Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Jolu, zdaje mi się, że to winogron, będziesz mogła nawet coś nie coś przekąsić po pracy w ogrodzie. Mam maliny całoroczne, jak byś chciała to ci mogę przesłać kilka sadzonek...
U mnie nie chcą rosnąć winogrona ale nie daję za wygrane, na wiosnę sadzę za szklarnią na budynku gospodarczym. Może tu nie zmarznie.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Lilu! roboty ogrom :shock: ale potem jakie będą tego efekty. Nie jeden raz będziesz wspominać, siedząc na ławeczce wśród pięknych roślin, jakie były tego początki.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: harwi »

Siemka, w końcu dotarłam do Twojej nowej działeczki. Gratulacje teraz od nowa możesz zacząć swoją ogrodową przygodę co ma też i dobre strony. Pomimo ogromu pracy jaki cię czeka, jesteś bogatsza o dotychczasowe zmagania, więc możesz podejmować te same sprawdzone rozwiązania ale i wprowadzić nowe pomysły :rotfl: Będę Ci kibicować. :hyhy:
Lorrie
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-05, 07:56

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Lorrie »

Lila, śliczna działeczka - masz mnóstwo możliwości wykazania się swoimi pomysłami - pełne pole do popisu. Czekamy na wiosenne zdjęcia :)
Zapraszam do mojego ogrodu: Tak powstaje mój słoneczny ogród
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: klamber »

Lilu co jest z Tobą, ja nie mam czasu lecz coś tam napiszę, ale bez przesady, nie wygłupiaj się.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Robercie już będę grzeczna i się poprawię :-P Coś mi komp się muli, chodzi jak żółw i troszkę mówiąc szczerze mnie wkurza :zly:

Przywołana do porządku ogłaszam, że u mnie sezon 2012 rozpoczęty. :-P
Miniony weekend był tak ładny, że można było popracować na działce. Prace porządkowe rozpoczęte, kompostownik zrobiony, drzewko obcięte. Patrząc na Wasze ogrody, które są tak pięknie uporządkowane, to moja działka wygląda koszmarnie i jestem przerażona... Ile jeszcze roboty przede mną :shock:, kiedy ja to wszystko zrobię ;) :?: Ale pierwsze jaskółki wiosny już widać na mojej działce, zakwitły przebiśniegi :hurra:
A to efekt mojej wczorajszej pracy.

-- Ostatnio dodano 18 mar 2012, o 18:24 --

Dziękuje wszystkim odwiedzającym mój bajzelek ;-), dziękuję za słowa otuchy, to może dam radę z uporządkowaniem tego bałaganu. Życzę dużo ciepełka i sił do pracy w ogrodach na nadchodzący tydzień.
Załączniki
Miejsce z kompostownikiem.
Miejsce z kompostownikiem.
Miejsce od którego rozpoczęłam porządkowanie.
Miejsce od którego rozpoczęłam porządkowanie.
1przebiśniegi2012.jpg
Pierwsze wiosenne kwiatuszki.
Pierwsze wiosenne kwiatuszki.
Tu mnie jeszcze czeka praca z sekatorem, muszę jakoś ten modrzew obciąć tylko jak?
Tu mnie jeszcze czeka praca z sekatorem, muszę jakoś ten modrzew obciąć tylko jak?
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Masz już sporo miejsca przygotowanego do sadzenia i siania, ja jeszcze nie mogę wejść. Modrzew możesz ciąć nawet 20 cm od pnia, zależy jak chcesz go poprowadzić.
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: stasio13 »

Witaj :mrgreen:
Widzę, że większość prac już zrobiona :-D Hektary przekopane, zostaje tylko przyjemność sadzenia :mrgreen:
użytkownik usunięty

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: użytkownik usunięty »

Widzę, że ranniki zimowe się pojawiły :-D Wiosna już na całego. A czy kompostownik nie będzie za bardzo na słońce wystawiony?
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Janinko cały czas myślę jak go uciąć, ale pewnie wygra wersja, aby zrobić z niego jakoś kolumnę. Jutro może się do tego zabiorę.

Stasiu jeszcze sporo do zrobienia, nie pokazałam (bo tam największy bałagan :rotfl: ), ale jeszcze kawałek do skopania jest. A sadzenie to już tylko przyjemność, a będzie co sadzić.

Piotrze jest on trochę wystawiony na słońce, ale zamierzam na tymczasowo obsadzić jakimiś wysokimi roślinkami.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Lol@ »

Lilia0405, nie wiesz jak uciąć Modrzewia, a mnie się na przykład podobają żywopłoty modrzewiowe ;), jak wygra wersja kolumnowa to będzie super! Takie małe kwitnące Śnieżyczki cieszą bardziej na takim jeszcze "pustkowiu";). Kawał roboty już wykonałaś :). To się liczy.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: klamber »

WOW, no proszę jaki porządek. Muszę pochwalić, miejsca do sadzenia b. dużo, ciekawy jestem co tam będziesz wyczyniać dalej na tej ziemi. :mrgreen: Ja też sobie poszalałem przez dwa dni.
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Ela SZ »

Lilu budujesz swoje królestwo od nowa... już Ci zazdroszczę... to będzie uczta dla oczu i balsam... na wszelkie zło... :-)
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mamina »

Widzę Lilu, że i u Ciebie sezon rozpoczęty :-D.Teraz widać jaką przestrzeń masz do zagospodarowania i obrobienia ;-) Ja przeniosłam kompostowniki w nowe miejsce, też nasłonecznione do czasu zanim podrosną drzewka. Masz już pomysł czym go obsadzisz?
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Proponuję Wilec zwany powojem, gęsto posiać to szybko obrośnie i zasłoni ścianki. Ale on jest jednoroczny, chociaż jak spadną nasionka to na drugi rok sam wschodzi.
ODPOWIEDZ