Ekologiczne środki ochrony roślin.

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
PanOgrodnik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2011-04-01, 22:19

Post autor: PanOgrodnik »

Czy ktos słyszał(stoswał) nowy środek timorex gold ? Środek jest na bazie wyciągu ekstraktu z drzewa herbacianego ?
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Post autor: ATA »

Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Post autor: mmmm5 »

Ratunku! Mój piękny wypielęgnowany agrest, który ma już dość spore owoce, pokrył się na czubkach pędów białym nalotem. Jest gorąco i sucho więc chyba to nie grzyby, może mączniak. Zdarzają się też paskudne lepkie pajęczyny. Czym mogę go uratować i nie podtruć owoców? Proszę o pomoc. :shock:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Proszę poczytaj tutaj: choroby agrestu i porzeczek
Kaśśśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-06-25, 08:39

Oprysk z mleka

Post autor: Kaśśśka »

Bardzo proszę o pomoc. Jak to jest z tym opryskiem z mleka?
Mam mnóstwo sprzecznych informacji na jego temat. Jedni piszą, że opryskane rośliny rozwijają się wspaniale, inni, że wcale to nie pomogło, jeszcze inni, że zaszkodziło.
To zależy od tego w jakim stosunku zmieszało się mleko i wodę? Na polskich stronach przeczytałam, że w stosunku 1:5, 1:10, a na angielskich 1:9, 1:10. To jakie powinno być???

Zna ktoś książki, w których byłaby mowa o takim oprysku? Działa on tylko na pomidory, ogórki, paprocie i dynie? a może na coś jeszcze?
S_H_A_D
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2010-05-16, 09:22

Re: Oprysk z mleka

Post autor: S_H_A_D »

Kaśśśka pisze:Bardzo proszę o pomoc. Jak to jest z tym opryskiem z mleka?
Mam mnóstwo sprzecznych informacji na jego temat. Jedni piszą, że opryskane rośliny rozwijają się wspaniale, inni, że wcale to nie pomogło, jeszcze inni, że zaszkodziło.
To zależy od tego w jakim stosunku zmieszało się mleko i wodę? Na polskich stronach przeczytałam, że w stosunku 1:5, 1:10, a na angielskich 1:9, 1:10. To jakie powinno być???

Zna ktoś książki, w których byłaby mowa o takim oprysku? Działa on tylko na pomidory, ogórki, paprocie i dynie? a może na coś jeszcze?
Szkoda mleka, lepiej wypić. U mnie oprysk w ogóle nie zadziałał a próbowałem różnych proporcji i używałem do tego różnego rodzaju mleka.
Kaśśśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-06-25, 08:39

Post autor: Kaśśśka »

Mi tam mleka nie szkoda. Moi rodzice mają dużo krów. :D Ale ten oprysk mnie ciekawi.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie wiem, czy szkoda, czy nie szkoda mleka, jest to jednak dość skuteczny ekologiczny sposób walki z niektórymi chorobami grzybowymi. Wiadomo, że przy środkach ekologicznych nie ma co liczyć na stuprocentowe powodzenie, ale dziś i przy chemii takiej pewności nie ma. ;)
Kaśśśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-06-25, 08:39

Oprysk z mleka

Post autor: Kaśśśka »

A dzisiaj przeczytałam, że lepiej od oprysku z mleka działa serwatka. Mleko może być wręcz szkodliwe. Ale czy ma to działanie profilaktyczne czy wzmacnia tez roślinę???
S_H_A_D
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 85
Rejestracja: 2010-05-16, 09:22

Post autor: S_H_A_D »

Posłuchaj mnie Kaśśśka, jeśli masz pod dostatkiem mleka to zamiast się dopytywać po prostu weź mleko zrób kilka roztworów o różnej proporcji mleko:woda i zacznij pryskać swoje roślinki. Wtedy będziesz wiedzieć czy ci to w ogóle działa, a jeśli działa to na co i roztwór o jakiej proporcji jest u ciebie najskuteczniejszy. Ja dużo czytałem na ten temat, zapisywałem proporcje i różne uwagi co do tego oprysku, aż w końcu kupiłem kilka rodzajów mleka chodziłem po działce i pryskałem po drzewkach owocowych, ozdobnych, warzywach, krzewach i co tam jeszcze na działce było. A że efekt tego był dosłownie zerowy, to dlatego nie polecam tego sposobu i uważam że szkoda mleka.
PanOgrodnik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2011-04-01, 22:19

Post autor: PanOgrodnik »

Czy ktos stosowal biospet active ? Czy ten srodek faktycznie jest skuteczny ?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

PanOgrodnik pisze:Czy ktos stosowal biospet active ? Czy ten srodek faktycznie jest skuteczny ?
Jeszcze nie wiem. Dopiero kupiłam zamierzam zastosować ;-)
Awatar użytkownika
PiotrS
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2011-10-12, 17:53

Post autor: PiotrS »

Ten sposób z mlekiem na ogórki i pomidory czy serwatka brzmi SUPER!!! wielkie dzięki, zastanawiam się jeszcze tylko skąd takie wiejskie mleko w mieście dostać. Bo te z kartoników mają nawet 7 mcy ważności, z pewnością się nie nadadzą :(
A czy jakiś sposób na winogrona z tej półki? Co prawda owoce w tym roku były ładne ale oprysków środkami chemicznymi było sporo.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
PiotrS
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2011-10-12, 17:53

Post autor: PiotrS »

Biosept Active? jeszcze nie używałem na zewnątrz ale na młodziutkie rośliny działa, mam na myśli np gałązki iglaków co się ukorzeniają widać przyspieszenie we wzroście i większe stężenie nie szkodzi ( omyłkowo zrobiłem pierwszy raz stosując ) :)
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zastosowałam na rdzę, na kalinie bodnateńskiej Dawn oraz na mączniaka na astrach krzaczastych i zauważyłam poprawę.
ODPOWIEDZ