Eukaliptus niebieski

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skash
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 49
Rejestracja: 2010-04-03, 20:35

Eukaliptus niebieski

Post autor: skash »

Witajcie!
Niedawno przyszły mi z allegro nasionka eukaliptusa niebieskiego, po otwarciu koperty doznałem lekkiego szoku ponieważ nasiona te wyglądały jak... yyyyy... kurz? Były malutkie, nawet trudno było je wyjąć z torebeczki. I pytanie do Was: Czy takie malutkie są te nasionka czy po prostu kit mi wysłali?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
skash
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 49
Rejestracja: 2010-04-03, 20:35

Post autor: skash »

Zdjęcie, może nie najwyraźniejsze ale jest (zbliżone maksymalnie)

Obrazek
Awatar użytkownika
babuchna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-05-07, 14:54

Post autor: babuchna »

Witaj, ja sama osobiście nie mam i nie miałam nasion eukaliptusa, lecz oglądałam zdjęcia, i czytałam wypowiedzi innych osób, które takowe zakupiły. Były bardzo podobne do Twoich nasionek, milimetrowe jak super drobny maczek, mam wrażenie, że nasiona na Twoim zdjęciu nawet nie różnią się od zdjęć nasion eukaliptusa, które ja widziałam. Nie wiem czy w czymś Ci pomogłam, ale być może rozwiałam choć trochę Twoje wątpliwości. Co do hodowli tego cuda, no cóż są podzielone opinie dotyczące trudności, ale na ten temat niech lepiej wypowiedzą się bardziej wtajemniczeni.
Pozdrawiam Dorota
Awatar użytkownika
skash
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 49
Rejestracja: 2010-04-03, 20:35

Post autor: skash »

Właśnie dziś zauważyłem w doniczce takie maleńkie coś z 2 listeczkami, jeżeli mi się uda wrzucę na forum a jeżeli nie to wstawię jak troszkę podrośnie :)
Awatar użytkownika
Daga_9
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2011-02-10, 15:26

Post autor: Daga_9 »

Nie martw się. Ja też zamówiłam z allegro niebieski eukaliptus i trzy inne nasionka i pomyślałam, że po prostu się pomylił i wrzucił mi dwa razy taki sam rodzaj, lecz okazało się, że są inne. na razie dopiero moczę nasiona, ale jak będę wiedzieć coś więcej dam znać ;-)
Pozdrawiam
Daga:)
Awatar użytkownika
skash
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 49
Rejestracja: 2010-04-03, 20:35

Post autor: skash »

Dawno mnie tutaj nie było... rety. :-)
Eukaliptusy wykiełkowały, mają się dobrze i mają już ok. 30cm. Jak znajdę czas to wrzucę fotkę jednego z nich.
Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Z przyjemnością zobaczymy, czekamy.
ODPOWIEDZ