Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Lilu ale czeka Cię radość tworzenia ogrodu od nowa. Bardzo dużo pracy ale jaka satysfakcja.
Sama przez to dzielnie przeszłam.
Dokumentuj aparatem wszystkie postępy w przeobrażaniu ogrodu i pokazuj, a my będziemy cieszyć się i podziwiać razem z Tobą.
Pozdrawiam i byle do wiosny.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Lilu ogrom pracy przed Tobą, ale znając już troszkę :-D Twoje podejście do roślinek, szybko Twoja działeczka zamieni się w zieloną oazę :lol: :lol:
Z nadejściem wiosny będziemy Ci kibicować w Twoich nowych przedsięwzięciach {czeka Cię sporo pracy, ale efekt murowany} :-P :-P - pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dziękuję :-D :-D :-D Wszystkim za wsparcie, Wasze miłe słowa dodają mi sił i energii, dzięki :-D

Myślałam, że to jakoś łatwiej będzie, a tu jak po grudzie :evil:. Na początek pogoda nie sprzyjała, sucho jak pieprz, że szpadel prędzej bym połamała niż przekopała ten kawałek.

We wrześniu a jakże próbowałam kopać, bo ciepełko było i energia też. A tu klops, udało się tylko tyle, bo pewnie bym prędzej ducha wyzionęła, niż przekopała to co sobie zaplanowałam.

Obrazek

Wrzesień 2011 :hyhy: nawet nie czym się chwalić ;) .

Robotą tak konkretnie to ruszyłam pod koniec października. Działka nawożona, zaorana i cokolwiek mogłam na niej robić. Nawet troszkę roślin posadziłam, w listopadzie też troszkę truskawek i malin.

Obrazek

Nawet miałam pomoc, tutaj przed oraniem jeszcze młodszy syn karczuje orzecha

Obrazek

Tutaj drugi syn przekopuje kawałek, bo niestety nie wszędzie dało się ciągnikiem wjechać. Chłopaki z tego niezbyt byli zadowoleni :rotfl:

Tutaj po kilku dniach nadal mi pomagają, na odpoczynki, ale pomagają :hyhy:

Obrazek
Obrazek

Wracamy do konkretów ;)

Obrazek

Pierwsza dróżka na działce.

Obrazek

Pierwsze nasadzenia przed domkiem od strony wschodniej: funkie, ciemierniki, tawułki...

Obrazek

Po drugiej stronie drużki rabata z bylinami i cebulowymi.

Obrazek

Pole zostawione w skibie na warzywnik.

Obrazek

Modrzew wiosną do fryzjera pójdzie, ale jak to jeszcze nie wiem :(. W głębi ta usypana górka to w przyszłości skalniak, oczywiście chłopaki mi go usypały. Gdzieś niedaleko skalniaka rabata z trawami, a na resztę to nie mam jeszcze pomysłu :( . I muszę coś płożącego posadzić pod tym modrzewiem bo widzę, że to ulubione miejsce do poleżenia mojej Bostonki :hyhy: .

Obrazek

Na tym kawałku najmniej zrobione, a po polsku największy p........k :rotfl: :rotfl: :rotfl: powolutku przekopujemy, no niestety ten tydzień mam w plecy, choróbsko legło mnie do wyra :evil:

Obrazek

Ładna pogoda to z Bostonką gdzie :?: na działeczkę choćby posiedzieć.

Obrazek

Ja nie tylko odpoczywam, ale też pracuję (jeszcze przed zachorowaniem) :hyhy:. Jak widać na załączonym obrazku, z nieodłącznym towarzyszem, moją sunią Bostonką, szykowałam kawałek na maliny i truskawki.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Jeju, Liluś już sobie wyobrażam, jak będzie ładnie u Ciebie, mimo że pokazujesz dopiero początki. Pracy przed Tobą cała masa ale za to frajdę będziesz mieć przy tym nieocenioną :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Masz szczęście, że dało się traktorkiem choć część przeorać, bo masz sporo mniej pracy. Ja swoją działkę całą przekopywałem ręcznie, a wyglądała podobnie do twojej, po prostu łąka, trawnik. Czekamy więc do wiosny na dalszą metamorfozę działeczki :-D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dorotko, Piotrku fajnie, że wpadliście :-D
piotrek_ns pisze:Masz szczęście, że dało się traktorkiem choć część przeorać, bo masz sporo mniej pracy.
Pracy to fakt mniej, ale i słuchania "długo jeszcze, długo jeszcze, ale ciężko ect....". Także moim uszom zaoszczędzono troszkę marudzenia :hyhy: :hyhy: :hyhy:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No to ja widzę, że praca przebiegała na całego. Działeczka nie do poznania, a teraz to czyste płótno do namalowania ogrodu. Dobrze, że dało się przeorać. Myśmy swoją działkę całą kopali ręcznie, to bardzo ciężka praca, którą w zasadzie wykonywał Tadziu. Ale on to silny mężczyzna, dlatego Cię Lilu podziwiam za Twój zapał i siły. Dobrze, że chłopcy chociaż trochę pomogli, bo wiosna będzie Ci łatwiej już działać dalej. :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu już bardzo mi się podoba, a to dopiero początki :shock: Sporo pracy wykonanej, tylko podziwiać, wiem ile pracy to kosztuje, sama dokopałam kawałeczek ziemi, żeby dosadzić borówkę i przez dwa dni bardzo bolały mnie stopy i dłonie od łopaty.
A krzewuszki to Ci ukorzenię na drugi rok na pewno, szybko rosną i są bezproblemowe.
Życzę dużo zdrówka, bo niedługo święta i my kobietki szczególnie jesteśmy w tym czasie zapracowane ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Lilu, jestem w szoku, jak dużo zrobiłaś w tak krótkim czasie. Wiem, co to znaczy pracować łopatą, bo również to należy do moich "przyjemności". Całość maluje się ciekawie, a dróżkę zrobiłaś super!
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Lilu... wiem, wiem... nam ciągle mało, jednak na moje oko z pomocą i bez ;) bardzo dużo zrobiłaś. Działka zaorana, nawożona... są już pierwsze nasadzenia no i dróżka. Ta dróżka spodobała mi się wyjątkowo... lubię takie esy floresy. Życzę zdrówka. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Widzę, że masz już kilka drzewek, które dają trochę cienia, ławka i domek, w którym możesz się schować gdy pada, reszta pomalutku będzie przyjmowała kwiaty i nawet się nie obejrzysz gdy będzie za mało miejsca do sadzenia... Z warzyw też zrezygnowałam, nie całkiem, ale wysiewam tylko po jednym opakowaniu. Zawsze to lepiej mieć swoje niż wszystko kupować i jakoś swoje mają lepszy smak. I tak wystarcza na naszą rodzinę.
Nabieraj siły przez zimę aby na wiosnę zabrać się za upiększanie ogrodu. Synowie trochę pomogą, chociaż młodzież nie bardzo lubi pracować w ogrodzie, chyba to przychodzi z wiekiem.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W głębi ta usypana górka to w przyszłości skalniak
Górka pod skalniak już spora ale możesz ją wykorzystać do pozbycia się wszelkiego zbędnego gruzu, jeśli taki masz na działce. Usypany pod skalniakiem na pewno nie zaszkodzi, a pomoże rozluźnić strukturę. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Piotrek ma rację - taki drenaż pomoże roślinkom skalnym.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Lilu, sporo pracy wykonaliście. Może pod modrzew posadzisz barwinka. Jest wytrzymały i powinien, także przetrzymać twoją sunię. Myślę, że ładnie kolorystycznie będzie pasował do przebarwiającego się modrzewia. A później zostanie zielona plama.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Post autor: mamina »

Oj Lilu ja znowu spóźniona :-(. Kawał roboty już zrobiony. Mnie najbardziej podoba się fotka, jak siedzisz i odpoczywasz na ławeczce :-D i ciekawa już jestem wyglądu tego miejsca za rok, dwa, ławeczka utonie w kwiatach.
Pozdrawiam Jola
ODPOWIEDZ