Dzikie kaczki i inne ptaki KaRo

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Dzikie kaczki i inne ptaki KaRo

Post autor: KaRo »

Nie wszystkie ptaki w ogrodzie są naszymi sprzymierzeńcami .
Od trzech lat próbuje u mnie zamieszkać dziwna para,
nie wiem czy ciągle ta sama ale zawsze para.
Kaczor jest ekstra!!!!
Nie mogą jednak być moimi ulubieńcami
Walczę strasząc je ...ale są uparte i czynią spustoszenie w moim maciupkim oczku


Obrazek
Awatar użytkownika
Julijan
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-03-16, 23:45

Post autor: Julijan »

U nas na osiedlu mamy mały stawik i podobnych gości :)

Obrazek
Pozdrawiam,
Marek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

KaRo piękne te ptaki, byłyby cudowną naturalną ozdobą ogrodu, szkoda tylko że czynią tyle szkód.
Schweaps
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2009-03-08, 10:04

Post autor: Schweaps »

KaRo te kaczki to są krzyżówki (Anas platyrhynchos) Mile cię zaskoczę ponieważ to może być ta sama para, ponieważ kaczki orientacyjnie lubią powracać w te samo miejsce. Może ona spowodować duże straty ponieważ żywią się roślinami wodnymi, przybrzeżnymi małymi rybkami. Należałem do koła ornitologów wiec mogę co nieco napisać na ten temat 8-)
BeataCz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-07, 12:37

Post autor: BeataCz »

A może zrobić dla nich mały stawik jak jest miejsce? Ja w moim oczku wodnym miałam tylko ropuchy, jedną zieloną żabkę, larwy komarów i wodne żuki małe i ogromne:))a i takie skaczące po wodzie, teraz nie mam ani owadów, ani żab ani oczka wodnego:((ale to tylko tymczasowe:))
W naszym 'jeziorku' osiedlowym również są kaczuszki i pełno mew. Jak poszłam karmić kaczki z synem, to niestety, ale wszystko zjadły mewy, inne stworzenia nie zostały dopuszczone:))
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

To dałaś mi do myślenia,mój mąż chce mieć choć małe oczko. Mieszkamy blisko żwirowni a tam łabędzi i kaczek co nie miara, wieczorem słyszę jak lecą i kwa,kwa,kwa. Żabki mieć fajnie ale kaczki nie koniecznie, no chyba, że"grzeczne". :-/
pozdrawiam Elżbieta
ODPOWIEDZ