Drzewko szczęścia - pomocy

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
ODPOWIEDZ
emajota
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-12, 20:52

Drzewko szczęścia - pomocy

Post autor: emajota »

Witam , coś dzieje się niedobrego z moim drzewkiem szczęścia . W połowie sierpnia zaczął zrzucać liście , zołkly i odpadały , wystawiłam go na balkon , był dobry miesiąc na balkonie , odżył , obcięłam łodyżki które były gołe , zaczął puszczać nowe liście , aż dwa tygodnie temu na łodygach i koło liści pojawił się biały pajęczynowaty nalot . Jak uratować ?
Załączniki
20201212_205709.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Drzewko szczęścia - pomocy

Post autor: Krysia »

https://poradnikogrodniczy.pl/jak-zwalczyc-welnowce.php
Twoją roślinkę zaatakowały wełnowce. Też je mam na roślinach, ale ściągam, myję, przeglądam. Usunięcie proste nie jest. Ja stosuję pałeczki do uszu, którymi to paskudztwo ściągam. Potem trzeba umyć roślinkę, mocny prysznic w wannie z takiej niezbyt ciepłej wody. No i zmiana ziemi czyli podłoża też by się przydała. Pozdrawiam i życzę powodzenia :).
emajota
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-12, 20:52

Re: Drzewko szczęścia - pomocy

Post autor: emajota »

Dziękuję za odpowiedź . Czy mogę obciąć te gałązki ? Bo jest tego na tym drzewku naprawdę sporo , a której nie złapie to resztki listków opadają i są po prostu łyse z tymi białymi kłębami ..
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Drzewko szczęścia - pomocy

Post autor: Krysia »

Obetnij, też bym tak zrobiła. Wymyj porządnie i gdy będziesz mogła to przesadź do nowej ziemi, nowej doniczki, bo te wełnowce są wszędzie, nawet pod spodem doniczki.
emajota
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-12, 20:52

Re: Drzewko szczęścia - pomocy

Post autor: emajota »

Tak zrobię i resztę która chce zachować potraktuje roZtworem alkoholu z wodą.Jutro czym prędzej zmienię mu ziemię , i umyje porządnie donice w której stoi . Dziękuję jeszcze raz bardzo za pomoc .
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Drzewko szczęścia - pomocy

Post autor: rafaloku »

Jeśli po takim czyszczeniu rośliny wełnowce będą uparcie powracać, polecam opryskać środkiem ochrony Polysect Substral Hobby 750 ml. Jest to gotowy do użycia preparat w spraju :-) Jest to środek systemiczny, tzn. wnika do rośliny i krążąc z jej sokami chroni ją przez dłuższy czas. Dzięki temu zwalcza rozmaite uciążliwe szkodniki, w tym wełnowce.
Rafał
ODPOWIEDZ