Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Ela SZ »

Wielkie wrażenie zrobiły na mnie zmiany jakie poczyniłaś, tyle miejsca i taki porządek. Pozdrawiam i zapisuję Twój wątek abyś mi nie umknęła. :->
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

Lilu, początek masz już za sobą. Dróżki wytyczone, modrzew przycięty, to pozostaje czekać na cieplejsze dni... i dopiero wtedy zobaczymy zmiany :shock:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Porobiłam takie różne esy floresy, bo po przyjrzeniu się wydaje się optycznie działka dużo większa.
Pokażę jeszcze kilka fotek. To są początki skalniaka, na razie tylko tyle kamienia, bo tyle miałam nazbieranego na działce, jutro chłopaki przywiozą mi jeszcze kamień ze starej działki.
Załączniki
100_6025.JPG
100_6026.JPG
skalniak
skalniak
Cebulica, coś zaczyna kwitnąć.
Cebulica, coś zaczyna kwitnąć.
Niedługo zakwitnie sasanka.
Niedługo zakwitnie sasanka.
Rabatki wokół drzew-czereśnie.
Rabatki wokół drzew-czereśnie.
100_6030.JPG
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu super :roll: :), a ta sasanka już nadaje się do podziału, takiej samej wielkości miałam i zrobiłam 6 sztuk :) Tyko jak przekwitnie, gdzieś około czerwca można podzielić, chodzi o to żeby jak najwcześniej, bo wtedy ładnie się przyjmie
i na drugi rok zakwitną. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: MMARTA1982 »

Jak zrobi się ciepło wszystko ruszy i zrobi się kolorowo.
Kasica
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2010-03-14, 19:15

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Kasica »

Normalnie szok! :shock:... jak wyglądała działka na początku a jak teraz... kawał dobrej roboty :padam:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Dziękuję wszystkim miłym gościom za doping :padam:, aż chce się robić pomimo bolących kości :lol:. Już pierwsze nasadzenia poczynione, na razie sadzę z tego co mam, a później będę coś tam dokładać. No niestety po zeszłorocznych deszczach jest trochę strat, rośliny zgniły np. trytomy :-(... to już zauważyłam, ale pewnie na tym się nie skończy. Dzisiaj była przerwa w pracach na działce, a jutro dalej do dzieła, no i za warzywnik i zielnik trzeba się zabrać. ;-) :-)

A teraz poodpowiadam troszkę. :-D
majka pisze:. Co nowego nasadziłaś obok kompostownika. :padam:
Koło kompostownika posadziłam: aster angielski wysoki, chryzantemy, żeby go troszkę przysłonić, narcyzy, łubinnik górski, jeszcze coś tam ale skleroza, w każdym bądź razie staram się zawsze tak sadzić, aby coś tam zawsze kwitło przez cały sezon.

-- Ostatnio dodano 11 kwie 2012, o 21:21 --
Merghen pisze:. Napisz może czego szukasz do nowego ogrody, jeśli będę miała chętnie się podzielę :)
Małgosiu dziękuję :-), na razie sadzę swoje rośliny ze starej działki i nie wiem co będzie potrzebne, ale nie omieszkam pamiętać.

Małgosiu ja ten kawałek trawy zlikwiduję, bo to jest pozostałość po starych właścicielach, a ja troszkę inaczej wytyczyłam. A sasanki jak radzisz zaraz po przekwitnięciu podzielę.

-- Ostatnio dodano 11 kwie 2012, o 21:42 --
Ela SZ pisze:Pozdrawiam i zapisuję Twój wątek abyś mi nie umknęła. :->
Elu również pozdrawiam i dziękuję. Ja też będę częstym gościem w Twoim ogrodzie. :-)

Danuś, Marto ponoć ma być ciepełko i deszczyku też troszkę :hurra: to te moje posadzone roślinki ruszą w górę. Kasiu dzięki. :-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Piękny skalniak i duży ogród do obsadzenia. Też mogę ci podesłać kilka Marcinków lub innych szybko rosnących bylin.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mamina »

Lilu, troszkę mnie nie było, a Ty tyle roboty odwaliłaś :-D i nie dziwię się, że plecki bolą. Esy floresy z kamieni super. U mnie też trytomy zmarzły albo zgniły. :-( Dzisiaj pada i jest w miarę ciepło, to powinny roślinki ładnie ruszyć z kopyta. :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

wasilewska101 pisze:Też mogę ci podesłać kilka Marcinków lub innych szybko rosnących bylin ..
Janinko przy okazji chętnie skorzystam :-D

Jolu nas przez parę dni taka pogoda, że można było troszkę popracować.

Jak już pisałam pierwsze nasadzenia zrobione. Sadziłam kierując się zasadą wysokie do tyłu małe do przodu. Nie mam aż takiej wyobraźni :(, aby w głowie zobaczyć jak to będzie wyglądało, jakieś tam ogólne zarysy mam, ale aż tak dokładnie :niepewny: . Zobaczę latem jak wyjdzie, a jak nie będzie pasować to będzie przesadzanie ;) .
Załączniki
bylinowa
bylinowa
bylinowa
bylinowa
trawiasta
trawiasta
Taki mam widok  kiedy odpoczywam.
Taki mam widok kiedy odpoczywam.
Modrzew się zieleni.
Modrzew się zieleni.
Wierzba puszcza liście, będzie więcej cienia.
Wierzba puszcza liście, będzie więcej cienia.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Merghen »

Lilu, działeczka nabiera naprawdę fajnego kształtu. I jesteś chyba tytanem, dziewczyno, tyle pracy wykonane. Ta ścieżka z kamieni bardzo pomysłowa i już pięknie się komponuje. :padam: Kamienie kupowałaś czy z odzysku? Jakoś tego szczegółu nie pamiętam. :zawstydzony:

A z tym przesadzaniem to ja też tak mam, przez sezon jest poprawnie, a na wiosnę okazuje się, że jednak trzeba przesadzić bo... nowy pomysł mi strzelił do głowy. :P
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Małgosiu dziękuję :-D, akurat praca na działce to dla mnie bardzo, a bardzo duża przyjemność, gdybym mogła to bym na niej siedziała od rana do wieczora. To jest mój gabinet psychoterapeutyczny :-P, lek na wszelkie dolegliwości. A ta dróżka z kamienia to przez przypadek tak wyszła, planowałam prosto, ale tak mi się kończyło obrzeże, a ponadto wszędzie esy floresy to dróżka kamienna też.
Każdy kamiuszek wykopany podczas orania jest zbierany, ponadto zabrałam ze starej działki, a ponadto na zakładowym polu w zeszłym roku chodziła maszyna do czyszczenia pola z kamienia i brudów, część oni zabrali ale jeszcze sporo zostało i syn mi zwozi. A ponadto jak idę na działkę żaden kamyczek nie ujdzie mojej uwadze :hyhy:
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Ela SZ »

Cóż to dużo mówić. Niesamowite zmiany i jak wszystko szybko powstało. :-) Bardzo mi się podoba. :-)
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Ładnie wyglądają kamienne dróżki, mam zamiar zrobić taką kamienną dróżkę wokół nowego skalniaka, tylko kamieni muszę znowu nazbierać. Mój modrzew jeszcze chyba śpi bo nie widzę zielonych pączków.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu ogrom pracy wykonany wcale się nie dziwię, że wszystko boli ja tylko troszeczkę popieliłam wczoraj i już miałam dosyć no i jeszcze parę innych przesadzeń ale to były drobnostki w porównaniu z Twoją wykonaną pracą. ;-)
Tylko czekać jak się zazieleni po deszczach no i ciągle czekam na ciepełko a tu zapowiadają u nas w przyszłym tygodniu śnieg znów. :kwasny:
pozdrawiam Małgorzata
ODPOWIEDZ