektowne. Mam ich kilka i nie mam żadnych problemów z nimi.
pozdrawiam Elżbieta
ODPOWIEDZ