Dzień dobry, drodzy Forumowicze :)

Jeżeli właśnie dołączasz do naszego forum i nie wiesz gdzie napisać pierwszy post, zrób to tutaj! Chętnie się z Tobą przywitamy :-)
ODPOWIEDZ
storczykowo
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Dzień dobry, drodzy Forumowicze :)

Post autor: storczykowo » 2019-05-01, 12:18

Zaczynam swoją aktywność na forum. Nazwa mojego profilu wskazuje na zainteresowanie storczykami i głównie z tego powodu założyłam konto. Właściwie myślałam o korzystaniu przede wszystkim z działu o storczykach, ale nie wykluczam też udziału w dyskusjach (albo po prostu czytania) na inne tematy. Cenię sobie rośliny nie tylko ze względu na ich walory estetyczne czy poczucie satysfakcji, kiedy uprawa przebiega pomyślnie, ale też z powodu ich korzystnego wpływu na człowieka (np. produkcja tlenu...) :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Wam powodzenia w uprawie! :) Oby nasza wymiana wiedzy i doświadczeń przynosiła dobre efekty. Owocnej współpracy! :)

Agnieszka

Awatar użytkownika
CityMatic
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Re: Dzień dobry, drodzy Forumowicze :)

Post autor: CityMatic » 2019-05-01, 21:12

Witam serdecznie :-)
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2019-05-02, 06:24

Witam Cię Agnieszko :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: alokazja7 » 2019-05-02, 14:19

:) Witam Cie serdecznie Agnieszko :)

Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Bettiw » 2019-05-02, 23:43

Cześć
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty

Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Danka » 2019-05-04, 22:39

Witam!
Mi nie udaje się uprawa storczyków :->

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2019-05-05, 22:33

Witaj Agnieszko ! :) Cieszę się , że jesteś na forum ,bo zakładam też , że Twoja storczykowa pasja idzie w parze z doświadczeniem i wiedzą i trochę się nią z nami podzielisz :hyhy: . Teoria jest ważna , ale cenię sobie bardzo praktykę i doświadczenie i jeśli chodzi o storczyki chętnie się podszkolę ,zwłaszcza na temat dendrobium .
Pozdrawiam
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.

storczykowo
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Post autor: storczykowo » 2019-05-07, 19:08

@Danka - Pani Danusiu, a ze storczykami to jakiś konkretny problem czy po prostu Wam jakoś ogólnie nie po drodze? :)

@Sylwia,Gosia - od razu powiem, że mam tylko popularne Phalenopsis i nigdy nie próbowałam z Dendrobium (ani żadnym innym). Może się to zmieni i przygarnę jakiegoś, ale póki co to u mnie doświadczenie w tym względzie żadne i nawet nie wiem, czy mocno się różni w uprawie od Phalenopsis. Tak że na razie specjalnie nie pomogę obserwacjami z własnego "podwórka" :) Może jak już rzeczywiście sprawię sobie jakiś inny gatunek, to podzielę się tym, jak mi idzie :) Jeśli chodzi o Phalenopsis, to też nie uznałabym się za eksperta. Lubię się zajmować kilkoma moimi egzemplarzami, co nieco już wiem, ale moja storczykowa historia nie jest jakaś bardzo długa. W każdym razie w tym gatunku lepiej się orientuję i jeśli będę mogła jakoś komuś pomóc, to w miarę możliwości postaram się to robić. Chciałabym też czerpać z wiedzy i doświadczenia innych fanów storczyków :)

Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Danka » 2019-05-07, 21:31

Agnieszko, próbowałam kilka razy i zawsze po jakimś czasie padały. Więc przestałam zawracać sobie głowę ;-)

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2019-05-14, 15:53

Agnieszko , pożyjemy -zobaczymy :-D .Nie zapomnij założyć swojego wątku i pokazywać nam Twoje kwitnące storczyki -pozdrawiam serdecznie :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.

ODPOWIEDZ