Działka Elizy po harówce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Iga51 »

Śliczne masz róże i lilie. Jest na co popatrzeć. Wypiękniał już Twój ogród Elizo. Ciężko było, ale efekt jest wspaniały. :super:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: wasilewska101 »

Róże piękne ,moje pomału odrastają z ziemi i nawet mają pąki więc doczekam się że zakwitną .. Dzwonek taki też mi kwitnie i dokupiłam sobie biały a malwa ma piękny kolor ..
Użytkownik Usunięty

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Elizo, piękne rośliny, masz malwy- one są cudne, ja mam nadzieję,że na drugi rok tez będę miała ich pełno, bo zeszłoroczne malwy kwitły pięknie ale siewki nie przezimowały..
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Elizko kochana!!!
A to dziki paskudy jedne mojej Elizce dokuczają :zly: , to jest strasznie męczące poprawiać non stop po ich buszowaniu. Szczerze Ci współczuję moja droga. Podeślę Ci następne kolorki lili - jeśli oczywiście chcesz - bo białe widzę się przyjęły. Róż widzę też masz trochę i pięknie kwitną. Ja zamówiłam dwie pienne u znajomej bo będzie sprowadzać i więcej już nie kupuję bo stracę cały trawnik wreszcie :rotfl: Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Bobej »

No i ziemniaków nie spróbowałem. :/

Ogólnie te dwa ostatnie tygodnie, to taka sinusoida że szok. Tydzień pierwszy byłem na wyjezdzie i po powrocie musiałem ratować warzywka, którymi opiekowała się siostra. Jak już wyszedłem na prostą z niektórymi, a inne nawet dobrze rosły, to dziś ulewy i wiatry i kolejne straty w warzywach itp. Normalnie odechciewa się pisać.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Edytko, tak róż mam już sporo odmian. Będzie ich kilkanaście. Noce u nas chłodne się zrobiły i róże wolniej kwitną.
Dziękuję za wyrazy współczucia. Faktycznie to irytujące, gdy wciąż trzeba po nich cos naprawiać zamiast skupić się nad rozwojem ogrodu i dbaniu o niego. Poprawki jednak zabierają mój cenny czas.
Lilii kochana to ja nigdy nie odmówię. Teraz zamarzyły mi się takie intensywnie pomarańczowe.
Może uda się kupić albo dostać od Edytki :-D
W tym tygodniu wreszcie skończyłam pielić działkę. Potwornie mi zarosła w mgnieniu oka po tym jak w kółko padało i ciepło było.
Wzięłam się teraz za kolejny etap planu czyli za likwidowanie trawnika w miejscach, gdzie ciężko mi było podjechać kosą. Trochę to potrwa, bo jednak w między czasie trzeba zbierać ogórki i dbać o pomidory.
W tym roku raczej nie liczę na super plony pomidorów. Póki co to na 30 krzaków mam ok 30 owoców i cały czas zielonych a mamy już koniec lipca. Nie zdążą dojrzeć kolejne, które się zawiążą. Szkoda.

Zamieszczam też fotkę byliny, która rośnie u mojej sąsiadki. Kolor mnie powala i bardzo bym chciała wiedzieć co to jest. Może ktoś z was rozpozna, bo sąsiadka nie ma pojęcia co to jest.
Liście przypominają mi kształtem zawilca a owoce nasienne są identyczne jak u orlika.
Załączniki
Ostatnia kwitnąca lilia
Ostatnia kwitnąca lilia
Ślazówka z własnego siewu. Wszystkim bardzo polecam.Niesamowicie ozdabia ogród swoim bujnym kwitnieniem
Ślazówka z własnego siewu. Wszystkim bardzo polecam.Niesamowicie ozdabia ogród swoim bujnym kwitnieniem
kwiat byliny NN
kwiat byliny NN
liście byliny NN
liście byliny NN
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Sylwia,Gosia »

Lilia oryginalnie piękna ,ślazówka (czy to to samo co ślaz ?) śliczna ! i oczywiście bardzo podoba mi się kwiatek Nn ,mojego ulubionego ,chabrowego koloru :-D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Gosiu, z tego co widziałam w necie to Ślaz jest taki fioletowy.Ślazówka,której nasiona dostałam od sąsiadki kwitnie tylko tak jak u mnie na focie na biało i różowo.
Ten Ślaz to chyba będzie forma dzika....nie wiem. Za mało mam czasu na internet.Nawet na forum bywam baaardzo mało niestety.
Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Myślami jestem z wami.
Buziaki dla wszystkich stałych bywalców.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję za wyjaśnienia i buziaki :-D ,przesyłam je również dla Ciebie Elizo ! :-P .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: OLAOSKA »

Elizko -witam serdecznie -twój NN to ostróżka -bylina ,pięknie kwitnąca .Pozdrawiamnajbardziej zapracowaną ogrodniczkę :)
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Witam cię ponownie Oleńko, tym razem u mnie.
Mam wątpliwości czy oby na pewno to ostróżka, gdyż wszystkie ostróżki, które widziałam do tej pory kwiatostany mają wysokie a ta bylinka wszystkim poza kształtem kwiatów przypomina dzwonka brzoskwiniolistnego. Rośnie identycznie i gałązki z kwiatami również są identyko zbudowane.

Dziś załączę parę fotek, które robiłam tydzień temu, ale nie miałam jak wrzucić do wątku.
Ogóraski mi się już powoli kończą, pomidory w tym roku to tragedia. Większość wciąż zielona, wiele z nich jest chorych i dziś bądź jutro wykopię . Trochę chyba tylko uda się posmakować niezawodnego Barona.
Oczka teraz cieszą róże i rudbekie. Czekam na zakwitnięcie rozchodnika kupionego w tym roku.
Załączniki
Zawilec japoński
Zawilec japoński
Łubiin kiedyś fioletowy zakwitł ponownie po przycięciu
Łubiin kiedyś fioletowy zakwitł ponownie po przycięciu
DSC_0555.JPG
DSC_0570.JPG
Nemezja
Nemezja
Pierwsza odmiana Rudbekii
Pierwsza odmiana Rudbekii
Druga odmiana Rudbekii
Druga odmiana Rudbekii
Trzecia odmiana Rudbekii
Trzecia odmiana Rudbekii
DSC_0568.JPG
DSC_0569.JPG
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

Kiedyś siałam nemezję. Piękny kolorowy kwiatek :mrgreen: Myślałam, że już nikt go nie uprawia :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj po przerwie Elizo ! :-P
Rozkwitła ładnie Twoja działeczka .Podoba mi się zawilec japoński ,na wysmukłych nóżkach i żółta łączka nemezji.Róże też masz piękne ,ciekawy ,łososiowy kolor i cudne zdjęcie tej pierwszej różowej.
Nie jestem autorytetem,ale ostróżki znam od dzieciństwa ,zawsze oglądałam je w ogrodzie babci i rodziców i ten kwiatek NN ,wypisz ,wymaluj wygląda jak typowa ostróżka,zresztą piękny kolor,a że niski? Czy to samosiejka ?,bo one czasem jak nie trafią na dobry kawałek ziemi ,to są niskie ,nawet 30 cm mogą mieć ,ale to tak ze wszystkimi kwiatkami :lol: .
Pozdrawiam serdecznie :-P .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

i dalsza część fotek....
Załączniki
nowy mieszkaniec - Pysznogłówka karminowa. Wypuściła parę młodych przyrostów,więc w następnym sezonie powinna wyglądać super.
nowy mieszkaniec - Pysznogłówka karminowa. Wypuściła parę młodych przyrostów,więc w następnym sezonie powinna wyglądać super.
aż trudno pomyśleć,że jeszcze niedawno była ta rabatka całkiem pusta
aż trudno pomyśleć,że jeszcze niedawno była ta rabatka całkiem pusta
DSC_0563.JPG
Rodki mają mnóstwo młodych przyrostów i cieszą moje oczy swoim rozwojem
Rodki mają mnóstwo młodych przyrostów i cieszą moje oczy swoim rozwojem
DSC_0566.JPG
DSC_0567.JPG
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dziękuję za powitanie Gosieńko. No widzisz, może to jest zmyłką dla mnie!
Moja sąsiadka już bardzo wiekowa, nie ma siły, więc ziemi nie przekopuje i ma ciężką.
Może faktycznie to ostróżka i źle jej u mojej sąsiadki....
Sąsiadka nawet sama nie wie skąd się u niej ona wzięła :lol:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
ODPOWIEDZ