Działka Elizy po harówce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: malina »

Elizo ja też tęsknię za wiosną :D pozdrawiam .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Elżuniu, w tunelu jak i w dawnej szklarni zawsze mam pomidorki. Przy okazji tuż przed nimi sieję również pietruszkę naciową .
Byłam kontrolnie na działce jakieś 2 tygodnie temu i okazało się,że ta posiana wiosną pietruszka w tunelu przetrwała tą lekką zimę i rośnie sobie w najlepsze pod gołym niebem.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Elzbieta M »

Elizko, ja zawsze zostawiam na zimę w gruncie pietruszkę naciową. Nawet jeśli zimą nie przyrośnie , to na wiosnę szybciutko da świeżą zieleninkę.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Kochani, dziś chcę się podzielić z Wami moim sukcesem walki z Powojem polnym oraz Gwiazdnicą. Mam kwaśną ziemię na działce i duży problem z tymi chwastami. Atakowały mi działkę od lat,aż wreszcie udało mi się trafić na herbicyd, który je skutecznie tępi. To ORKAN 350SL. Jeśli ktoś ma problem to gorąco polecam. Uwaga moja tylko taka,aby ostrożnie pryskać, bo mi się niestety przy okazji udało zabić jedną z moich borówek amerykańskich.
Efekt widać już po 2-3 dobach a po ok 2 tyg zostaje nam tylko zagrabić pozostałości. Zero wysiłku.
Zamieszczam fotki jak zadziałał na te moje dwa przeklęte chwasty.
Załączniki
Powojnik Nelly Moser
Powojnik Nelly Moser
Zdychający Powój
Zdychający Powój
Zdychająca Gwiazdnica
Zdychająca Gwiazdnica
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: ANDU »

WITAJ

Piękny widok ja też się ani gwiazdnicy ,ani szczawiku nie jestem w stanie pozbyć.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: malina »

ANDU pisze: 2020-06-21, 19:12 WITAJ

Piękny widok ja też się ani gwiazdnicy ,ani szczawiku nie jestem w stanie pozbyć.
pozd
No to teraz już wiesz :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Moi drodzy
Dzisiaj mam pytanie do osób,które mają doświadczenie z krzewami użytkowymi szczepionymi na pniu a konkretnie chodzi mi o agrest.
Kupiłam i posadziłam w tym roku.To niewiarygodne , ale już tego roku obsypany jest owocami,ale........wyrósł mu wysoki przewodnik i nie wiem co mam z nim zrobić.Prosi się,aby go przyciąć,ale najpierw wolę zapytać zanim zaszkodzę ewentualnie.
Mam nadzieję,że na zdjęciu na tle zachwaszczonej sąsiada działki zobaczycie. Ten przewodnik ma już ok 80 cm wysokości ponad koronę agrestu.
Załączniki
IMG_20200628_120755[1].jpg
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

I jeszcze jedna fotka z weekendu.Po raz pierwszy w życiu tak dużą ważkę widziałam.
Załączniki
Moje weekendowe towarzystwo na działce :-)<br />Duża i piękna ważka
Moje weekendowe towarzystwo na działce :-)
Duża i piękna ważka
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: malina »

Ważka okaz :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dzień dobry moi drodzy
W tym roku postanowiłam, że koniecznie chcę mieć takie wielki i słodkie jeżyny u siebie jak moja koleżanka, zatem podjęłam się po raz pierwszy w życiu ukorzenianiem jeżyny bezkolcowej. Po nauce w formie filmu na You Tube udało się. Prawie wszystkie "patyki" się przyjęły, ale nie wiem co dalej. Ktoś może pomóc?????
Patyki to pocięty tegoroczny młody pęd.
Nie wiem kiedy ich system korzeniowy będzie na tyle rozwinięty, aby mogły powędrować na soje docelowe miejsce w gruncie, nie wiem kiedy to zrobić. Nic nie wiem :lol:
Coś czytałam w artykule w naszym poradniku, ale nie wiem czy dobrze rozumiem. Wynika z niego,że dopiero wiosną mogę je posadzić do gruntu...ale co z nimi mam w takim razie zrobić przez tyle miesięcy???
Mieszkam w bloku, nie mam żadnego chłodniejszego miejsca o ile tego potrzebują.......co robić , co robić ???????? :przestraszony: :przestraszony: Załączam obecny ich wygląd
Załączniki
IMG_20200810_203621[1].jpg
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: ANDU »

WITAJ

Zaryzykuj przesadź do gruntu ,do mrozów jeszcze się mocno ukorzenią ,a na zimę zasyp liśćmi. Ja podobnie zrobiłem z chryzantemami ,ładnie rosną, a na zimę zasypię je liśćmi .
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Witajcie, minął rok od momentu próby ukorzeniania jerzyny. Podzielę się moim wynikiem.
Patyczków do ukorzeniania było 8. Dwa z nich przetrwały moment ukorzeniania, więc jak Andu poradził wsadziłam je do gruntu w ubiegłym roku. Z dwóch przyjął się w gruncie jeden, który tym roku na niewielkiej gałązce ma już owoce i puścił kilka odnóg. Jestem szczęśliwa, bo ta odmiana ma niezwykle słodkie i wielgachne owoce jeśli tylko zapewni jej się pełne słońce. U mnie siedzi w miejscu, w którym ma słońce od świtu do zmierzchu.
W tym roku podjęłam się też próby ukorzeniania Rodka i niespotykanego Liliowca. Niestety próby skończyły się fiaskiem. Najpierw wyglądało na to,że jest super a potem jakiś przełom i kicha.Szkoda.
Teraz mam jeszcze ogólne zapytanie o wasz ewentualny pomysł na podporę do Mylina Amerykańskiego..... Kilka lat temu posadziłam go przy mocno poprzycinanej jabłoni, którą zlikwidowałam . Zostawiłam wysoki pień z rozportartymi gałęziami, który miał prowadzić Mylina nad planowanym nowym wejściem na działkę. Rósł tak sobie te kilka lat, aż przedwczoraj nagle zauważyłam,że stary pień po jabłonce się przechylił i jest do wywalenia. Nie mam miejsca, aby mu zapewnić mocną podporę w postaci muru czy mocnego płotu. Jeśli ma zostać u mnie ( a bardzo bym chciała) to musi być to miejsce, w którym obecnie się znajduje. Zależy mi najbardziej na jakiś zdjęciach z czego to można by było zrobić tanim kosztem. W obecnej sytuacji w kraju nie stać mnie na inwestycje rzędu kilkuset złotych. Tym bardziej,że w tym roku zrobiłam ściany, nowy blat ze zleqwem i stół składany w domku co naruszyło mój budżet.
Jeśli ktoś z was przeczyta mój post i miałby jakiś pomysł to będę wdzięczna za każdy.
Pozdrawiam was serdecznie i gorąco przepraszam, że nie mam czasu tu być systematycznie. Cały czas o was wszystkich pamiętam i czasem wspominam.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
ODPOWIEDZ