Epiphyllum

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
ODPOWIEDZ
Sylwia jach
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-23, 15:25

Epiphyllum

Post autor: Sylwia jach »

Słuchajcie, mam problem, mam w domu roślinkę od ok. 4 lat. Dwa dni temu dowiedziałam się, że to epifilum, nie wiedziałam co z nią robić, więc rosła sobie beztrosko pozbawiona mojej wiedz. Teraz zobaczyłam, że to coś pięknie kwitnie (były zdjęcia w necie). Przesadziłam ją do ziemi - wczoraj - bo rosła jak kaktus w piachu. Tylko nie wiem co dalej? Słyszałam. że latem na dwór, OK, zimą do zimna, OK. ale co dalej? Jak rozmnażać, co robić jeżeli dalej nie kwitnie, czy ciąć, czy uszczykiwać itd. wiecie chyba o co chodzi. Proszę o pomoc - co z nim robić żeby kwitł?
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Jeśli rosło jak kaktus to dobrze :) Epifilum to kaktus epifit, więc zwykła ziemia to troszkę niedobrze, bo może podgniwać jeśli zbyt długo będzie wysychać.
Rozmnażanie poprzez ukorzenianie pojedynczych członów.
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A na kwitnienie trzeba poczekać jeden pełny okres wegetacyjny.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Mam epifilum i co z tego

Post autor: elakrztuk »

Kaktus większości nas kojarzy się z niewielką kulistą rośliną, gęsto pokrytą cierniami. Tymczasem jedna trzecia poznanych gatunków rośnie w tropikalnych lasach w koronach drzew lub wspina się po pniach. W wilgotnym parnym powietrzu otwierają się ich ogromne kwiaty. Są one odmieńcami w świecie sukulentów. Występują w różnych gatunkach. Nie wiem jakie masz, ale one lubią wilgotne powietrze. Ziemia nie powinna być całkowicie wyschnięta. Gdy tworzą się pąki nie wolno zmieniać ich pozycji , ziemia powinna być obficie podlewana lub nawożona. Zawsze trzeba pamiętać że te rośliny są ciepłolubne. Jednym z gatunków to aporokaktus, szlumbergia.
Awatar użytkownika
grzegoez4482
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 62
Rejestracja: 2010-02-08, 19:53

epiphyllum pytanie

Post autor: grzegoez4482 »

Mam pytanie odnośnie epiphyllum, a mianowicie mam tego kaktusa i ma jeden tzw liść i puszcza u góry chodzi mi o to czy może sie on rozkrzewić od korzenia? :arrow: :arrow:
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Może :-D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ