Donice na parapetach

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
kom7
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-01-08, 16:07

Donice na parapetach

Post autor: kom7 »

Witajcie.
Mam pewien problem.
Mieszkam w domku jednorodzinnym, i jak każdego sezonu lubię udekorować swoje podwórko kwiatkami :)
Ale mam problem z donicami które ustawiam na parapetach, często spadają :(
Poprzednio obwiązałam donice sznurkiem i przywiązałam do okna po wewnętrznej stronie, ale wtedy okno się nie domykało i robiły się lekkie przeciągi.

Czy macie jakiś sposób, jak umocować doniczki do parapetów?
użytkownik usunięty

Re: Donice na parapetach

Post autor: użytkownik usunięty »

Na pewno dało by się wymyślić dobry sposób ale przydało by się abyś pokazała na zdjęcia swoich donic i okien przy których stoją. Sposób zabezpieczenia doniczek będzie zależał od rodzaju doniczek, okna, parapetu i elewacji. Jeśli nie masz zdjęć to podaj więcej informacji i doniczkach - wielkość, typ, rodzaju okna i elewacji.
kom7
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-01-08, 16:07

Re: Donice na parapetach

Post autor: kom7 »

To są zwykłe prostokątne z plastiku. Parapet mam z płytek. Koniec parapetu wystaje z 7-8cm poza resztę domu:)
użytkownik usunięty

Re: Donice na parapetach

Post autor: użytkownik usunięty »

Czyli już coś wiemy. Okna plastikowe a parapet ceramiczny. Jeszcze jedna ważna brakująca informacja - elewacja. Czy na ścianie masz styropian i tynk strukturalny czy inne wykończenie?
kom7
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-01-08, 16:07

Re: Donice na parapetach

Post autor: kom7 »

Jest wełna i tynk, taki chropowaty (nie znam się;/)
użytkownik usunięty

Re: Donice na parapetach

Post autor: użytkownik usunięty »

Mam dwa pomysły. Pierwszy to mogłabyś zamontować dwa haki po obu stronach wnęki okna i za pomocą linki, sznurka czy łańcuszka przytrzymywać doniczki (jak na załączonym szkicu).
Drugi sposób to dwie drewniane listewki (3x3cm) wzdłuż parapetu o takiej długości, by wystawały z każdej strony 4-5cm i skręcone ze sobą na końcach śrubą lub wkrętem, tak by tworzyły coś w rodzaju progu, który zabezpieczy doniczkę przed zsunięciem się. Pisałaś, że parapet wystaje poza elewację, więc drugi sposób jest chyba najprostszy i najmniej inwazyjny.
Załączniki
LINKA.jpg
kom7
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-01-08, 16:07

Re: Donice na parapetach

Post autor: kom7 »

Hej.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Ostatnio na targach w Poznaniu widziałam takie fajne uchwyty na parapet.
Na wystawie mieli zamontowane kilka sztuk i można było zobaczyć jak się je montuje.
Z tego co widziałam to nawet ja dałabym radę je zamontować :)
I najważniejsze że nie niszczą parapetu.
Firma nazywała się (...)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-02-29, 20:52 przez Merghen, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niedozwolona reklama
ODPOWIEDZ