dzika trawa

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
9dolly11
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-11-04, 23:31

dzika trawa

Post autor: 9dolly11 »

Witam wszystkich na forum, jestem tu nowa. Poszukuję pilnie porady! Otóż natknęłam się na swoim trawniku na "dziką trawę", nie wiem jak ją inaczej nazwać, jest szersza, rośnie w ścisłych kępach płożąc się po ziemi. Ktoś zna nazwę tego czegoś? Dopóki jej nie znajdę, nie będę mogła się zapytać wujka Googla o poradę jak się tego pozbyć, pomóżcie proszę!
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Re: dzika trawa

Post autor: ATA »

Wstaw zdjęcie. Bez tego można tylko zgadywać.Wykop i zobacz korzenie,może to perz.
Renata
użytkownik usunięty

Re: dzika trawa

Post autor: użytkownik usunięty »

Poza perzem pospolicie występuje palusznik lub chwastnica jednostronna. Gdybyś pokazała zdjęcie to będziemy mogli podpowiedzieć co to jest i jak z tym walczyć.
użytkownik usunięty

Re: dzika trawa

Post autor: użytkownik usunięty »

Nazwy nie znam ale na pewno mogę już powiedzieć, że jest tylko jeden sposób na pozbycie się tej trawy - wyplewienie. Chwastów jednoliściennych nie da się w inny sposób pozbyć z trawnika.
9dolly11
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-11-04, 23:31

Re: dzika trawa

Post autor: 9dolly11 »

Dzięki za odpowiedzi. Jak uda mi się wrócić do domu przed zmrokiem to wrzucę zdjęcie. Wyplewiać chyba strasznie ciężko bo ogród spoory, a ta dzikuska na dużo sobie pozwala...
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: dzika trawa

Post autor: Danka »

fazerka1 pisze:Znalazłaś odpowiedz? Kupiłam działkę, wszystko zarośnięte-wygląda na dziką trawę. Nie mam aparatu by wstawić zdjęcie.
Wszystkie trawy nieozdobne można nazwać dzikimi więc zdjęcie na pewno ułatwiło by sprawę. Ale może zrobisz zdjęcie komórką ;-)
misiek937
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-09, 18:40

Re: dzika trawa

Post autor: misiek937 »

U mnie na działce też bujnie wyrasta "dzika trawa" w kępach, ja już się poddałem i pokochałem ją ;)
ODPOWIEDZ