Drugie życie staroci

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Użytkownik Usunięty

Re: Drugie życie staroci

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Recykling - dziewczyny ciekawe, ładne i pomysłowe rzeczy stworzyłyście i co najważniejsze - tanie..a za oszczędzone pieniążki co można kupić?...Oczywiście kolejna roślinę. :-) Brawo.
Awatar użytkownika
narcyz15
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 87
Rejestracja: 2014-10-12, 10:28

Re: Drugie życie staroci

Post autor: narcyz15 »

Ta papierowa misa mnie urzekła podoba mi się ,a ja zrobiłam z podkoszulki pociętej taki koszyczek
Załączniki
IMG_2510.JPG
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Drugie życie staroci

Post autor: malina »

No proszę , wszystko można przerobić nawet podkoszulkę :orany:
Kiedyś , kiedyś zrobiłam z tej masy papierowej duże jajo świąteczne na nadmuchanym balonie i namalowałam pisankę .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Drugie życie staroci

Post autor: Danka »

Jak to się mówi: w przyrodzie nic nie ginie :hyhy:
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Drugie życie staroci

Post autor: andab3 »

:mrgreen: u mnie recyklingiem wytlaczanek po jajach zajmują się dzdzownice na kompostowniku, ale pomysł na wykonanie misy z tej celulozowej masy podoba mi się:-) b r a w o. :padam:
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Drugie życie staroci

Post autor: goskamaja »

Muszę się pochwalić moimi nowymi donicami wykonanymi ze starych palet. Miałam poczekać aż coś do nich posadzę i będą wisiały na swoim miejscu, ale na to przyjdzie pora (w moim wątku). Plan był taki żeby powiesić całą, dużą paletę, usuwając jedynie co drugą deskę żeby roślinki miały jak wystawiać główki, ale nie za bardzo umiałam to wytłumaczyć mężowi (znaczy wykonawcy), a w ostatnim odcinku Mai w ogrodzie miły pan pokazywał TAKIE właśnie donice na co mąż skinął głową:) No i długo nie musiałam czekać na efekt, dziś rano pokazałam mu filmik a o 15 było już po robocie. Donice oszlifowane są i pokryte warstwą bejcy w kolorze palisander. Zostanie jeszcze tylko wyłożenie wnętrza jakąś folią nieprzepuszczalną i już. Podpowiedzcie co do nich posadzić? Od razu mówię, że nie chcę ziół.

Co myślicie o takim wykorzystaniu starych palet?
Załączniki
DSC_0478.jpg
z jednej palety wyszły 4 skrzyneczki
z jednej palety wyszły 4 skrzyneczki
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Drugie życie staroci

Post autor: Agnieszka123 »

Też widziałam Gosiu ten odcinek i to samo pomyślałam, chcę takie donice :mrgreen: pytasz co posadzić, chyba nie powiem nic odkrywczego: pelargonie, petunie, surfinie, lobelia, komarzyce, koleusy (najlepiej pomieszane, żeby było kolorowo)................. w każdym razie coś, co będzie dekoracyjne całe lato.
Gratulacje dla Wykonawcy ;) zdolny chłopak
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Drugie życie staroci

Post autor: Danka »

Także widziałam ten odcinek ;-) Świetne wykonanie Gosiu :-D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Drugie życie staroci

Post autor: tadek »

.

A ja nie widziałem tego odcinka Mai. :mrgreen: ;)
Ale za to jestem pod wrażeniem samego pomysłu.
Gosiu, Twój mąż spisał się na medal !
Ja od razu również myślę o taaaakiej donicy, tylko akurat nie mam chwilowo palety. :/

Gosiu, a jak jest z głębokością paletowej donicy, czy nie będzie za płytka dla roślin?
Ma ona tak mniej więcej głębokość standardowego korytka? :zdziwko:

  • Obrazek
Donice drewniane na balkon i taras - jak zrobić impregnowane i ocieplane :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Drugie życie staroci

Post autor: goskamaja »

W imieniu męża dziękuję za ciepłe słowa:)
Tadku nie wiem dokładnie jaka jest głębokość ale więcej jak 10cm to chyba nie będzie, w sam raz na jednoroczne roślinki takie jak pisała Aga. Myślę, że żadna doniczka tam nie wejdzie, chyba że takie małe okrągłe w których sprzedają sadzonki.
Ja moją paletę pozyskałam .... sprzed śmietnika, sąsiad robił remont i przywieźli mu jakieś płytki na tej palecie a robotnicy ją wynieśli i oparli o kosz, no to ja się przyczaiłam i jest. Mam jeszcze jedną ale na razie czeka na wenę:)
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Drugie życie staroci

Post autor: lilia0405 »

Tadziu na jednoroczne taka głębokość wystarczy , przecież skrzynki balkonowe wcale nie są głębsze. Też widziałam i mam na działce paletę , trzeba coś pomyśleć :)
Użytkownik Usunięty

Re: Drugie życie staroci

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Gosiu pomysł fajny, ekologiczny - na czasie. :-)
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Drugie życie staroci

Post autor: goskamaja »

Znalazłam dziś w sieci fajny pomysł na ogrodowe wykorzystanie plastikowych butelek typu PET. Przy ilości wody jaką wypija moja rodzina myślę, że średniej wielkości szklarnię postawilibyśmy w jakieś 2-3 tygodnie:) Może nie jest to zbyt ładne rozwiązanie ale na pewno ekologiczne.
Załączniki
but.jpg
but1.jpg
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Drugie życie staroci

Post autor: Danka »

Patrząc na ten stos butelek pomyślałam, że można by je wykorzystać jako wodospad ;-)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Drugie życie staroci

Post autor: Iga51 »

W moim wątku spodobał się kwietnik na roślinki kaskadowe, więc pokażę z czego jest zrobiony. Miałam dwa krzesełka ze sklejki i metalu. Bardzo, bardzo stare. Stały na działce u mojego brata. Kiedy sklejka zaczęła się rozwarstwiać, bratowa chciała je wyrzucić, więc wzięłam z myślą żeby coś z nich zrobić. Początkowo chciałam obić tapicerką, ale stwierdziłam, że mam dość siedzisk u siebie. I tak zrodził się pomysł na wykorzystanie samego metalu. Kolor miał być inny, ale taką właśnie farbę do metalu miałam pod ręką.

Przed
Obrazek

I po
Obrazek
Będzie jeszcze drugi.
Teraz szykuję kwietnik ze starego 'waganta' na dużych kołach, ale potrzebuję dospawać stojak. Muszę się uśmiechnąć do sąsiada, bo on ma spawarkę. Wszystkie kwietniki mają być przenośne.
ODPOWIEDZ