Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Też mam już kilkanaście kolorów , w tym roku dokupiłam z falbankami .. U mnie wiosna , śnieg spłynął aby tylko roślinki nie ruszyły się do rośnięcia ..
Też czekam do Nowego Roku bo po nim to już blisko do wiosny ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Witam :-)
jola fol pisze:Takie kolorowe piękności, bardzo lubię liliowce :-)


Jolu liliowce to moje ulubione kwiaty , tworzą one po rozrośnięciu duże kępy, kwitnące są śliczne, a po przekwitnięciu i liście też są ozdobą a co najważniejsze mało wymagające :lol:
wailewska102 pisze:Też czekam do Nowego Roku bo po nim to już blisko do wiosny ..
Janinko aby do wiosny :lol:

Dzisiaj byłam na działce po śniegu ani śladu, szaro buro i ponuro :-(

Obrazek

Obrazek

Gdybym miała wybierać to już wolałabym takie widoki, przynajmniej chodząc po działce nie ślizgam się po powierzchniowym błotku tylko po śniegu i upadek byłby mniej przykry :lol:

Obrazek

Obrazek


A najbardziej lubie już już mi się tęskni za takimi widokami ;-)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Elzbieta M »

Lilu , czy okrywasz jakoś liliowce przed zimą? Ja tego nie zrobiłam i teraz się boję , czy nie przemarzną , tym bardziej , ze nie ma okrywy śnieżnej
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Elu ja jakiś tam typowych zabiegów okrywania liliowców nie stosuje, nie obcinam starych liści i ewentualnie trochę je osypuje liśćmi.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Bettiw »

Liliowce są piękne prawdziwie słoneczne kwiaty, od razu przypominają lato, chociaż kwiatki szybko przekwitają, to nadrabiają ilością i kolorami. Chyba zmniejszę trawnik na działce, przeglądanie ogródków zawsze rodzi nowe pomysły i już chciałabym mieć tyle barw u siebie, a mam tylko żółte liliowce najbardziej popularne.

-- Ostatnio dodano 30 gru 2012, o 15:52 --

Moim sposobem w czasie zimowych miesięcy jest przeglądanie "Działkowca" i innych kwietników, wyobraźnia mi wtedy szaleje i mogę od nowa planować, pewnie wszyscy to robimy, a jutro trzeba wybrać się na ogródek przeprowadzić kontrolę co zrobiły nornice i krety
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Elzbieta M »

lilia0405 pisze:Elu ja jakiś tam typowych zabiegów okrywania liliowców nie stosuje, nie obcinam starych liści i ewentualnie trochę je osypuje liśćmi.
Dzięki Lilu , trochę mnie uspokoiłaś - bo ja też liści nie obcięłam , oczywiście nie wygląda to pięknie , bo liście nie są zielone , ale ważniejsza jest w tym wypadku ochrona niż estetyka.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Elzbieta M pisze: Dzięki Lilu , trochę mnie uspokoiłaś - bo ja też liści nie obcięłam , oczywiście nie wygląda to pięknie , bo liście nie są zielone , ale ważniejsza jest w tym wypadku ochrona niż estetyka.

Elu jak widać na załączonych fotkach wyżej ja z reguły zostawiam wszystkim kwiatom suche badyle, jak do tej pory sprawdza to się u mnie , a ponadto wiosną robiąc porządki jak widzę suchy badyl to wiem , że tu ma coś rosnąc, bo niestety nie pamiętam dokładnie gdzie co mam. A do oznaczania tabliczkami jeszcze nie dojrzałam :lol: nie jestem taką perfekcjonalistką dla mnie działka to przyjemność i radość a nie ogród botaniczny.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mamina »

Lilu , jak czytam i widzę to mamy wiele wspólnego ;-) Ja też zostawiam badylki i nie robię tabliczek a po każdej zimie znika mi zawsze kilka roślinek ;-) .Nie z powodu mrozu ,tylko po mich wiosennych porządkach :-( . Powyrywam nawet to co wyrośnie z zeszłorocznych samosiejek .
Wiosenne ;-) widoczki z działki całkiem normalne ,jak u większości nas .
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Bettiw pisze:a jutro trzeba wybrać się na ogródek przeprowadzić kontrolę co zrobiły nornice i krety
Moją na razie omijają ale kilka petard z sylwestra sobie zostawiłam :lol:

Po wczorajszym spacerze na działce zauważyłam, że niektórym cebulowym troszkę spieszno, ciekawe czy im to wyjdzie na dobre :roll: .

Obrazek
Obrazek
przebiśniegi

Obrazek
krokusy

Obrazek
tulipany
Miłego wieczoru :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Elzbieta M »

Toż to dopiero początek stycznia , a tulipany pchają się ku górze :-o .Moje zaschłe badylki chryzantem tez straszą , ale postanowiłam ściąć wiosną . A tej jesieni , sadząc tulipany i lilie , powtykałam przy nich znaczniki - bo ciasno na rabacie i też mogłabym coś motyczką pokroić :-x
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

U mnie w zacisznych miejscach irysy z ziemi się pokazują :orany:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Lol@ »

A czy Twoje cebulowe nie są za płytko posadzone? Bardzo się o nie martwię...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Frania »

Ale mi się podoba ten Twój pagórek - skalniak.Przykryty śniegiem też ładnie wygląda.
Środek zimy a roślinki budzą się do życia.Oby tylko przed nadejściem mrozów śnieg otulił wychodzące roślinki.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Lol@ pisze:A czy Twoje cebulowe nie są za płytko posadzone? Bardzo się o nie martwię...
Kasiu ja z reguły cebule sadzę na głębokość trzech długości cebuli, teraz już mniej się martwię bo śnieżek spadł. :lol:

Tak dzisiaj wyglądała działka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

A u mnie jeszcze szaro i ponuro :-/
ODPOWIEDZ