Działka Elizy po harówce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Krysia »

Czytam Elizka, że masz kłopoty z pracą syna. Życzę Ci by mu się powiodło. Ja też przeżywałam podobnie. Ale skończyło się dobrze.
Róża przepiękna i inne kwiatuszki też pięknie rosną. Pozdrawiam Cię serdecznie. :-)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dziękuję Wam kochane dziewczynki za wsparcie. Póki co złapał coś na umowę o dzieło i marne grosze zarobi na sierpień, ale nie ukrywam ciężko będzie.Najgorszy ten miesiąc,bo zostało mi w portfelu 1,20 a do mojej wypłaty 2 tygodnie.
Biedna jestem Qkrde,ciągle mnie coś złego spotyka :zalamany:
Wiem,że będzie lepiej,pytanie tylko na jak długo z moim szczęściem.Ach,szkoda gadać.Nie można się załamywać.
Głowa do góry.
Ściskam was mocno.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

Faktycznie Elizo przykra sytuacja. Niby pieniądze szczęścia nie dają ale trudno bez nich żyć. Szczególnie w obecnych czasach gdy wszystko przelicza się na kasę :-? Może jednak jakieś szczęście spłynie na Ciebie. Tego życzę :D
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Oby Danusiu,oby!!!
Bez kasy nie da się żyć,w sklepie za darmo nie dają :-(
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Jan Twardowski »

Szkoda Eliza ,że syn stracił pracę myślałem ,że w Gdyni łatwiej o pracę niż u nas na uboczu mój syn na lato znalazł pracę od razu po egzaminach ale też tylko umowę o dzieło ale blisko bo w Kartuzach to tylko 12 km.Ale zadowolony z pracy pracuję 5 dni w tygodniu a drugi syn za to pracuje tylko w weekendy i święta . Mam nadzieję ,że syn szybko znajdzie jakąś pracę.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: goja.k »

Elizko kwiaty prześliczne, a praca się znajdzie głowa go góry :)
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: lilia0405 »

Elizko głowa do góry, i jak ja to mówię musi być dobrze. Każdy z nas ma swoje górki, ale cóż takie życie trzeba się zmagać. Uruchom kochana wszelkie kanały znajomości, tak teraz najszybciej można znaleźć pracę. Ostatnio moja córka znalazła tak pracę na razie staż, ale z szansą na zatrudnienie i co najważniejsze w swoim kierunku studiów. W przedtem brała wszystko tylko, żeby pracować. Ale w domu mam jeszcze dwóch dorastających synów, i już się martwię jak to będzie dalej.

Powolutku a działeczkę doprowadzisz do swojego wymarzonego wyglądu. Ściskam :serce:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Iga51 »

Elizko, będzie dobrze. Nie myśl tak często o swoim pechu, myśl pozytywnie. Wszystko się ułoży. Dziś czasy dla młodych strasznie niepewne. Życzę synowi szybkiego znalezienia pracy. Wierzę, że mu się uda.
Kochana, w moim wątku odpowiedziałam Tobie nt. pomidorów.
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Elizko kochana :)
Nie wiem jak Cię pocieszyć ale myślę, że chłopak młody wcześniej czy później pracę znajdzie. Gorzej jak się jest po 40-stce bo wtedy to jak się nie ma znajomości to nikt nie chce z człowiekiem gadać. Bądź dobrej myśli a jakoś to życie się toczy i rozwiązanie się znajdzie. Pozdrawiam serdecznie :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Jeszcze raz Wam dziękuję za podnoszenie mnie na duchu.
Jakoś to będzie :(
Kwitnące kwiatuszki i działeczka koją moje nerwy i pozwalają zapomnieć na chwilkę o tym całym bagnie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Wczoraj po pracy musiałam biec na działeczkę wsadzić roślinki,które przysłała mi nasza Edytka.Edytko jeszcze raz dziękuję. Przy okazji odkryłam,że już niedługo zacznę na ostro zbiór ogórków oraz,że i ja wreszcie się doczekam kwitnących dalii,mam nadzieję,że będą równie piękne jak wasze,bo macie cudowne-każdy.
Pogoda u nas dalej piękna,niestety wiąże się to z koniecznością podlewania,więc do domu dotarłam dopiero przed 23-cią.
Załączniki
Roślinki od Edytki : goryczka bezłodygowa,wrzos i sasanka!!!
Roślinki od Edytki : goryczka bezłodygowa,wrzos i sasanka!!!
Róże,których powinno nie być na tle byłego zakątka różanego.Teraz jest przerobiony na kącik do grilla,bo jest pod ręką a róże zamieszkały na innej rabacie
Róże,których powinno nie być na tle byłego zakątka różanego.Teraz jest przerobiony na kącik do grilla,bo jest pod ręką a róże zamieszkały na innej rabacie
Dostrzeżone pączki dalii :-)
Dostrzeżone pączki dalii :-)
Moje pierwsze ogóreczki-wczoraj zebrałam pierwsze 4 szt.Na początku następnego tygodnia zbiór będzie spory,bo nie wiele brakuje pozostałym.Trzeba będzie stanąć przy słoikach.
Moje pierwsze ogóreczki-wczoraj zebrałam pierwsze 4 szt.Na początku następnego tygodnia zbiór będzie spory,bo nie wiele brakuje pozostałym.Trzeba będzie stanąć przy słoikach.
Wśród wszystkich Godecji( a mam ich sporo) jest tylko jedna sztuka biała
Wśród wszystkich Godecji( a mam ich sporo) jest tylko jedna sztuka biała
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Zenia »

Elizko...wspaniałe roślinki od Edytki, niech pięknie rosną. :D . Co do dali , u mnie także jeszcze brak pąków. Zeszłoroczne wygniły podczas powodzi a te kupowane i wsadzane na łapu capu. :lol: . Nawet nie wiem jakie kolory. :oops: Wspaniale zapowiada się u ciebie zbiór ogóreczków. Fajnie, chociaż praca nie pójdzie na marne. A u mnie dziś pada, wyjazd na działeczkę przełożony do jutra. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dziękuję Zeniu za odwiedziny.Tak,ogórków malusich jest multum i bardzo mnie to cieszy.
Dalie Zeniu siałam sama do inspektów.Z końcem maja wsadziłam je do gruntu.Dwa miesiące trwało ukorzenianie się w gruncie i rozkrzewianie.Teraz wiele krzaczków pokazało pączki i już się nie mogę doczekać niespodzianki kolorystycznej.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: tadek »

Elizko, jak dalia zakwitnie, to będziesz już mogła się cieszyć jej kwiatami do jesieni. :mrgreen:
Dalie, georginie - uprawa, sadzenie, odmiany ogrodowe
W czasie wegetacji roślinom zapewniamy regularne nawadnianie oraz nawożenie nawozami wieloskładnikowymi. Więdnięcie liści latem może świadczyć o zbyt skąpym nawadnianiu. Natomiast nadmierny rozwój zielonych liści, kosztem ubogiego kwitnienia, świadczy o przenawożeniu azotem. Wysokie odmiany trzeba też zabezpieczyć przed łamaniem pędów, podpierając je palikami. Paliki najlepiej wbić od razu po sadzeniu, aby w późniejszym okresie nie uszkodzić korzeni roślin. Jeżeli nie mamy pewności, czy posadzone odmiany będą się dobrze krzewić, gdy pędy osiągną wysokość od 10 do 15 cm, dobrze jest uszczknąć ich wierzchołki. W późniejszym okresie pamiętajmy o usuwaniu przekwitniętych kwiatostanów aby nie hamowały rozwoju kolejnych kwiatów. Dzięki tym zabiegom dalie powinny pięknie kwitnąć aż do pierwszych przymrozków.
Czytaj dalej ...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Krysia »

Fajne ogóreczki, a gdy zakwitną dalie to będzie jeszcze bardziej kolorowo.
Pozdrawiam serdecznie. :-)
ODPOWIEDZ