Dziury w trawniku - ptaki czy szkodniki?

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Madam
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2016-06-09, 09:30

Dziury w trawniku - ptaki czy szkodniki?

Post autor: Madam »

Witam, dzisiaj w trawie znalazłam MNÓSTWO dziurek/otworów jak na zdjęciach. Rowki wielkości ok 2 cm, głębokość też jakoś tak.
Nie znalazłam, żeby odchodziły z nich korytarzyki w głąb ziemi.
Stąd mam nadzieję, że są to dziury wydziobane przez ptaki poszukujące robaków albo nawet jeża. Mam trochę pędraków, bo mam też chrabąszcze. Walczę z nimi zbierając w trakcie pracy w ziemi, ale może ptaki się nade mną zlitowały i chcą pomóc? :D

Podpowiedzcie proszę, czy mam się martwić?
Załączniki
20170405_081023_1491374687987.jpg
20170405_080750_1491374688374.jpg
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Dziury w trawniku - ptaki czy szkodniki?

Post autor: tadek »

.
Pierwszy raz takie coś widzę!
Madam, nie nawiedziło Twojego ogródka UFO ? :przestraszony:

A tak na poważnie, to myślę że możesz mieć rację, że odwiedził Ciebie jeż.

Jak dziury w trawniku nie przeszkadzają Tobie (mi by nie przeszkadzały :hyhy: ), to nie masz czym się przejmować. Jeże są fajne, sam chciał bym mieć tego stwora w ogródku.
Jak pielęgnować ogród aby nie zagrażać jeżom?

Bardzo duże znaczenie dla ochrony jeży ma nie tylko urządzenie ogrodu, ale i praca w nim. Przede wszystkim dbajmy o nieskażone środowisko. Nie chlorujmy i nie odkażajmy chemikaliami wody. Nie wykładajmy trucizn na szkodniki, ponieważ ślimaki i insekty stanowią pożywienie dla jeża. Po zjedzeniu zatrutego pokarmu ssak również umiera. Walkę ze szkodnikami zostawmy pożytecznym zwierzętom właśnie takim jak jeże.

Uważnie kośmy trawę czy inne zarośla, wypatrując czy nie zranimy jeża. Nigdy zaś nie wypalajmy traw! Giną wtedy nie tylko jeże ale i inne zwierzęta. Niszczy się ich siedliska oraz pokarm którym się żywią.


Wiecej - Jeż w ogrodzie. Jak zwabić jeża do ogrodu? :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Madam
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2016-06-09, 09:30

Re: Dziury w trawniku - ptaki czy szkodniki?

Post autor: Madam »

Po kilku latach walki z kretem i jego kopcami, to takie dziurki w trawie nie przeszkadzają :lol:

Ważniejsze dla mnie, by nie były to ślady kuny, czy innego tego typu gryzonia. Jeż, pomimo, że zapchlony, to może u mnie pomieszkać. W końcu to naturalny wróg kreta a pędraków u mnie sporo, więc nie będę mu nocami przeszkadzać, niech sobie poluje :D

Dzięki wielkie za odpowiedzi i uspokojenie :D
ODPOWIEDZ