"działka"🥺

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
SylwiaLDZ
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2022-06-06, 16:20

"działka"🥺

Post autor: SylwiaLDZ »

Ogrodniczką nie jestem 🥺🥺 raczej bardzooo wolno raczkującym dzieciakiem. Może wspomożecie mnie swą wiedzą i pomysłami😁 Na to co moge zrobić, aby moja działka była zielona ☺️
Aktualnie jest po pierwszym skoszeniu, ale i po rocznym nieużytkowaniu 🥺🥺 wygląda źle 🥺🥺 Czy wystarczy ją porządnie wygrabic i podlać🤔?
Załączniki
IMG_20220606_144619.jpg
IMG_20220606_153425.jpg
IMG_20220606_162727.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: "działka"🥺

Post autor: Danka »

Witam Cię w twoim wątku. Niestety na uprawie trawnika się nie znam. Mój trawnik rośnie jak chce. Jest tylko koszony. Ale rozumiem, że chcesz mieć piękny :hyhy:
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: "działka"🥺

Post autor: ANDU »

WITAJ
Też się nie znam ,mój też rośnie jak chce ,tylko jest koszony.
Musisz coś więcej napisać , zacienienie,słońce, gleba jej przepuszczalność, może gliniasta, albo piaszczysta?
Może to trzeba przekopać i od nowa posiać, może wystarczy wertykulatorem ją wygrabić (grabiami wiele się nie da zrobić). Dużo jest siana ,wygląda to tak, że była rzadko koszona.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: "działka"🥺

Post autor: Elzbieta M »

Ja bym po pierwsze porządnie wygrabiła, bo tu niewiele widać, co pod tą zeschniętą trawą jest. Czy goła ziemia, a kępki trawy rzadziutko porastają glebę? Czy dużo innych chwastów?
Czoopek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2022-05-29, 12:57

Re: "działka"🥺

Post autor: Czoopek »

Hej hej. Tak na moje oko trzeba by zaczac od porządnego wygrabienia/wyczesania tego zaschniętego i zalegającego filcu z suchej trawy. Ręcznie strasznie ciężka praca i niekoniecznie przynosząca rezultaty. Najlepiej maszynowo. Po wykonanym zabiegu może się okazać, ze „zdrowej” trawy niewiele w ogóle zostanie. Będą pojedyncze kępki. A wtedy to już raczej decyzja, czy przekopać wszystko, wyrównać i zaczac od nowa, czy zrobić dosiewki 🤔. Nie chce podcinać skrzydeł ale raczej samym koszeniem i podlewaniem ciężko będzie to wyciągnąć z aktualnego stanu.
Mój zakamarek:
Ładowanie: 20%
ODPOWIEDZ