Fiołek afrykański

Kącik miłośników fiołków
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Coś w tym jest :roll: :roll: -pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ale bez tych " chłopów" kobietki też nie mogą żyć :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kochani Off topic to może by tak w kawiarence. ;)
Awatar użytkownika
letaswiatczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-06, 08:09

Post autor: letaswiatczak »

Sorry Gosiu, masz rację. Przy kawie najlepiej się gada o kwiatkach i chłopach, ale ja już tak mam, że jak rozwijam jeden temat to inne jakoś tak same mi włażą :mrgreen: To przez te dzieciaczki mam taką "podzielną" uwagę, że potrafię rozwijać 9 tematów naraz hi, hi, hi! Przepraszam :oops:. Petrus a ty też masz świętą rację ;),co nie Haliso?
leta
monizab2
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-02-16, 18:12

Post autor: monizab2 »

Lepiej, żeby fiołki miały bardziej sucho niż przelane. Dla fiołków lepsze są tez mniejsze doniczki. ;-)
Justynkaa055
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-03-08, 16:15

Post autor: Justynkaa055 »

Wspomniałaś,że masz listki , więc wsadź je do doniczki z ziemią, i co pare dni podlewaj do ziemi między listkami. Możesz czasem nalać troche w podstawek i w ten sposób sprawdzisz czy już wypuściły korzenie, jeśli woda z podstawka znikie(wsiąknie) to znaczy, że mają już korzenie i możesz podlewać teraz do podstawka. Doniczki nie stawaj na pełnym słońcu i czekaj aż zacznie wypuszczać pierwsze listki :) powodzenia :)
Załączniki
mój jak widać ma się dobrze:)
mój jak widać ma się dobrze:)
madzia0121
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2009-06-09, 19:34

pomoc z odnóżką

Post autor: madzia0121 »

Witam:)
proszę o pomoc, nie wiem co zrobić, oglądałam swoje fiołki, u jednego zauważyłam suchy liść więc odcięłam go, i wtedy zauważyłam że jego odnóżka odpadła, nie widzę na niej korzonków, jest bardzo ładna i już dość duża, szkoda żeby się zmarnowała, nie wiem co z nią zrobić, do ziemi czy do wody? Proszę o rady:)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ognóżka suchego liścia? :shock:
madzia0121
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2009-06-09, 19:34

Post autor: madzia0121 »

Nie, kwiatek sam wypuścił, i teraz jest już duża ale tak jakby odpadła
Załączniki
o to ona
o to ona
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Madziu wsadź tą odnóżkę prosto w ziemię doniczkową, lekko podlej i dobrze będzie jeśli zrobisz nad nią namiot. Może być z obciętej butelki po wodzie. Taki namiot sprawi, że sadzonka szybciej się ukorzeni, musisz pamiętać tylko o codziennym kilkuminutowym wietrzeniu młodej roślinki.
madzia0121
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2009-06-09, 19:34

Post autor: madzia0121 »

Gosiu a czy ten namiot można zrobić z czegoś innego? Nie zmieści się do przeciętej butelki, jest dość duży
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Nie musisz robić namiotu ale delikatnie sadzonkę podlewać co kilka dni. Trzeba jednak uważać by jej nie zalać, to jest bardziej szkodliwe niż mała ilość wody. Natomiast jeśli jednak zrobisz namiocik albo z butelki albo folii to wtedy (jeśli wsadzasz w świeżo otwarte podłoże) nie musisz w ogóle podlewać, inaczej możesz za dużo podlać i sadzonka może zacząć gnić.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
madzia0121
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2009-06-09, 19:34

Post autor: madzia0121 »

Okey, to posadze ją do nowego podłoża, i delikatnie bede podlewać, mam nadzieje ze przeżyje:) bardzo dziekuje za rady:)
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Post autor: dziwaczek »

Możesz zrobić nad sadzonką kapturek z torebki foliowej - włóż do środka patyczki, żeby nie dotykała listków.
Powtarzam to co napisały poprzedniczki, ale z doświadczenie wiem, że to co nam się wydaje oczywiste, czasem jest niezrozumiałe dla początkujących ;-)
Pozdrawiam
elka
madzia0121
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2009-06-09, 19:34

Post autor: madzia0121 »

znalazłam dużą butelkę, ucięłam, wszystko pasuje idealnie:) teraz będę czekać czy przeżyje:) w razie problemów będę pisać, dziękuję Wam:*
ODPOWIEDZ