Effect 24H

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Effect 24H

Post autor: maniaW »

zielsko.jpg
spróbowałam potraktować badyle Effectem jeszcze raz i zadziałało. Trawa między płytami chodnikowymi zrobiła się żółta, co będzie dalej zobaczymy. Natomiast idealnie podziałał na dokuczliwe zielsko, które się pleni w całym ogrodzie. Ma kłącza jak perz. - nie wiem jak się nazywa, ale to jest to co zaznaczyłam na foto czerwoną obwódką. Liscie i łodygi znikły.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Effect 24H

Post autor: Danka »

To jest podagrycznik. Na niego nawet roundap nie działa. Z początku liście zółkną i giną ale zostają korzenie i na nowo odrastają.
To tak na pocieszenie ;-)
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Effect 24H

Post autor: maniaW »

Zauważyłam, że tam gdzie kosi się regularnie trawę, to zielsko znika i nie odrasta. Widocznie pozbawione liści zdycha razem z całą resztą. Trudno jednak kosić skalny ogródek :mrgreen:
Może regularne pryskanie effectem da rade uporać się z ta rośliną.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Effect 24H

Post autor: Danka »

Podagrycznik trzeba usuwać razem z korzeniami. Wtedy jest szansa na całkowite usunięcie.
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Effect 24H

Post autor: maniaW »

usuwałam ze wszystkim na grządkach i podagrycznik odrastał.

Natomiast zginął na trawnikach regularnie koszonych i nie nękany żadną chemią.

Na wiosnę - jak pisałam - na skalnym ogródku potraktowałam to zielsko effectem i widzę że mu zaszkodził, bo albo nie odrasta albo wyłaża mizerne listki
Awatar użytkownika
Ekspert Target
Ekspert
Posty: 14
Rejestracja: 2018-07-11, 08:01

Re: Effect 24H

Post autor: Ekspert Target »

Effect 24h (Beloukha 680EC) jest nowej generacji herbicydem, przeznaczonym do zwalczania chwastów w ogrodach działkowych i przydomowych oraz do zwalczania mchów na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych. Środek niszczy zielone, nadziemne części roślin. Najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych w warunkach sprzyjających intensywnemu wzrostowi roślin (dla chwastów wysokość nie więcej niż 10 cm, dla odrostów korzeniowych długość nie więcej niż 15 cm). Zabiegi najlepiej wykonywać na suchą roślinność, podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody. Przy odpowiednim zastosowaniu produktu, działanie środka widać już po upływie dwóch dni od aplikacji. Oprócz tak uciążliwych chwastów jak podagrycznik, preparat pozwala na pozbycie się takich gatunków jak chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mniszek pospolity, szarłat szorstki, tasznik pospolity, komosa biała, przetacznik perski, jasnota purpurowa czy jasnota różowa. Ponadto zawarta w preparacie substancja aktywna (kwas nonanowy) jest pochodzenia naturalnego. Effect 24h NIE ZAWIERA GLIFOSATU, który może zalegać w glebie i niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie.
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Effect 24H

Post autor: maniaW »

Po kilku miesiącach, podagrycznika nadal nie ma. Ciekawe, bo ktoś napisał, że na to uparte zielsko nawet roundup nie działał
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Effect 24H

Post autor: Danka »

maniaW pisze:Po kilku miesiącach, podagrycznika nadal nie ma. Ciekawe, bo ktoś napisał, że na to uparte zielsko nawet roundup nie działał
Niestety u mnie roundup się nie sprawdził. Może i się skuszę na ten Effect 24 H ;-)
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Effect 24H

Post autor: maniaW »

To nieznośne zielsko jest wrażliwe na "golenie" liści. Już chyba pisałam, że dopóki trawniki nie były regularnie koszone pleniło się to to jak szalone. Teraz kosimy często i śladu nie ma - tak mi kiedyś podpowiedział staruszek sąsiad.

Ponieważ rabatek się nie kosi popryskałam Effectem, liście znikły i nie widać by zielsko odrastało czyli podobne działanie do koszenia.
Teraz spróbuję wokół krzewów owocowych.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Effect 24H

Post autor: Danka »

Niestety mam spory areal i trudno by było wszędzie usuwać liście.. Nawet oprysków nie wykonam w każdym zakamarku ;-)
Wiesław M
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-04-14, 22:14

Re: Effect 24H

Post autor: Wiesław M »

Szanowni Państwo zakupiłem ten środek faktem jest ze efekt jest prawie natychmiastowy ale .w tym samym miejscu te same chwasty wypuszczają z korzeni nowe odnogi co widać juz po kilku dniach więc efekt jest tylko powierzchowny i prawdopodobnie nie niszczy korzeni ,chciałbym by w tym przypadku zabrał głos redaktor polecający ten środek ,może możliwe jest że robię coś nie tak ,
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Effect 24H

Post autor: rafaloku »

Zgadza się Effect24H nie niszczy korzeni chwastów i kiepsko wypada w przypadku zwalczania chwastów łatwo odbijających z korzenia. Jak na razie pod względem niszczenia chwastów wraz korzeniami, owiany złą sławą Roundup nie ma niestety konkurencji.
Rafał
Malgosia12312
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2020-04-19, 11:39

Re: Effect 24H

Post autor: Malgosia12312 »

Dzien dobry, odnośnie stosowania środka Effect 24, wczoraj zrobilam oprysk. Jak długo muszę czekać na maksymalny efekt? I czy pozniej wyrywacie te "padnięte" chwasty, czy zostawiacie je na rabatach? Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ